Војвођанска фудбалска лига – исток: Кикинђани петицом чувају врх

Већ у уводу Коцкар се варком ослободио чувара, наместио и лепо ударцем мало искоса са 20 метара мајсторски је погодио горњи угао.
fudbal, pixabay

Кикинда - Слога 5:0 (1:0)

КИКИНДА: Градски стадион, судија: Б. Бјелош (Зрењанин), стрелци: Коцкар у 4. и Ивановић у 55. 58. 64. и 65. минуту.

КИКИНДА: Савков, Степанчев 7, Кнежевић 7, Јарић 7,5, Белић 7,5, Коцкар 7,5, Терзин 7, Кресоја 7,5 (Зељковић 7), Штеванов 7 (Бајић 7), Ђукић 7 (Ивановић 9), Лаништанин 7, Божић 7,5 (Станаћев 7).

СЛОГА: Јовановић 6, Коруга 6, Тасевски 5, Ангеловски 5, Јон 6, Матијевић 5, Симеша 5, Црногорац 5 (Ђурица 5), Тренковски 5, Селаковић 5 (Иванчевић 5), Стојаковић 5.

Најбољи стрелац лидера на табели, Дејан Ивановић ушао је у другом полувремену и у размаку од десет миута постигао четири поготка.

С. Р.

Пролетер - Бегеј 4:1 (2:1)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Игралиште Пролетера, судија: Б. Цвитак (Панчево), стрелци: Ђорђевић у 27. Алексић у 46. и 60. и Ракић у 80. за Пролетер, а Новак у 44. минуту за Бегеј. Црвени картон: Косовић (Бегеј).

ПРОЛЕТЕР: Илкић 8, Никола Цвијетић 7,5 (Дамњановић 7), Јевтић 7,5, Микоић 7,5 (Бокун 7,5), Лака 7,5, Ђорђевић 8, Томић 7,5, Алексић 8 (Ђурић), Ракић 8, Богојевић 7,5, Ивковић 7,5.

БЕГЕЈ: Арсин 6, Мијатовић 6, Радуловић 6, Ердељан 6,5, Косовић 6, Мл. Новак 7, Умићевић 6,5 (Рапајић 6), Николић 6,5 (Свјетлица 6), Влаучин 6, Богић 6, Мар. Новак 6,5.

Жесток окршај два борбена ривала ипак, домаћини су били бољи техничари, створили већи број шанси и реализовали, али и Житиштани су се од почетка до краја борили срчано, нису се предавали. Илкић голман Пролетера, био је непрелазна препрека за тим Бегеја.

Р. П.

Борац (С) - Црвена звезда (ВС) 2:1 (1:1)

СТАРЧЕВО:  Стадион Борца, судија: Д. Петровић (Зрењанин), стрелци: Бајић у 12. и Малиџан у 61. за Борац, а Вукоје у 42. минуту за Црвену звезду.

БОРАЦ: Томић 7, Јовић 7, Недучић 7, Ђурђев 7, Јоковић 6,5 (А. Ковачевић), Ћирковић 7 (Петровић 7), Ковачевић 6,5 (Крсмановић), Бајић 7,5, Гиговић 7, Вуковић 6,5 (Америјан 6,5), Малиџан 7,5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Кубуровић 6,5, Комненовић 6,5, Станић 6, Зоретић 6,5, Прошић 6,5, Кнежевић 6 (Ђуричин), Чокулов 6,5, Вукоје 7, Козић 6 (Раденковић 6), Томин 6 (Томас 6).

Од првог минута домаћинис у имали иницијативу и прилике пред голом Ћирковића. Мрежу Ћирковића начео је Бајић кад је искористио прилику да постигне погодак. Старчевци су наставили са нападима и пропустили неколико прилика да удвоструче предност. Гости из Војводе Степе оријентисали су се на чување гола и из контранапада покушавали да дођу до изједначења и то им јеуспело преко Вукоја пред одлазак на одмор. У другом полувремену победу домаћину донео је Малиџан.

Б. С.

Јединство (БК) - Раднички (С) 2:0 (2:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште  Јединства, судија: В. Гвозденов (Вршац), стрелци: Шаренац у 19. и Новковић у 36. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Томић, Бајат 7, Дапчевић 7, Грбан 7, Ковачевић 7, Живанов (Јефтенић 7), Шаренац 7, Ђорић 7 (Маркоски 7), Кујунџић 7 (Ановић 7), Вукоје 7 (Мартиновић 7), Новковић 8.

РАДНИЧКИ: Сучу 7, Татић 6, Милошевић 6, Милош 6,5, Вучковић 7, Мирчетић 6, Мамлић 6, Вукоје 6, Михајловић 6 (Идворјан), Мирковић 6, Јовановић 6 (Огњан).

Иако некомплетни, Карађорђевчани су дошли до три бода, а повели су у 19. минуту  Миле Шаренац је искоса погодио ближи угао. Двадесетак минута касније после контре  новаковић је главом удвостручио предност домаћина.

Имали су домаћини јкош неколико зрелих прилика, а Вукоје је погодио стативу.

З. Р.

Будућност - ЖАК 0:1 (0:1)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, судија: Н. Ћировић (Вршац), стрелац: Месарошки у 43. минуту.

БУДУЋНОСТ: Лекин 6, Манојловић 6, Тодоров 6, Илић 7, Ковачевић 6, Нешић 6, С. Прокин 6, Вукобрат (А. Прокин 6), Шаренац 6, Прпа 6, Ратко 6.

ЖАК: Томашевић 8, Баба 7, Арађанин 7, Симин 6 (Француски), Лисица 6 (Салкаи), Радивојац 7, Важић 6 (Шанта), Пенавски 6 (Милин), Дрљача 7, Фучак 6, Месарошки 7.

У првом делу Црњани су били бољи, имали су неколико длобрих прилика, али је голамн гостију Тамашевић бранио одлично. У финишу првог дела, после доброг лепе акције  Месарошки је послао лопту иза леђа Лекина.

У наставку домаћини су имали иницијативу, али су напади били јалови.

Р. К.

Омладинац ФАМ - Јединство (В) 0:2 (0:0)

БОТОШ: Игралиште Омладинца, судија: Н. Домазетоски (Панчево), стрелци: Богдановић у 55. и Јовановић у 90. минуту.

ОМЛАДИНАЦ: Баћан 6, Величковић 6,5, Тањга 6,5, Никовић 6,5 (Јованов), Бојић 6,5, Бркић 6, Говернор 6,5, Бојанић 6 (Радуловић 6,5), Кондић 6 (Спалевић), Шемић 6,5, Стојковић 6 (Тркуља 6).

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Мијошко 6,5, Текијашки 7, Секулић 7, Бобић 6 (Симић 6,5), Ћирка 7, Богдановић 7,5, Моторов 7,5, Живанов 6 (Нецин), Станков 6,5, Јовановић 7.

У мечу без шанси гости су у другом делу однели плен, два пута на идентичан начин савладали су младог голмана Баћана.

М. Б.

Младост (О) - Нафтагас 2:4 (0:4)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, судија:  У. Шуљагић  (Банатски Карловац), стрелци: Спасковски у 63. и Граовац у 67. за Младост, а Милошевић у 11. Панић у 24. Миливојев у 30. и Самарџић у 37. минуту за Нафтагас.

МЛАДОСТ: Луковић 6, Антић 6 (Вучковић 6), Савков 6 (Живановић 6), Јаковљевић 7, Л. Лукић 7, Танасковић (Лаиница 6), Граовац 7, Пештерац 7, Спасковски 7, Марков 7, Симоновић 6 (Николајев).

НАФТАГАС: Тривуновић 7, Грбић 6 Р. Дабић 6, В. Петров 7, Миливојев 7,5 (Дабић), Красић 7, Самарџић 7,5, Козловачки 6 (А. Петров 6), Милошевић 8, Барањи 7, Панић 7 (Видић 7).

Ггости из Елемира у првом делу меча решили су све дилеме, постигли су четири поготка и мирно одиграли остатак меча. Домаћини су у једном тренутку запретили, али нису имали снаге да стигну високо вођство гостију.

Ф. Т.

Крајина - Раднички (К) 0:4 (0:4)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, судија: Н. Раковић (Вршац), стрелци: Секулић у 1. Јоновић у 12. Добросављевић у 14. Чучак у 25. минуту.

КРАЈИНА: Шарац 5, Латковић 5,5, Рајков 5, Бероња 5, Јухас 5,5, Маркановић 5, Стојаковић 6,5, Бјелетић 5,5, Граховац 5,5, Ђурић 5, Трикић 5.

РАДНИЧКИ: Рнић, Антић 7, Савић 7 (Милановић 7), Павић 7 (Ћирић), Панчић 7, Секулић 7,5, Китић 7, Добросављевић 7 (Вујасиновић 7), Јоновић 8,м Делиблаћанин 7 (Миливојев 7), Чучак 7 (Рановић 7).

Гости су повели голом Марка Секулића већ у 1. минуту да би до полувремена постигли још три погодка.

Р. С.

Резултати:

Борац - Црвена звезда 2:1, Будућност - ЖАК 0:1, Јединство (БК) - Раднички (С) 2:0, Младост - Нафтагас 2:4, Крајина - Раднички (К) 0:4, Пролетер - Бегеј 4:1, Кикинда - Слога 5:0, Омладинац ФАМ - Јединство (В) 0:2. Слободан је био: Банат.