Суботичка лига: Лидер се провукао у Таванкуту

Комшијски дерби је припао лидеру на табели Ђурђину. Играло се чврсто до самог краја.
lopta

Таванкут - Ђурђин 1:2 (0:0)

ТАВАНКУТ: Игралиште Таванкута, ледалца 400, судија: Илић (Суботица), стрелац Бедековић у 70. за Таванкут, а Панић у 57. и Балаћ у 90. за Ђурђин.

ТАВАНКУТ: Милановић 8, Вуковић 7, Слобода 7, Душанић 7, Годар, Милојевић 6, Јармазовић 6 (Прчић 7), Лазић 6 (Вујић 6), Перић 6 (Тумбас 6), Мирановић 6 (Ђукић), Котарош 7, Бедековић 7,5.

ЂУРЂИН: Сарић 7, Хорвацки 7, Савановић 7 (Шомођи), А. Билбија 7, Половина 7, И. Билбија 7 (Михајловић), Вуковић 7, Панић 8, Видаковић 7, Стантић 8, Абаџић 7 (Балаћ 8).

У првих 45. минута није било голова. У наставку гости су у 57. преко Панића дошли до поготка. Мало касније изједначио је Бедековић. Када су сви очекивали да ће се утакмица завршити, Балаћ је из брзе акција постигао погодак и вредна три бода.

С. Ст.

Искра - Ударник 2:1 (2:0)

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца: 300, судија: А. Марјанов (Србобран), стрелци: Бокан у 22. и у 25. за Искру,а Патаки у 69. минуту уа Ударник, жути картони: Николић, Н. Мрђеновић, Миловановић, Живановић (Искра), а Њагрин, Т. Никшић, Б, Куктин (Ударник).

ИСКРА: Р. Новаков, М. Секулић, Колошњаи, Н. Мрђеновић, Човс, Сердар, Малацко (Николић), Бокан, Миловановић, Драгојевић (Живановић), П. Мрђеновић (Нађ).

УДАРНИК: А. Славнић, Воргић, Бобић, Њагрин, Д. Куктин, Крклајић, Т. Никшић, Иванишевић (Б. Никшић), Совиљ (Патаки), Б. Куктин, Херцег.

Двоструки стрелац Душан Бокан ставио је печат на минималну победу фудбалера куцуранске Искре над једном од најбољих екипа у суботичкој подручној лиги. Његов пројектил са ивице шеснаестерца закуцао се под пречку. Недуго после тога, уследио је велеслалом Бокана са средине терена и на крају заобишао је и голмана гостију Александра Славнића, да би послао лопту у незаштићену мрежу.

Ђ .Шт.

Сутјеска - Његош 0:4 (0:1)

ВРБАС: Стадион крај Шлајза, гледалаца 80. Судија: Канкараш (Врбас). Стрелци: Бојовић у 45.(из једанаестерца), С. Кочиш у 73. Миљеновић у 80. и Ђ. Милић у 83. минуту. Жути картони: Вуковић (Сутјеска), Никић, С. Кочиш, Кустудић (Његош).

СУТЈЕСКА: Лукић 6, Цицмил 6( од 57. Шибалић 6), Голубовић 6 ( од 73. М. Зорић 6), Дринчић 6, Беркловић 6, Вуковић 6, Зековић 6 ( од 46. Хрњачки 6), Кнежевић 7, Јакић 6, Д.Зорић 6 ( од 46. Пековић 6 ), Огњеновић 6( од 57. Бајић).

ЊЕГОШ: Маровић 7, Ђ. Милић 8 ( од 87. Вујовић-), Никић 7(од 86. Кустудић -), Пејовић 8, Дабановић 8 ( од 81. Дашић-), И. Кочиш 8, С. Кочиш 8 ( од 87 М. Милић -), Перазић 8, Бојовић 8, Којичић 8, Миљеновић 8.

После изједначене игре у првом полувремену екипа из Ловћенца је погодком с пенала повела у последњем минуту првог дела. У наставку домаћи су одолевали све до финиша меча, а онда су гости стигли до убедљиве победе.

С. Симић

Пролетер  - Будућност 7:0  (1:0)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100, судија: Бедић (Бачка Топола). Стрелци: М. Ђанковић у 34. Рогановић у 51. 53. Грујић у 60. 83. Гаџић у 71. Нешковић у 87. минуту. Жути картони: П. Ђуричић, Дубак  (Будућност).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Бајчић (Рогановић), Збућновић (Секулић), Пјешивац, Попржен (Нешковић), Гаџић, Комазец, Грујић, М. Ђанковић, Величковић, Б. Ђанковић (Маћиженски).

БУДУЋНОСТ: В. Ђуричић, Суботић, Др. Павловић, Ћоровић, Степанов, П. Ђуричић, Ду. Павловић, Крстовић. Мушикић. Дробњак, Дубак.

Савиноселци су само у првом полувремену делимично успели да парирају јачој и искуснијој екипи Пролетера. У другом полувремену Равноселци су потпуно доминирали и стигли до убедљиве победе.

Л. Киш

Солунац - АФК 3:1 (3:1)

КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јован Јерковић, Јоца, гледалаца 80. Судија: Тешановић (Србобран), стрелци: Арежина у 9. Колунџија у 15., Богићевић у 37. за Солунац,  а Балинт у 22. (из једанаестерца) за АФК. Жути картони: Самарџија (Солунац), а Тобџић, Копре, Ћулум (АФК).

СОЛУНАЦ: Сабо 7, Париповић 8, Арежина 8, Самарџија 8, Ж. Барна 8, Кангрга 8, Богићевић 8, Слијепчевић 7 (од 75. Јерковић 7), Колунџија 8, Савовић 8, Д. Барна 8.

АФК : Ђукић 7, Тобџић 7, Хајду 7, Нађ 7, Копре 6, Нађпал 6, Бесењи 7, Будаи 7, Пожар 6, Балинт 7, Ћулум 6.

Поново је екипа Солунца одиграла ефикасну и допадљиву утакмицу.  Истакли су се Арежина и Колунџија.

Сл. Симић

14. коло

Јадран - Торњош 7:0, Пролетер - Будућност 7:0, Јединство - Слога 5:1, Искра - Ударник 2:1, Таванкут - Ђурђин 1:2, Солунац - АФК 3:1, Србобран - Напредак 3:2, Сутјеска - Његош 0:4.