СУБОТИЧКА ЛИГА Куцурани учврстили вођство

Искра - Сента 5:2 (2:0)
fudbalska lopta

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца: 500, судија: О. Иванишевић (Суботица), стрелци: Малацко у 3. Јанковић у 27. и у 49. Недељковић у 78. и Нешковић (из једанаестерца) у 81. за Искру, а Баук у 88. и Мандић у 90. минуту за Сенту, жути картони: Нешковић (Искра), а Баук (Сента).

ИСКРА: М. Ступар, М. Секулић, Рогановић, Сердар, Малацко (Недељковић), Комазец (Суботић), Маћиженски (Миловановић), Бодоњи, Колошњаи, Нешковић, Јанковић.

СЕНТА: Д. Томашев, Димић, Рац Сабо (Месарош), Завишић, Ђукић, Савић (Фараго), Мандић, Баук, Матић, Живковић, Жмукић.

Фудбалери Искре сјајно отворили су утакмицу. У истом стилу и ритму наставили су Куцурани у већем делу сусрета.Изабраници тренера Веселина Вукадиновића имали су само солидног спаринг партнера у гостима из Сенте. Овај убедљиви тријумф Искру учврстио је на лидерској позицији на табели.

Ђ. Шт.

Ударник - Сутјеска 1:0 (0:0)

ВИШЊЕВАЦ: Стадион Ударника, гледалаца 150, судија: Н. Гардашевић (Бачка Топола), стгрелац: Анђић у 92. минуту.

УДАРНИК: Јокић 7, Руси 7, Анyић 8, Орловац 7 (Перушић 7), Д. Кукић 7, Шицар 7 (Кукољ 7), Иванишевић 7, Никшић 7, Б. Кухтин 7, Херцег 7, Котарош 7.

СУТЈЕСКА: Лукић 7, Цицмил 7, Ђурђић 6, Бајић 6, М. Пековић 7, М. Зорић 6, Вујеновић 7, Чуде 6, М. Пековић 6, Д. Зорић 6, Лињацки 7 (Бајић 6).

Фудбалери Ударника су наставили са победама а овога пута су победили Сутјеску у надокнади времена голом Марка Аyића на асистенцију Иванишевића.

С. Стојиљковић

Будућност - Томиславци 1:1 (0:1)

САВИНО СЕЛО: Игралиште Будућности, гледалаца: 300, судија: Б.Кујунџић(Суботица), стрелци: С. Ковачевић у 81. за Будућност, а Мајкић у 21. минуту за Томиславце, жути картон: П. Ковач (Будућност).

БУДУЋНОСТ: З.Јоргић, Драган Павловић (Драгојевић), Душан Павловић, С. Павловић, Клипић (Будић), Радевић (Грубачић), Крстовић (Ђуричић), С. Коваћевић, Павићевић, Јокић, Вулевић (Нађ).

ТОМИСЛАВЦИ: Е. Онхаус, Дошлов (Сакраyија), Стојановић (Косановић), Тресиглавић, Мајкић, Барна, Дуљај, Шарић (Крвавац), Јакаб, Пјевач (Пешут), Бакић.

Читав један сат Савиноселци чинили су огромне напоре да би анулирали минимални дефицит. Агилни и млади нападач Будућности Срђан Ковачевић наставио је свој голгетерски низ и крунисао је теренску иницијативу фудбалера домаће екипе. А, у завршници утакмице, Савиноселци пропустили су две сјајне шансе да начине резултатски преокрет.

Ђ. Шт.

Напредак - Чока 4:3 (2:2)

НАДАЉ: Игралиште Напретка, гледалаца: 300, судија: К. Николић (Ловћенац), стрелци: Дукаи у 8. Филиповић(из једанаестерца) у 20. Алексијевић у 63. и Савков(из једанаестерца) у 90. за Напредак, а Балинт у 3. и у 30. и Дражић у 76. минуту за Чоку, жути картони: Ходоницки, Дукаи, Б. Живановић, Наумов (Напредак), а Дражић, Галешев (Чока), црвени картон: Ходоницки (Напредак).

НАПРЕДАК: А. Пешканов, Јовановић, Ходоницки, Свилар (Наумов), Дукаи (Алексијевић), Љ.Живановић (Мрђа), Ергарац, Савков, Филиповић (Бузаyин), Б. Живановић, Ћика(Тот).

ЧОКА: Д.Чанади, Балинт, Глишић, Дражић, Шаркези, Галешев, Ђуза(Пантелин), Вулетић, Пири(Алсади), Зековић, Фодор(Боршош).

Пуна темпа, жустрине била је утакмица између фудбалера домаћег Напретка и гостију из Чоке. Минималној победи, после завршетка сусрета, радовали су се играчи и навијачи Надаљчана.

Три бода донео им је луцидни Давид Савков, из оправдано досуђеног пенала.

Ђ. Шт.

Јединство - Јадран 2:2, Будућност - Томиславци 1:1, Искра - Сента 5:2, Његош - Виноградар 3:2, Таванкут - Србобран 2:2, Напредак - Чока 4:3, АФК - Пролетер 2:1, Ударник - Сутјеска 1:0.

1. Искра    9      7      2      0      19:8  23

2. Ударник 9      7      0      2      31:7  21

3. Томиславци   9      6      2      1      21:8  20

4. Србобран      9      5      2      2      16:7  17

5. Чока     9      5      1      3      24:19        16

6. Сента    9      4      2      3      14:18        14

7. Сутјеска        9      4      1      4      23:10        13

8. Пролетер       9      3      4      2      13:9  13