Суперлига: Резултати 30. кола

Фудбалери Војводине победили су Партизан 3:2 (1:1) у невероватном финишу меча у Новом Саду за пласман у плеј-оф Суперлиге Србије.
Superliga Srbije sezona 2 2018/19

Апсолутни јунак био је Матић, стрелац и у 3. минуту, али и у 99. за 2:1, пре него што је Никола Гајић повећао предност, а Ђорђе Ивановић поставио коначан резултат у чак 107. минуту.

Доста џе се играло јер је почетком другог дела уследио 15-минутни прекид, изазван увредљивим скандирањем навијача црно-белих према домаћинима "Пола Мађар, пола усташа".

Судија Иван Ђорђић због тога је играче слао у свлачионицу, па их враћао после смиривања тензија и реаговања искусних Владимира Стојковића и Зорана Тошића.

Стрелац за Партизан, који је остао трећи због ремија Чукаричког и Младости, био је још Тошић мајсторијом из слободног ударца.

Тако је Спартак у "хичкоковском" расплету остао без горњег дома, без обзира на победу против Рада 1:0, док је нишки Раднички је "петардом" надиграо Бачку 5:1, уз по два гола Дамира Којашевића и првог стрелца лиге Нермина Хаскића који је сада на коти 19.