Суботичка лига: Убедљиви Равноселци

Пролетер (РС)  -  Сутјеска 6:0 (3:0)
ravno

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера. Судија: Бедић (Бачка Топола), стрелци: Осмајић у 3. и 60. Маћиженски у 15. (из пенала), Нешковић у 37., Јандрић у 70. и  Грујић у 73. минуту.  Жути картони: Грујић, Јандрић (Пролетер), Врекић (Сутјеска).

ПРОЛЕТЕР: Јанковић, Осмајић (Ери), Јандрић (Ђанковић), Пјешивац, Сивчевић, Гаџић (Бајчић), Филиповић, Маћиженски, Грујић, Нешковић (Митровић), Величковић (Јовановић).

СУТЈЕСКА: И. Бајић (Дејановић), Николић (Кнежевић), М. Бајић, Дринчић (Врекић), Беркловић, Томчић, Лопушина (Зорић), Мирковић, Андрић (Глумац), Пејић, Шибалић.

Захуктала равноселска црвено бела чета не прашта ником, па ни општинском ривалу из Бачког Доброг Поља, чије демонтирање је почело већ у трећем минуту, када је искусни Вукашин Осмајић, после лепо израђене акције и још лепшег центаршута Нешковића, у евро стилу, главом спровео лопту у мрежу Сутјеске.

Играло се такорећи на један гол и право је чудо како Равноселци већ у првом полувремену нису остварили убедљивију предност. У другом полувремену, разиграни Осмајић и неухватљиви Нешковић, демонстрирали су „ситан вез“ на терену и уз асистенцију саиграча доводили гостујућу одбрану до очаја. Ређале су се шансе, и ако би сумирали резултат према створеним шансама, онда су гости још и добро прошли, јер је победа равноселаца могла бити и убедљивија.

Л. Киш

Раднички (Б) - Ђурђин 2:3 (0:0)

БАЈМОК: Спортски центар, судија: Рогановић (Ловћенац), стрелци: Рајић у 54. и Шопер у 67. за Раднички, а Н. Вуковић у 55. С. Кујунџић у 60. и Матковић у 93. минуту за Ђурђин.

РАДНИЧКИ: Ракић 7, Станар 7, Митић 7, Кекезовић 7, Корпонајић 7, Шопер 8, Војнић 6 (Ђурић 7), Маравић 7, Лебовић 6 (Шарчевић 6), Рајић 7, Јањић 7.

ЂУРЂИН: Д. Сарић 8, Хорвацки 7 (Цвијанов 7), Билбија 7, А. Сарић 7, Пејић 7, Видаковић 8, Стантић 8, Кујунџић 7, Михајиловић 7, Матковић 8, Д. Вуковић 8, Мајић 7.

Бајмочани су поново доживели пораз, овога пута у надокнади времена грешком одбране. Гости су постигли у 93. минуту преко најбољег играча Матковића. Раднички је  играо добро имао  шансе, али их није успео искористити.

С. Ст.

Обилић - Слога 2:5 (1:2)

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреационом центру. Судија Ердељан (Бачко Градиште). Стрелци: Марчетић у 44, М. Кобиларов у 60. за Обилић а  Савић у 35, Баук у 37. 68. 78. и ,92. минуту за Слога. Жути картони: Дивјак, М. Кобиларов, Буквић (Обилић), Поповић, Ушумовић (Слога).

ОБИЛИЋ: Дангубић, Кнежевић, Родић, М. Кобиларов, Буквић (Павићевић), Узелац, Н. Кобиларов (Дивјак), Марчетић, Живојнов (Марковић), Калајџија, Топали (Копривица).

СЛОГА: Стијовић, Ушумовић, Барјактаровић, Банов (Завишић), Поповић, Баук, Цвијан, Савић, Мартиновић, Живановић, Сарапа.

Чврстом, квалитетном, добро организованом игром, гости из Остојићева су заслужено однели три бода из Змајева. Висок пораз Змајевчана, није одраз слабе игре, напротив Змајевчани су имали добру организацију, нарочито по средини терена, створили су и већи број шанси, али лопта  није хтела у гол. На другој страни, гости су вешто искористили грешке одбране домаћих, нарочито капитен Баук, реализовали све шансе и са пет постигнутих голова остварили високу победу.

Л. Киш

Раднички - Ђурђин 2:3, Јадран - Сента 2:1, Пролетер (РС) - Сутјеска 6:0, Будућност - АФК 1:1, Обилић - Слога 2:5, Торњош - Искра 1:1, Препород - Пролетер (Њ) 4:0, Напредак - Еђшег 3:0.

1. Препород       7      6      1      0      18:1  19

2. Пролетер (РС)        7      6      1      0      24:8  19

3. Сента    7      6      0      1      26:7  18

4. Јадран   7      5      1      1      17:7  16

5. Напредак       7      5      1      1      13:3  16

6. Слога    7      4      0      3      22:15        12

7. Раднички       7      3      0      4      9:13  9

8. АФК       7      2      2      3      14:14        8