Суперлига Србије: Пролетер пао у наставку у Шапцу

Иако су наступили без тројице стандардних првотимаца Шапчани су у меч ушли отвореног гарда, а ни гости нису имали намеру да се бране, што је донело занимљиву и квалитетну утакмицу. Мачва је савладала Пролетер са 2:1.
Superliga Srbije sezona 2 2018/19

На самом старту бележимо два лепа убацивања Ђоковића по десној страни, али пред противничким голом нико се није нашао у правој позицији да искористи убачене лопте. Ни Новосађани нису остајали дужни. После убацивања лопте из корнера у 13. минуту Човић је сјајно скочио и из непосредне близине убацио лопту у мрежу. Уследили су још жешћи напади домаћина. После корнера у 21. минуту Јовановић се изненада нашао сам у петерцу Пролетера, али је практично додао лопту Весићу. У 39. минуту Марић је добро извео скраћени корнер, а Ристивојевић главом пребацио пречку. Шапчанима се упорност исплатила у последњем минуту првог полувремена. Гигић је добио скок дуел, лопта се одбила до Милосављевића који је идеално проиграо Ђоковића, а овај шутем врхом копачке гурнуо испод гостујућег голмана.

У 57. минуту Ђоковић је примио лопту у гостујућем шеснаестерцу и вештим дриблингом се ослободио Плавшића и из доста тешке позиције шутирао по земљи у ближи угао. То је изненадило Весића и донело ерупцију одушевљења на трибинама. Гости су потом покушавали да изједначе, али су озбиљно запретили једино у 77. минуту када је Красић добро шутирао из даљине, а Пулетић крајњим напором скренуо лопту у корнер. Могли су и Шапчани до још једног гола два минута касније, када је Милосављевић после лепог продора шутирао са ивице шеснаестерца, голман Весић је лопту одбио до Гаврића, који је са десетак метара искоса промашио небрањену мрежу. Последњих петнаестак минута протекли су у стихијским покушајима Новосађана и чврстој одбрани домаћег тима.

У последњем минуту приликом једног дуела у шеснаестерцу Мачве озбиљније је повређен гостујући играч Миљан Јаблан.

С. Р.

МачваПролетер 2:1 (1:1)

ШАБАЦ: Стадион Мачве, глдалаца  1500. Судија: Грујић (Београд), стрелци: Ђоковић у 45. и 57. за Мачву,а Човић у 13. минуту за Пролетер. Жути картони: Ристивојевић (Мачва), Митровић, Јокић, Овусу (Пролетер).

МАЧВА: Пулетић 7, Пејовић 7, Марић 7,5, Ристивојевић 7,5, Мијајловић7,5, Јовановић 7, Ивић 7, Милосављевић 8, Гаврић 7 (Лазаревић) -, Гигић 7 (Шушњар 7), Ђоковић 8,5 (Марковић).

ПРОЛЕТЕР: Весић 6,5, Митровић 6 (Ђуковић       6,5), Плавшић 6 (Овусу), Новаковић 7,5, Чоловић 7, Климако 7, Јаблан 6,5, Вујаклија 6,5, Говедарица7 (Красић), Јокић 6,5, Човић 7.