Суперлига: ТСЦ - Војводина 2:0 (УЖИВО)

СЕНТА: Дерби 20. кола фудбалске Суперлиге Србије одигран је у Сенти, а од два најбоља пласирана војвођанска тима, домаћи ТСЦ из Бачке Тополе био је бољи од новосадске Војводине резултатом 2:0.
1

Ток меча:

96` После  чак шест минута судијске надокнаде, утакмица је завршена

86` ГООООЛ ТСЦ води са 2:0. Лукић је са средине терена послао пас у празан простор ка Силађију, који је утрчао у шеснаестерац и прецизним ударцем послао лопту под пречку гола Војводине

83` Голман ТСЦ-а Филиповић добија жути због одуговлачења

81` Последњом изменом Лалатовић жели до промене резултата. Кокир уместо Веселиновића

76` Лукићу жути картон због фаула над Зукићем

65` Уместо Матића у игри је Нешковић

61` Милићевић шутира са седам-осам метара искоса, али је лопта отишла поред стативе.

Прва измена и у Војводини уместо Езеа у игри је Зукић.

54` Дринчић је покушао  ударцем са око 30 метара, али је Филиповић ухватио лопту.

49` Жути за Езеа због прекршаја над Милићевићем

Крај првог полувремена

40’ Притисак Војводине која сада јури резултат резултирао је покушајем Гемовића око 23 метра искоса, што је Филиповић одбранио, али је потом одбијену лопту Матић покушао главом да проследи у гол. Ипак, лопта одлази само преко пречке.

39’ Напокон добра прилика и за Војводину. Топић је одиграо пас у празан простор ка Матићу a ovaj шутирао са десетак метара искоса. Међутим, његов ударац није био превелик изазов за голмана Филиповића.

33’ ГОЛ! за ТСЦ домаћин води 1:0. Дуроњић је био неометан у петерцу Војводине и њему је, након одличног центаршута са десне стране, преостало само да ногом проследи лопту у мрежу за велику радост домаћих навијача.

17’ Нова добра прилика за ТСЦ након продора Дуроњића, који је прошао по левој страни и одиграо пас пред гол. Лопту је покупио Силађи и са десетак метара шутирао из прве али лопта одлази поред стативе.

14’ Дринчић је извео слободан ударац за Војводину али је Филиповић без проблема ухватио лопту.

13' Жути картон у екипи ТСЦ-а добио је Небојша Скопљак, због прекршаја над Гемовићем на око 35 метара од свог гола.

9’ Силађи је на пас Милићевића утрчао у шеснаестерац Војводине и шутирао са десетак метара али само преко гола.

8’ Нову прилику за ТСЦ имао је Лукић, који је са десетак метара гађао главом после центаршута са десне стране али је Роцков одбранио.

7’ Жути картон за Драгана Свитића из ТСЦ-а, због прекршаја над Дринчићем на половини Војводине.

5’ Слободан ударац за ТСЦ је извео Лукић који је шутирао преко гола.

4’ Први жути картон у екипи Војводине добио је Младен Деветак, због прекршаја над Арсенијевићем на око 30 метара од свог гола.

Утакмица је почела

За почетак сусрета најављени су следећи састави тимова:

ТСЦ: Филиповић - Варга, Антонић, Скопљак (Поњевић), Томановић, Тумбасевић, Милићевић,  Арсенијевић, Дуроњић - Лукић, Силађи

Војводина: Роцков – Стојковић, Веселиновић, Саничанин, Деветак - Топић, Дринчић – Ђуричин, Бојић, Гемовић – Матић.

Утакмица се игра на Градском стадиону у Сенти капацитета 5.000 гледалаца, а главни судија је Јовановић из Београда.