Суботичка лига: Комшијски дерби Змајевчанима

Пролетер (РС) – Обилић (З) 1:2 (0:2)
fudbalska lopta

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100. Судија Бедић (Ђурђин), стрелци: Јандрић у 60. за Пролетер, а Кобиларов у 11. и 27. минуту  за Обилић. Жути картони: Готовац (Пролетер), Буквић, Марчетић (Обилић), црвени картон Кобиларов (Обилић).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Бајчић, Ери, Гаџић, Јандрић, Маћиженски, Готовац (Зорић), Јовановић, Нешковић, Величковић (Пузигаћа), Балевић.

ОБИЛИЋ: Вучетић, Сивчевић, Миловац (Кнежевић), В. Живојнов, Дабић, Буквић, М. Живојнов, Стојановић (Половина), Марчетић, Кобиларов, Калајџија.

Два различита полувремена у дуелу старих комшијских и општинских ривала. У првом делу Змајевчани су имали бољу организацију игре, одлично, контролисали сваки део терена што је у 11. минуту резултирало голом Кобиларова који је искористио непажњу Величковића, прикрао му се с леђа и такорећи украо лопту. Повукао је пар метара и са ивице шеснаестерца оштрим шутем је сместио иза леђа Мирковићу.

Добру игру Змајевчани су крунисали и у 27. минуту када је Кобиларов набачену лопту из корнера са два метра од гола, главом рутински спровео у мрежу. Друго полувреме у потпуности је припало Равноселцима који, не само да су уравнотежили игру већ ефектним голом Јандрића и смањили разлику.

Л.  Киш

Ђурђин - Србобран 1:1 (0:0)

ЂУРЂИН: Стадион Ђурђина, гледалаца 200, судија: Берењи (Суботица), стрелци: А. Билбија у 60. за Ђурђин, а Јовановић у 93. . минуту за Србобран. Жути картони: Мајлат, А. Билбија, И. Билбија, Шомођи (Ђурђин), Радојковић, Огризовић, Кењи, Видаковић (Србобран).

ЂУРЂИН: Савић 7, Хорвацки 7, А. Билбија 8, Мајлац 7, Половина 8, Јекнић 7 (И. Билбија), Т. Стантић 8 (Михајловић), Абаџић 7 (Шомођи), Матковић 7, Балаћ 7, Н. Стантић 7.

СРБОБРАН: Бобин 7, Петровић 7, Кењи 6, Видаковић 7, Огризовић 6, Јовановић 7, Курјачки 6 (Милосављевић 6), Пејовић 7, Радојковић 7, Тешановић 7, Грујић 7.

Добра и динамична утакмица. Домаћи су дошли до поготка у 60. минуту када је Н. Стантић извео корнер,  у гужви највиши је био  Алекса Билбија и погодио мрежу.

До краја утакмице било је шанса за домаћина, најбољу је имао Тадија Стантић у 58. минуту када је шутирао са неких 15 метара поред стативе. Гости се нису предавали, нападали и када су сви очекивали да ће бодови остати у Ђурђину, Србобранци су извели брз напад и Јовановић је погодио мрежу.

С. Ст.

Напредак - Препород 3:0, Јадран - Искра 3:0, Сутјеска - Панонија 1:3, Пролетер (Њ) - Слога 2:2, Обилић (НК) - Раднички 0:1, Његош - Сента 2:0, Пролетер (РС) - Обилић (З) 1:2, Ђурђин - Србобран 1:1.

1. Његош           15     11     1      3      48:19        34

2. Србобран       15     8      3      4      42:30        27

3. Панонија        15     8      3      4      30:22        27

4. Обилић (З)     15     8      3      4      27:22        27

5. Сента              15     8      2      5      33:22        26

6. Обилић (НК)   15     8      1      6      24:22        25

7. Ђурђин           15     6      4      5      28:22        22

8. Раднички       15     7      1      7      24:32        22