Суботичка лига: Равноселци аутоголом до победе

Равноселци су силовито кренули али је чврста одбрана гостију успешно парирала.
fudbal

Пролетер (РС) - Војводина 2:1 (1:0)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 150. Судија Маровић (Ловћенац), стрелци: Осмајић у 21. и Билбија  у 67. (аутогол) за Пролетер, а Кудрић 59. минуту за Војводину. Жути картони: Нешковић, Грујић, А. Јовановић (Пролетер), Јанковић, Билбија, Бечановић (Војводина). Црвени картон: Грујић (Пролетер).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Огризовић, Г. Јовановић (А. Јовановић), Ери, Сивчевић, Грујић, Нешковић, Маћиженски, Осмајић (Величковић), Новићевић, Готовац (Тодоровић).

ВОЈВОДИНА: Војновић, Вејин, Бечановић, Кудрић, Билбија, Бубања, Јушковић, Јанковић (Секулић), Пеленгић (Михајловић), Кудрић, Икрашев.

Бачкоградиштанци се нису предавали, а сваки њихов напад опасно је угрожавао гол Мирковића. У два наврата су гости и затресли мрежу домаћих, али су због офсајда голови поништени. У 21. минуту Осмајић се нашао у идеалној позицији и са пет метара оштрим шутем сместио лопту иза Војновићевих леђа.

У другом полувремену боља игра гостију крунисана је у 59. минуту изједначујућим голом Кудрића. Шест минута касније Грујић због кошкања добиоа други жути, аутоматски и црвени картон. У 67. минуту Маћиженски је  лепо центрирао, а Билбија у жељи да лопту избаци у корнер, главом је погодио  сопствену мрежу. Иако су од 65. минута домаћи играли  играчем мање, борбеношћу и срчаном игром, до краја су сачували стечену предност.

Л.  Киш

Раднички (Б)- Слога (О) 5:0 (2:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 200, судија: Бедић (Ђурђин), стрелци: С. Бабић у 32. и 60. Ковач у 38. Ми. Маринковић у 46. И. Корпонајић у 73. минуту. Жути картони: Јањић (Раднички), Торњански (Слога).

РАДНИЧКИ: Иванишевић 7, Симић 7 (Корпонајић 7)  Маринковић 8, Јањић 7, Лазић 7, Лукић 7, Ковач 8 (Д. Бабић 7), Кекезовић 8 (Митић 7), С. Бабић 8, Шопер 7.

СЛОГА:  Стијовић 5 (Радић 5), Мијић 5, Зивлак 6, Илић 6, Торњански 6, Ђукић 6, Баук 5, Булатовић 5 (Татић 5), Терзин 5 (Келеуа 5), Будовачев 6, Живановић 6.

С. Стојиљковић

Обилић – Панонија 3:0 (1:0)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића, гледалаца 80. Судија: Љ. Берењи (Суботица). Стрелци: Сарапа у 19, Дабевски у 53. и Ромић у 85.минуту. Жути катрони: Вуковић, Радуловић (Обилић), Вида и Гвозденовић (Панонија ИМТ).

ОБИЛИЋ: Зарић 8, Вуковић 7 (Живков 7), Лазић 7, Барјактаровић 7, Радуловић 7 (Орловац -), Дабевски 7, Јевтић 8, Стипанчевић 7 (Ромић 7), Сарапа 8, Ђурић 7.

ПАНОНИЈА ИМТ: Зелић 6, Кандић 6, Мезеи 6, Цветићанин 7, Токоди 7, Мартин 6, Стојановић 8, Влаховић 6 (Гојковић -), Ђурић 6, Вида 7 (Рац Петрин -), Папић 8 (Гвозденовић 6).

М. Митровић

Јадран - Сутјеска 1:1, Напредак - Сента 2:1, Искра - Пролетер (Њ) 2:1, Раднички - Слога 5:0, Пролетер (РС) - Војводина 2:1, Обилић - Панонија 3:0, Препород - Његош 1:0, Виноградар - Ђурђин 3:1.