Суперлига: Војводина - Бачка 1:0 (0:0) (Уживо)

На стадиону Карађорђе у Новом Саду у утакмици 3. кола Супер лиге Србије Војводина је савладала Бачку са 1:0 голом Филипа Малбашића у 83. минуту. Бачка се добро бранила све до 77. минута када је због црвеног картона Макарића остала са десет играча. Имала је Војводина и раније добрих прилика, али није успела да их реализује. Малбашић је у 88. минуту пропустио прилику да постигне још један гол. На крају тешко извојевана победа у готово немогућим условима за игру.

Крај

95. минут: Шансу је имао Нешковић, али се бачка одббранила

94. минут: Слободан ударац за Бачку, Луковић је послао лопту у шеснаестерац Војвоине,али је на месту био Планић

90. минут: Играће се надокнада од пет минута

88. минут: Малбашић је пропустио прилику за нови гол. Био је играч Војводине у продору и успео да је протури између два дефанзивца Бачке, али је био за мало непрецизан

86. минут: Судија Симовић је удаљио Ванића са клупе Војводине, па је тим до краја предводио асистент Белић

85. минут: Бурековић је пао у шеснаестерцу Бачке, али је уместо најстоже казне за Новосађане судија Симовић показао жути картон због симулирања играчу Војводине. Тренер Новосађана Ванић је наставио жестоко да протествује, што је чинио веч дуђе време

83. минут: 1:0 за Војводину. После асистенције Суботића Филип Малбашић је затресао мрежу Бачке

79. минут: Још једна спорна ситуација. Михајловић је шутирао, одбранила се Бачка, али је онда њихов играч Николић играо руком. Међутим, судија Симовић је проценио да то није било довољно за једанаестерац и дозволио је да се игра настави

78. минут: Јованчевић је напустио игру, а заменио га је Нешковић

77. минут: После дуела Јованчића и Макарића, играч Бачке је због симулиранја добио други жути картон, а тиме и црвени, па су гости остали са десеторицом на терену

75. минут: Спорна ситуација, Малбашић је био у продору, али је свиран офсајд

68. минут: Солидан шут је упутио Мицић, али је шут завршио у рукама голмана Војводине Роцкова

67. минут: Старт Луковића над Јованчићем,  асудија Симовић је досудио слободан ударац за Војводину. Ивео га је Бурековић, центрирао, али су се играчи Бачке добро одбранили.

62. минут: Измена у Војводини, Месаровића је на терену заменио Зличић

60. минут: Још једна измена у Бачкој, уместо Тривуновића у игру је ушао Чековић

58: минут: Добра прилика за Војводину. Шутирао је Суботић, али непрецизно крај гола.

57. минут: Први жути картон на утакмици. Симовић је казнио Макарића, који је фаулирао Јованчевића.

54. минут: Малбашић је лоше примио лопту, па је ова завршила изнад гола

52. минут: После старта Планића над макарићем судија Симовић досудио је слободан ударац за Бачку, али лошу завршницу имао је Тривуновић

48. минут: Напад Бачке је заустављен, јер је Мицић био у офсајду

На почетку другог полувремена оба тренера су одлучила да појачају нападе, па је тако Бемпу у Војводини заменио Михајловић, док је Ђорића у Бачкој заменио Ивковић

Друго полувреме

46. минут: Месаровић шутира поред гола

43. минут: Још једна одлична прилика за Војводину. После извођења корнера и центаршута Бурековића лоше су интервнисали играчи бачке, лопта се одбила до Јованчића, овај је шутирао главом, али није успео да савлада голмана Лучића

41. минут: Бачка је била у контри, али су домаћи успели да се одбране

38. минут: Војводина напада, а шут талентованог Месаровића одбранио је поново Лучић

36. минут: Најбоља прилиика на утакмици, а имали су је играчи Војводине. Прво је Месаровић пронашао Јованчића, овај се добро заградио и шутирао, али је одлично одбранио Лучић

35. минут: Покушао је Вукасовић са  35. метара да изненади голмана гостију, али је његов шут завршио у рукама Лучића.

27. минут: Најизгледнија прилика за Новосађане. Одлични Млабашић успео је да пронађе Бемпу између два централна бека Бачке, али је Бемпа шутирао поред гола.

25. минут: Судија је дозволио играчима да се освеже, јер су услови за игру веома тешки због огромне врућине

20. минут: Војводина и даље напада, али се Бачка добро брани

16. минут: покушао је Бемпа за Војводину, али је на месту била одбрана Бачке. Војводина и даље има теренску иницијативу

14. минут: И даље без голова на Карађорђу, оба тима по веома тешким условима за игру дају све од себе. Неколико фаулова на обе стране судија Симовић није санкционисао

9. минут: Прва изгледнија прилика на мечу, играч гостујућих Луковић имао је добар покушај, али је остало 0:0

8. минут: Војводина има теренску иницијативу, али без прилика на обе стране

6. минут: Без значајнијих акција на обе стране

Војводина је почела у следећем саставу: Роцков, Бемпа, Бурековић, Јованчић, Лакићевић, Малбашић, Планић, Ренан, Суботић, Вукасовић.

Бачка: Лучић, Дорић, Илић, Луковић, Макарић, Мицић, Николић, Слијепчевић, Швоња, Тривуновић, Варга.

Играчи Бачке су у овом сусрету ослабљени, јер у тиму нема повређених Бјелоша и Шарца, док Клисура још увек није спреман.