Суперлига: Чукарички обезбедио пласман у Лигу конференција

БЕОГРАД: Фудбалери Чукаричког обезбедили су пласман у квалификације за Лигу конференција, пошто су вечерас на Бановом брду у 34. колу Суперлиге победили Младост из Лучана са 4:2 (1:0).
superliga

Екипа Душана Ђорђевића је тако четири кола пре краја шампионата осигурала најмање четврто место које води у Лигу конференција, ново такмичење Европске фудбалске уније (УЕФА).

Чукарички је од почетка меча био бољи ривал, стварао шансе и на крају дошао до "сигурног" тријумфа.

Јунаци тријумфа били су млади тандем Ђорђе Јовановић и Милутин Видосављевић.

Јовановић је прво у 12. минуту савладао Максима Миловића, да би потом исто урадио и у 48, оба пута после центаршутева Марка Доцића.

Младост је преко Саша Јовановића у 53. минуту успела да ухвати прикључак, ли је то практично било све што је тим из Лучана успео да уради.

Питање победника практично је било решено голом Видосављевића у 62. минуту, који је искористио одбијену лопту након шута Данила Пантића.

Девет минута касније Видосављевић је још једном затресао мрежу Младости, а коначан резулатат 4:2 поставио је Милан Бојовић у 88. минуту са пенала.

Вождовац је на гостовању са 2:0 победила Нови Пазар, директног конкурента у борби за опстанак.

Голове за "Змајеве" постигли су Александар Богдановић у другом минуту и Стефан Пуртић у петом из једанаестерца.

У дербију зачеља Златибор је са 1:0 победио Бачку, а стрелац јединог гола био је Марко Момчиловић.

Резултати 34. кола Суперлиге: Чукарички - Младост 4:2, Бачка - Златибор 0:1, Нови Пазар - Вождовац 0:2. Четвртак: Мачва - Радник, Металац - Рад, Раднички Ниш - Инђија, Спартак - Јавор, ТСЦ - Напредак (14.45), Пролетер - Партизан (16.55), Црвена звезда - Војводина (18.55).

Табела: Табела: Црвена звезда 95 бодова, Партизан 83, Чукарички 68, Војводина 66, ТСЦ 49, Радник 49, Младост 48, Спартак 47, Металац 45, Вождовац 44, Пролетер 43, Рад 42, Јавор 41, Напредак 41, Раднички 40, Нови Пазар, 39, Инђија 34, Златибор 25, Мачва 21, Бачка 16.