Суперлига: Воша до бодова с пенала

Фудбалери Војводине испунили су основни циљ и освојили сва три бода у дуелу са Инђијом, али игром никако нису задовољили публику, остали су јој дужни.
Ј. Грлић/ Фудбалери Војводине и Инђије остали дужни гледаоцима за квалитетнију партију

Ако су играли само на резултат, Новосађани су урадили оно што су хтели, али је интересантно да су пуна 73 минута имали играча више на терену, а веома слабо, готово никако то се није могло приметити по збивањима на утакмици.

Иако је Војводина важила за апсолутног фаворита није јој било ни мало лако да успостави доминацију на терену. Гости су, чак, били екипа која је прва запретила, јер је у 10. минуту у сјајној прилици био Небојша Бастајић, када је изашао сам испред голмана Роцкова, али је чувар мреже Новосађана сјајном интервенцијом отклонио опасност. Све до истека 16. минута Новосађани су покушавали да наметну свој стил игре, а тада је, после дуплог паса са Нешковићем, на петерцу срушен домаћи фудбалер Петар Бојић и дилеме за арбитра Лукића није било - показао је на белу тачку. Уз то, због прекршаја који је начинио као последњи играч у одбрани директан црвени картон добио је Јањић, па су црвено-бели, осим прилике да поведу, од тог тренутка имали и играча више. Сигуран реализатор најстроже казне био Немања Николић и Војводина је повела са 1:0.

Бројчано надмоћнији домаћин имао је у 23. минуту лепу прилику да дуплира вођство, али је ударац Аранђела Стојковића замало завршио поред гола. Тада се ушло у део утакмице који је изазвао нервозу код свих актера, као и публике на трибина. У 28. минуту арбитар Лазар Лукић први пут је прекинуо утакмицу због скандирања на рачун председника ФШ Славише Кокеза, а после три минута то је поново учинио. Оба прекида трајала су по два минута и као да су утицала на то да нестане такмичарска страст код играча. Није било прилика све до 40. минута када је судија, овог пута због транспарента који се поново односио на првог човека нашег фудбала, привремено прекинуо сусрет и послао играче у свлачионицу. Пауза је потрајала читавих 15 минута, када су се играчи вратили, одиграли су девет минута надокнаде времена, али баш ништа фудбалски лепог и занимљивог за то време нисмо видели.

Сигурно је да су гледаоци очекивали бољу партију тима тренера Ненада Лалатовића у наставку, а шут Немање Николића који је отишао замало поред гола то и наговестили. Но,омаћин никако није успевао да се наметне и да пребаци игру пред гол Инђије. У 52. минуту, чак, уследио је опасан продор Василија Јањића, али је голман Роцков био опрезан и избио лопту у корнер. Црвено-бели као да су се трудили да им време протекне што брже и тек спарадично успевали су да угрозе гол Прековића. У 62. и 77. минуту  бележимо ударце Николића и Зукића које је голман тима из Срема успео да заустави.

На другој страни, иако са човеком мање, Инђијци су покушавали, додуше без успеха, да запрете, што је било довољно да се увуче одређена доза страха код присталица домаћег тима. Покушали су у контрама Рогач и Босанчић да ураде нешто вишем, али је то било слабо и без реалне опасности по Вошин гол. На крају је ударац са 25 метара опробао штопер Војводине Никола Петковић, лопта је отишла крај стативе и до завршетка ничег узбудљивог више није било. Војводини су припала три бода и то је једино што ће се са ове утакмице памтити.

А. Предојевић

Војводина - Инђија 1:0 (1:0)

НОВИ САД: Стадион „Карађорђе„, гледалаца 1.500, судија: Лукић (Београд), стрелац: Николић у 18. (из пенала). Жути картони: Дринчић, Петковић, Кокир (Војводина), Димитријевић (Инђија), Црвени картон: М.Јањић (Инђија).

ВОЈВОДИНА: Роцков 6,5, Стојковић 6, Ђурић 6,5, Петковић 6,5, Вучић 6, Ђуришић 6 (Зукић 6,5), Дринчић 6,5, Ђуричин 6 (Кокир 6), Бојић 6,5, Нешковић 6,5, Николић 7 (Матић 6,5).

ИНЂИЈА: Прековић 6,5, Димитријевић 6, Јовановић 6 (Б. Илић 6), Димитров 6,5 (Босанчић 6,5), М. Илић 6, Бастајић 6 (Милосављев), М. Јањић, Рогач 6, В. Јањић 6,5, Јосовић 6, Видић 6,5.