СУБОТИЧКА ЛИГА Ударник заустављен у Равном Селу

Пролетер - Ударник 3:2  (2:1)
fudbal

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100, Судија: Торњански (Нови Кнежевац). Стрелци: Грујић у 14. Комазец у 44. и 68. за  Пролетер, а Д. Куктин 26. Б. Куктин 59. за Ударник. Жути картони: Мирковић, Рогановић, Комазец, Збућновић, Нешковић (Пролетер), Руски, Гаврић, Бебић (Ударник).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Секулић, Рогановић, Пјешивац, Гаџић, Комазец, Грујић (Попржен), М. Ђанковић, Величковић (Збућновић), Маћиженски, Б. Ђанковић (Нешковић).

УДАРНИК: Славнић, Воргић (Никшић), Руски (Дер), Њагрин, Д. Куктин, Кркајлић, Иванишевић, Гаврић (Ђорђевић), Бобић, Б. Куктин, Патаки.

У дербију кола приказана обострано лепа, квалитетна и борбена игра. Играло се отворено  уз безброј лепих, на моменте  атрактивних потеза који нису мањкали ни на једној страни.

Равноселци су за нијансу били бољи, имали  више  шанси, нарочито у првом полувремену у којем су остварили предност једног гола.

Почетак другог полувремена припао је гостима који су у 59. минуту поравнали резултат а затим пропустили да реализују и неколико идеалних шанси. У 68. минуту Комазец је погодио је мрежу гостију, поставио коначан резултат,  а пет минута касније пропушта још једну прилику.

Л. Киш

Таванкут - Напредак 6:0 (1:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута 200, судија: Бедић (Бачка Топола), стрелац: Слобода у 10. минуту (из пенала) Перић у 43. Котарош у 57. 87. 90. и Тумбас у 84. минуту.

ТАВАНКУТ: Милановић (Ђукић), Вуковић 7, Слобода 8, Душанић 7, Кујунџић 7, Котарош 9, Вујић 7 (Јухас 6,5), Лазић 7 (Радмановић 6,5), Мирановић 7 (Прчић 6,5), Кулунџић 7, Перић 7 (Тумбас 7).

НАПРЕДАК: Полић 5,5, Радновановић 5,5, Алексијевић 5,5, С. Шијачић (Бурзађић 7), Миљевић 6,5, Ерголац 5,5, Ђукић 5,5, Трпић 5,5, Секулић 5,5, М. Шијачић 5,5, З. Алексијевић 5,5.

Фудбалери Таванкута су дошли у вођство преко Слободе већ у 10. минуту. У другом делу Таванкут преко Перића јеј повећао на 2:0. Најбољи играч Далибор Котарош је постигао хет-трик, и у 90. минуту је поставио коначан резултат. У листу стрелаца се уписао и Тумбас.

С. Ст.

Солунац - Његош 3:0 (1:0)

КАРАЂОРЂЕВО: Стадион поред Тврђаве, гледалаца 100, судија: Кардашевић (Бачка Топола), стрелци: Кујнџић у 34. и 54. и Д. Барна у 90. минуту.

СОЛУНАЦ: Сабо 7, Париповић 7, Самарџија 7, Ж. Барна 7, Кангрга 8, Богичевић 7, Слепчевић 7, Колунџија 8, Јерковић 7,5, Д. Барна 8.

ЊЕГОШ:  Маравић 7, Перовић 6,5, Дебановић 6, И. Кочиш8, Перазић 6, С. Кочиш 6, Којчић 6, Новичевић 6, Дашић 6, Миљеновић 6, Сивчевић 6,5 (Никић 6,5).

Фудбалери Јерковића су наставили победама и овога пута су победили младу екипу Његоша. Добра игра Солунца и већ у 34. минуту су дошли до вођства преко Кујунџића. У другом голу Солунац је појачао гас и постигао још два гола  преко најбољег играча Марка Кујунџића, да би Д. Барна у 90. минуту ставио тачку на резултат.

Гости су покушавали да дођу до бољег резултата, али у томе нису успели. заслужена победа домаћина.

С. Ст.

Искра - АФК 1:1 (0:0)

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца: 200, судија: Н. Гардашевић (Бачка Топола) ,стрелци: Драгојевић у 51. за Искру, а Ћулум у 84.минуту за АФК, жути картони: Колошњаи(Искра),а Пинтер(АФК)

ИСКРА: Р. Новаков, М. Секулић, Колошњаи, Н. Мрђеновић, Сердар, Малацко, Бокан (Дамир Губаш), Комљеновић (Дакић), Н. Нађ, Миловановић, Драгојевић.

АФК: М. М. Ђукић, Тобџић (Пожар), Хајду, О. Нађ, Ђиласов (Копре), Нађпал, Бешењи, Балинт, Берец, Пинтер, Ћулум.

У окршају између две најмлађе екипе у лиги, приказано је занимљиво надигравање. Сваком од ривала припао је по један бод, а таквим епилогом, ипак, задовољнији могу да буду Ађани.

Фудбалер куцуранске Искре Душан Бокан у 49. минуту није искористио пенал. За тај  промашај Куцуране је у финишу сусрета стигла казна, Ваља истаћи, да је домаћи тим наступио ослабљен, лишен помоћи петорице стандардних првотимаца.