Војвођанска лига – исток: Ботошани бољи и од Кикинђана

Имали су домаћи иницијативу и прилике, али одбрана Кикинђана је одолевала у првом полувремену, да би у наставку добар шут Немање Бојића, Митровић успео да одбрани.
fudbal

Омладинац ФАМ - Кикинда 2:0 (0:0)

БОТОШ: Игралиште Омладинца, судија: Цвитак (Панчево), стрелци: Бојић у 47. Прокић у 79. минуту.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков 7, Радуловић 7, Тањга 8, Стошић 7, Шаренац 8, Бојић 8 (Прокић 8), Новковић 7, Бркић 7 (Стојковић 7), Радојчић 8, Бојанић 7 (Јањић), Шемић 7.

КИКИНДА: Митровић 8, Зељковић 7, Јарић 7 (Латковић), Коцкар 7, Ивановић 7, Кнежевић 6 (Белић), Рељић 7, Терзин 7, Ђукић 7, Лаништанин 7, Зечевић 6.

Већ у следећој акцији голгетер домаћих уписао се у листу стрелаца. Имали су домаћи прилике и онда је резервиста Прокић сигурним шутем поставио коначан резултат.

М. Н. П.

ЖАК - Банат (Ч) 0:0

КИКИНДА: Стадион “Вашариште”, судија: Гвозденовић (Вршац).

ЖАК: Томашевић, Трнић 6, Арађанин 6, Бербаков 6, Е. Моноштори 6 (Важић 6), Симин 6, Радивојац 6, Чекић 7, Пенавски 6,5, Грујин 6 (Француски), Фућак 6,5 (Баба).

БАНАТ: Сладовић 8, Дивјачки 6, И. Ракитић 6, С. Ракитић 6, Пантовић 6, Дмијовић 6, Ненезић 6, Радојев 6, Добрић 7, Лошић 6, Петровић, Којић 6.

Гости из Ченте заслужено су за собом кући однели велики бод. Заслуга за ово припада њиховом голману Немањи Сладовићу који је на чудан начин успевао да спасе своју мрежу. Домаћини су имали толико прилика за постизање погодака да их је тешко и набројати, али ни једном лопта није ушла у мрежу екипе Баната.

У другом полувремену, Чекић је погодио пречку, а у самом финишу сусрета Тома Важић је из идеалне прилике пропустио да затресе мрежу голмана гостију из Ченте.

М. Секулић

Раднички (К) - Јединство (БК) 0:1 (0:0)

КОВИН: Градски стадион, судија: Ћировић (Вршац), стрелац: Зекановић у 61. минуту.

РАДНИЧКИ: Аврамовић 7, Антић 7, Миленковић 7, Арсенијевић 7, Ранчић 7 (Рајић 7), Јоновић 7, Костић 7, Чеха 7, Китић 7, Делиблаћанин 7, Величковић 7 (Вуличевић, Симеуновић).

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 7, Маркоски 7 (Дапчевић 7), Грбан 7, Кораћ 7, Ковачевић 7, Радишић 7, Мартиновић 7 (Јефтенић), Зекановић 8, Пановић 7, Бабић 7, Ђокић 7.

У веома узбудљивој утакмици, домаћи су одолевали сат времена лидеру на табели, а онда је Влада Зекановић после лепе акције успео постићи погодак и оверити добру игру гостију, који и даље воде на табели.

М. Н. П.

Слога - Крајина 2:1 (1:0)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, судија: Рунић (Житиште), стрелци: Радић у 37. и Тадић у 65. за Слогу, а Стојић у 51. минуту за Крајину.

СЛОГА: Илкић 8, Спасевски 7, Прица 7, Лазаревић 8, Селаковић 7 (Недимовић 7), Вукомановић 7 (Алберт 7), Спремо 7, Тадић 8 (Цимеша), Коруга 7 (Бајић 8), Радић 8, Стефановски 8.

КРАЈИНА: Васић 6, Латковић 6, Косановић 7, Ољача 6, Ердељан 7, Бјелетић 7 (Бајић 6), Стојаковић 7, Станковић 7, Стојић 7 (Ђурић), Богић 7, Рајков 7 (Граховац).

У отвореној и коректној игри оба ривала домаћи су стигли до предности у 37. минуту када се Никола Радић одлучио на шут са нешто више од 30 метара и на изненађење гостујућег голмана лопта се нашла у мрежи. У наставку утакмице после скраћеног корнера најбоље се снашао Слободан Стојић, утрчао у празан простор и искористио прилику за изједначње.  А у  65. минуту после прекида лопта је била убачена на другу стативу, а Урош Тадић ефектно главом погодио мрежу.

М. Н. П.

Црвена звезда (ВС) - Јединство (НБ) 2:0 (1:0)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, судија: Богдановић (Зрењанин), стрелци: Кнежевић у 19. и Рибић у 89. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Томин 7, Кнежевић 7,5 (Јовић), Вукоје 7 (Божић), Кубуровић 7, Станић 7, Ђуричин 7, Раденковић 8, Комљеновић 7, Рибић 8, Голијанин 7.

ЈЕДИНСТВО: Баркоци 6, Тодоров 6 (Станковић), Његреш 6, Лалић 6 (Илић), Докман 6 (Којић), Чокулов 6, Пецавски 6, Дрљача 6,5, Ратко 6,5, Радовановић 6, Бошков 6.

Фудбалери домаће Црвене звезде савладали су екипу са обале Тисе и тако забележили трећу победу ове јесени. Мрежу голмана гостију Леона Баркоција начео је Кнежевић ефектним поготком у 19. минуту. Пропустили су домаћи у финишу првог дела неколико прилика. Међутим, у наставку  у на самом крају Александар Рибић је претрчао гостујућу одбрану и савладао голмана гостију Баркоција.

М. С.

Нафтагас - Будућност 7:0 (3:0)

ЕЛЕМИР: Игралиште  “Црвени дом”, судија: Тадић (Панчево), стрелци: Миливојев у 14. (из пенала), 28. 53. и 56. Милошевић у 38. и 90. Јанков у 65. минуту.

НАФТАГАС: Тривуновић, А. Петров 8, Штрбац 7, Грбић 7, Миливојев 9 (В. Петров 7), Степанов 8 (Попов 8), Панић 8 (Кондић 7), Самарyић 7 (Барањи 7), Милошевић 8, Јанков 8, Крастић 8.

БУДУЋНОСТ: Цвијетић 5, Прокин 5, Ђукановић 5, Марков 5, Татић 6, Ковачевић 5, Прпа 5, Терзић 5, Хованец 5, Стојчић 5, Костадинов 5.

Изванредна фудбалска представа у којој су “нафташи” напунили мрежу гостију из Црпске Црње. У 14. минуту Миљан Миливојев је са беле тачке начео мрежу гостију, да би после убацивања са стране Милошевића и брзе акције домаћих преко Александра Панића увећано вођство, а онда је и Милошевић после доброг додавања Јанкова био прецизан.

У наставку домаћи нису смањивали гас, већ су играли отворено и зналачки просто бомбардовали голмана гостију и стигли до уверљиве “седмице”.

М. Н. П.

Раднички (С) - Борац 1:3 (0:1)

СУТЈЕСКА: Игралиште „Тјентиште”, судија: Миливојев (Алибунар), стрелци: Огњеновић у 74. за Раднички, Бајић у 41. Станковић у 68. и Вуковић у 92. минуту за Борац.

РАДНИЧКИ: Хорват 6, Ми. Милош 6, Поповић 6, Огњеновић 7, Вучковић 7, Ковачевић 6, Вукоје 6, Колдан 5 (Мамлић, Ма. Милош), Михајловић 6, Мирковић 6, Јовановић 6.

БОРАЦ: Томић 7, Јовић 7, Амерјан 7, Бабић 8, Недучић 8, Станковић 7, Крсмановић 6 (Вуковић 7), Ђукић 6 (Станисављевић), Ђурђев 6, Гиговић 8 (Малиyан), Ковачевић 7 (Поповић).

Добру игру су пружили гости из Старчева и заслужено стигли до победе. После доброг центаршута Гиговића, Илија Бајић је лепим шутем главом погодио мрежу голмана домаћих. Гости су повећали предност у 68. минуту, Гиговић је још боље центрирао, а на другој стативи Милош Станковић је био прецизан за дуплирање вођства. Сутјешћани су се лепом комбинацијом преко Страхиње Огњеновића смањили резултат, а Вучковић је имао лепу шансу, међутим, истакао се Томић. У надокнади времена резервиста Вања Вуковић поставио коначан резултат.

М. Н. П.

Резултати:

Црвена звезда - Јединство (НБ) 2:0, ЖАК - Банат 0:0, Раднички (С) - Борац 1:3, Нафтагас - Будућност 7:0, Раднички (К) - Јединство (БК) 0:1, Бегеј - Младост 1:6, Слога - Крајина 2:1, Јединство (В) - Пролетер 2:1, Омладинац ФАМ - Кикинда 2:0.