Суботичка лига: Пуљаи погодио с пола терена

Хоргошани су приредили велико изненађење претенденту на прво место екипи Бајше, која је дошла у вођство већ у 5.минуту, када је Аристид Лаћак из слободног ударца са 18 метара преко живог зида затресао мрежу.
Igor Puljai Horgos

Хоргош  – Бајша  4:3 (2:2)

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 200. Судија: Д. Николић (Ловћенац). Стрелци: Коломпар у 13, Балго у 15, Хусар у 53. (из једанаестерца) и Пуљаи у 90. за Хоргош 1911, а Лаћак у 5. и 86. (из једанаестерца) и Жмукић у 40. минуту за Бајшу. Жути картони: Коломпар, Пуљаи, Веселинов (Хоргош), Марјановић, Тресиглавић и Мајкић (Бајша).

ХОРГОШ: Тертеи 7, Бенде 7, Тертели 7, Д. Макра 8, Е. Бохата 8, Веселинов 7, Хусар 7 (Н. Макра -), Фодор 8, Балго 7 (Пуљаи 8), Буза 8, Коломпар 7 (Хокса 7).

БАЈША: Дамјановић 6, Бакић 6 (Тресиглавић 7), Марјановић 7, Лаћак 8, Тот 7, Чагаљ 8, Драшковић 7 (Дуљај -), Хорват 7, Жембери 6, Мајкић 6, Жмукић 7.

Међутим, за свега десет минута уследио је преокрет јер је најпре габријел Коломпар поравнао резултат а поготком искусног Јожефа Балгоа у 15.минуту било је 2:1.

Гости су у 40.минуту изједначили преко Данила Жмукића, а у 53.минуту после прекршаја над Игором Пуљаијем пенал за домаћу екипу сигурно је реализовао Давид Хусар. Бајша је изједначила у 86.минуту из пенала који је, најблаже речено, судија Данило Николић престрого свирао, yбог наводног прекршаја голмана Хоргоша. Прави шок за госте уследио је у последњем минуту када је с половине терена голмана Бајше изишлог испред беле тачке Пуљаи изненадио с половине терена и донео радост и заслужену победу Хоргошанима.

М. Митровић

Његош - Искра 2:3, Хоргош - Бајша 4:3, Напредак - Јадран 1:3, Раднички - Виноградар 2:1, Сутјеска - Панонија ИМ 0:0, Врбас - Сента 3:0, Пролетер (Њ) - Обилић 2:4, Пролетер (РС) - Суботица 3:0.