СУБОТИЧКА ЛИГА: Пенал одлучио комшијски дерби

Пролетер - Обилић (З) 1:0 (0:0)
сњ

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 200, Судија: Мрђеновић (Врбас). Стрелац: Филиповић у 59. минуту (из пенала). жути картони: Рогановић, Нешковић (Пролетер), Узелац  ( Обилић ).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Рогановић, Пјешивац, Сивчевић, Гаџић, Филиповић, Маћиженски, Секулић (Ђанковић), Грујић, Нешковић, Величковић.

ОБИЛИЋ: Калинић, Родић, Павићевић, Н. Кобиларов, Узелац, М. Кобиларов, Марковић, Половина (Дивјак), Штефек, Живојнов, Ћетковић.

Меч између Пролетера и Обилића, није у целости оправдао епитет комшијског  дербија, чему су допринос дали киша, клизав терен али и судија Јован Мрђеновић из Врбаса, који је имао неуједначен критеријум.

Прво полувреме је протекло у уравнотеженој игри са обострано обиљем шанси. У другом полувремену Равноселци су само првих петнаестак минута имали благу иницијативу. У 59. минуту голман Обилића је, метар од линије са леве стране, у свом шеснаестерцу интервенисао испред Нешковића , иако нијке било контакта судија Мрђеновић је показао на белу тачку.  Пенал је прецизно извео Филиповић и тиме поставио коначан резултат.

Змајевчани су били бољи, имали три четири зицера која нису искористили. Утисак је да би, према приказаној игри, нерешен резултат био нај реалнији исход меча.

Л. Киш

Црвенка – Војводина 5:3 (2:1)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба“,  гледалаца 38. Судија: Манић (Каравуково). Стрелци: М.Суботић у 7. и 85. Шакић у 40. и 72. и Бабић у 70. минуту за Црвенку а Љ. Јованов у 15. и 56. и Тури у 55. за Војводину. Жути картони: Бакић (Црвенка), Ненадић (Војводина).

ЦРВЕНКА: Гостовић 7, Бабић 8, Ј.Суботић 7, Ми. Керекеш 7, Бешић 7 (од 60. Шумар 7 ), Шакић 8, М.Суботић 8, Ма.Керекеш 7, Бошковић 7, Матошевић 7 (од 90. Калезић -), Бакић 7

ВОЈВОДИНА: Бугарски 6, Ненадић 6 (од 90. С.Јованов -), Рамић 6, Николић 6, Тури 7, В.Јованов 6, Д.Ранисављев 6 ( од 72.М.Јованов -), Танчић 6, Алексић 6, Љ.Јованов 7

Црвенчани су у првом делу имали теренску инцијативу и са минималним вођством су отишли на одмор. У наставку утакмице гости су искористили грубе грешке одбране домаћих,  па је прво Тури у 55.минуту  са петерца угурао лопту у гол.  Гостовића за изједначење да би минут касније Љ.Јованов искоса из гужве довео госте у вођство. Уследиле су,потом, лепе акције Црвенке које су крунисане изједначујућим поготком  Бабића у 70. минуту и затим по други пут уписани у листу стрелаца Шакић и М.Суботић.

Т. Јововић

Искра - Обилић (НК) 5:0 (3:0)

КУЦУРА: Игралиште Искре ,гледалаца: 300,судија: Ј. Хрњак (Бачка Топола), стрелци:Д. Губаш у 7. и у 11. Комазец у 20. Николић у 72. и Малацко у 81.минуту, жути картон:Лагунyин (Обилић).

ИСКРА: Вучинић, Сталевић, Ђаковић, Пердух (Баровић), Бокан, Тешановић (Колошњаи), Сердар, Малацко, Комазец, Дамјан Губаш, Николић.

ОБИЛИЋ: Арсенов, Лагунyин, Чехак (Филеп), Кијац, Јанковић, Живков, Пантелин, Ђукић, Стојков, Мијатов, Попов.

После дуго времена,фудбалери Искре заблистали су у пуном сјају. Пред разиграним Куцуранима капитулирали су гости из Новог Кнежевца, којима је катастрофалан пораз наговестио искусни и луцидни Дамјан Губаш,са два ефектна гола.

Ђ. Шт.

Раднички (Б) - Сутјеска 3:1 (1:1)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 150, судија: Варга (Ловћенац), стрелци: Рајић у 45. Л. Лебовић у 75. Љубојчић у 85. за Раднички, а Вуковић у 22. минуту за Сутјеску.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7, З. Маревић 8, Митић 7, Л. Лебовић 8, Љубојчић 8 (Јањић), Рајић 8, Лазић 7, Фаркаш 7, Ковач 7, У. Маревић (Тодоровић, Станар 7), Колак 7.

СУТЈЕСКА: Бошњак 7, Голубовић 6, Бајић 7, Лопушина 6, Родић 7, Тончић 6, Бајић 6, Берковић 6, Глумац 7 (Дринчић 6), Вуковић 7, Јакшић 6, (Тадић 6).

Добра и чврста утакмица, играло сеотворено. Раднички је боље отворио утакмицу, стварао шансе, а гости су покушавали из контре и то су успели у 22. минуту преко Вуковића.  Само што је судија одсвирао крај првог дела Срђан Рајић је постигао гол главом за изједначење. У наставку игре водила се лавовска борба и једна и друга екипа су желели победу, а у томе су успели домаћи. Лука Лебовић је постигао гол.  Пет минута пре краја , лопту је центрирао Маревић, којије  из гужве са пет - шест метара пласирао лопту у мрежу.

С. Стојиљковић

Врбас - Торњош 2:0, Искра - Обилић (НК) 5:0, Ђурђин - Будућност 2:2, Бачка - Србобран 0:1, Напредак - АФК 0:1, Раднички - Сутјеска 3:1, Слога - Јадран 1:2, Пролетер - Обилић (З) 1:0.

1. Обилић (З)    9      7      1      1              19:4  22

2. Србобран      9      7      1      1              22:8  22

3. Пролетер       9      6      2      1              19:8  20

4. Врбас    9      6      2      1                     18:13 20

5. АФК      9      5      2      2                     16:10 17

6. Јадран   9      4      4      1                     25:18 16

7. Раднички       9      3      3      3            12:12  12

8. Сутјеска        9      3      2      4                     20:14 11