Суперлига Србије: Победе Пролетера Вождовца и Новог Пазара

БЕОГРАД: Фудбалери Пролетера, Вождовца и Новог Пазара на отварању 36. кола Суперлиге Србије уписали су победе и тако освојили врло битне бодове у борби за опстанак.
fudbal

Пролетер - Радник 3:0 (0:0)

НОВИ САД: Стадион Карађорђе, судија: Ђорђић (Београд). Стрелци: Кнежевић у 63. (из пенала) и 69. и Миросављев у 66. минуту. 0 Жути картони: Ковачевић, Јовановић, Пејић (Пролетер), а Суботић, Јокић (Радник).

ПРОЛЕТЕР: Васиљевић 7, Милошевић 7 (Јанковић), Леандро 7,5, Башановић 7,5, Ковачевић 7, Јовановић 7, Пејић 7,5 (Којић), Кнежевић 8, Илић 8, Митровић 7 (Живојиновић 7,5), Миросављев 7,5 (Ивановић).

РАДНИК: Ранђеловић 6,5, Богдановски 6, Радмановац 7, Стевановић 6,5 (Јокић 6), Орешчанин 6,5 (Миловановић 6), Спасић 6,5, Стојановић 6,5, Суботић 6,5, Лукић 6 (Бајиновић 6), Даноски 6,5 (Стаменковић), Макарић 7.

Остварили су фудбалери Пролетера веома важну победу у борби за опстанак. Након првог полувремена и неколико пропуштених шанси у наставку је улазак Виктора Живојиновића био прави потез. Над њим је направљен прекршај за пенал, а потом су се убедљиву победу потрудили Миросављев и Кнежевић.

Од првог минута била је очита жеља фудбалера Пролетера да стигну до предности обзиром на важност утакмице у борби за опстанак. Већ у 4. минуту после акције Пејића и Митровића, Илић је утрчао са леве стране, шутирао, а голман Ранђеловић избио лопту ногом у корнер. Колосалну прилику имали су домаћи када је са десне стране центаршут упутио Бранислав Милошевић, а Јован Илић са само неколико метара је захватио главом и послао је крај десне стативе.

Екипа из Сурдулице је после контре и паса Лукића и Макарића који је пронашао слободног Даноског, а овај уместо да одма упути ударац, покушао је варком да се ослободи Милошевића, а овај пожртвованом интервенцију то блокирао. До полувремена и Митровић је био непрецизан, а шут Пејића са 18 метара завршио тик преко пречке, па се на одмор отишло без голова.

Разиграли су се Новосађани у другом полувремену и већ у 47. минуту након корнера Живојиновића у гужви у казненом простору покушали су ударцима Леандро, Миросављев и Јовановић, а Аранђеловић успео некако да пригрли лопту. Већим делом сусрета на најбољег играча Радника Макарића стриктно је био задужен Башановић. Успео је Макарић да се избори за лопту, покушао ударцем са 18 метара да изненади Васиљевића, али је голман Пролетера успео то да одбрани.

Само минут касније Радмановац је непрописно зауставио Живојиновића, а судија Ђорђић показао на белу тачку. Сигуран са пеналтика био је Филип Кнежевић, а онда је уследила канонада и још два гола у мрежи екипе из Сурдулице. На набачену лопту са леве стране Јовановића, утрчао је Миросављев и ударцем главом погодио мрежу. Три минута касније најбољи актер Филип Кнежевић је на одбијену лопту на ивици казненог простора је натрчао и волејом је сместио под пречку за убедљиву победу чете са Слане баре.

М. Поповић

Вождовац је на Душановцу победио Напредак из Крушевца са 4:2, док је Нови Пазар са чак 4:1 победио Младост, а Пролетер је у Новом Саду са 3:0 био бољи од Радника.

"Змајеви" су на свом терену оправдали улогу фаворита и у врло занимљвом мечу дошли до три бода. Повели су у 21. минуту голом Стефана Пуртића из једанаестерца, да би Милош Стојчев у 34. минуту повисио на 2:0. Пет минута касније питање победника практично је било решено, пошто је Алекса Јанковић довео Вождовац до вођства од 3:0.

Напредак је Јована Маринковића у 62. минуту смањио заостатак, али је Стојчев врло брзо, односно у 76. поново довео домаћина до предности, да би коначан резултат на крову ТЦ Стадион поставио Марко Бачанин у 82.

Вождовац је после ове победе 10. са 47 бодова, колико има и Напредак на 11.

Нови Пазар је изненађујуће лако и то после преокрета победио Младост, а голове за тријумф Пазараца постигли су Семир Хаџибулић у 33, Абдулаје Сисе у 39, Алмир Аганспахић у 45. и 66. минуту из једанаестераца, док је стрелац јединог поготка за госте био Петар Јовановић у 22. минуту.

Резултати 36. кола Суперлиге Србије: Вождовац - Напредак 4:2 (Пуртић 21 пенал, Стојчев 34 и 76, Јанковић 39 - Маринковић 62, Бачанин 82), Нови Пазар - Младост 4:1 (Хаџибулић 33, Сисе 39, Аганспахић 45+1 пенал и 66 пенал - Јовановић), Пролетер - Радник 3:0 (Кнежевић 63 пенал и 69, Миросавље 66), Недеља: Мачва - Војводина (14.30), Металац - Бачка (14.30), Раднички Ниш - Рад (14.30), Спартак - Инђија (14.30), ТСЦ - Јавор (14.30), Чукарички - Партизан (16.40), Црвена звезда - Златибор (18.45).

Табела: Црвена звезда 99 бодова, Партизан 89, Чукарички 68, Војводина 67, Радник 55, Младост 51, ТСЦ 49, Металац 48, Спартак 47, Вождовац 47, Напредак 47, Пролетер 47, Јавор 45, Нови Пазар 45,Раднички Ниш 44, Рад 43, Инђија 35, Златибор 28, Мачва 22, Бачка 16.