Војвођанска лига – Исток: Ботошани у финишу до победе

Омладинац ФАМ - Слога 3:1 (1:1)

БОТОШ: Игралиште Омладинца, гледалаца 200, судија: К. Ковач (Мокрин), стрелци: Новковић у 34. Бојић у 77. (из пенала) и Маљукан у 80. за Омладинац, а Вучковић у 43. минуту за Слогу. Жути картони: Тањга, Делић (Омладинац), Михајловски (Слога).

ОМЛАДИНАЦ: Мишков, Квргић 7 (Бакић 7), Радуловић 7 (Голијанин 7), Мишић 7 (Стошић 7), Тањга 7, Миљкан 7,5, Новковић 7,5, Бојић 7,5, (Јованов), Кубуровић 8, Кондић 7 (Делић), Вукоје 8.

СЛОГА: Стевановић 6,5, Бабић 7, Прица 7, Михајловски 6,5, Царин 6 (Коруга 6), Лазаревић 6, Црногорац 6, Спремо 6,5, Вучковић 7 (Цимеша), Радић 6, Олђа 6.

Ботошани су уписали и трећу победу, стварали много прилика и повели у 34. минуту, после добре акције у којој је учествовало више играча. Андреја Кубуровић добро је центрирао, а млади Данило Кондић снажно је шутирао, гостујући играч избио је лопту испред гол линије, а натрчао је Новковић и погодио мрежу. У финишу првог дела, из безопасне ситуације, искусни Борислав Вучковић је изједначио.

У 77 минуту домаћин је дошао до нове предности. После шута Лазара Вукоја, голман Горан Стевановић је одбио лопту коју је прихватио Новаковић и кад се спремао да упути ударац чувар мреже гостију фаулирао је нападача. Немања Бојић је погодио из казненог ударца за 2:1, да би коначан резултат поставио Никола Маљукан, десетак минута пре краја.

С. Р.

Нафтагас - Црвена звезда (РС) 2:1 (0:0)

ЕЛЕМИР: Игралиште Напретка, гледалаца 300, судија: Миливојев (Алибунар). Стрелци: Самарџић у 75. и Миливојев у 86. (из пенала) за Нафтагас, а Петровић у 90. минуту за Црвену звезду.

НАФТАГАС: Мијатов, А. Петров 8, Грбић 8,5, Грбан 8, Дабић 7,5, В. Петров 8 (Милошевић 7,5), Миливојев 8, Красић 7,5, Самарџић 8,5, Видић 7,5 (Кенђа), Козловачки 7 (Попов 7,5).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (РС): Ћирић 7,5, Јовановић 6,5, Штеванов 7, Јанков 6,5, Цвијановић 6,5, Петровић 7, Кресоја 6,5, Попесков 6 (Чуданов 6,5), М. Узелац (Коцкар 6,5), Чубрило 6 (Д. Узелац), Вокић 6.

Рускоселци су издржали до финиша меча, бранили су се све време, некад и са деветорицом и у првом делу Елемирци су промашили две прилике. У првих двадесетак минута наставка, „нафташи” су проћердали четири зицера, Видић, Миливојев, Красић и Милошевић могли су торпедовати мрежу веома доброг Душана Ћирића.

Изабраници тренера Драгана Јовића откључали су браву у 75. минуту. После центаршута с бока, Никола Грбић је пребацио лопту главом до Марка Самарџића, који је такође главом, погодио иза Ћирићевих леђа. У 86. минуту Миљан Миливојев је удвостручио предност голом из пенала. Казненом ударцу предходило је играње руком Петра Цвијановића. Потом је Миливојев, први стрелац домаћих, погодио у пречку, да би, у последњем минуту, Младен Петровић искористио ноншалантност домаћих играча и поставио коначних - 2:1.

С. Ж.

БАК - Борац (СТ) 1:1 (1:1)

БЕЛА ЦРКВА: Гледалаца 200, судија- Гвозденов (Вршац). Стрелци: Секуловић у 36. за БАК, а Петровић у 20. минуту за Борац. Црвени картони: Дринић, Ђукић (Борац).

БАК: Андрејић 7,5, Шинзар 6,5, Митревски 7, Васиљевић 7, Старовић 6,5 (Јожић 6,5), Милковски 7, Мадић 6 (Јемча 6), Савић 6,5 (Бекировски 6,6), Јовановић 7, Стајић 7, Секуловић 7.

БОРАЦ (СТ): Томић 7, Радовић 7 (Арсенијевић 7), Ивановић 6,5, Јоковић 7,5, Недучић 7, Дринић 6, Гиговић 7 (Граовац 7), Л. Симоновић 7, Ђукић 6, Петровић 7, Вуковић 6,5 (Вјештица 7).

У првом полувремену после брзе акције Петровић је обезбедио вођство. Петнаестак минута касније домаћини су успели да изједначе голом Секуловића. Гости из Старчева последњих двадесет минута игракли су са само девет фудбалера јер су Дринић и Ђукић искључени.        Р. С.

Војводина - Пролетер 5:0 (3:0)

ПЕРЛЕЗ: Стадион Војводине, гледалаца 150, судија: Б. Цвитак (Панчево), стрелци: Јованов у 9. Малбашки у 13. (из пенала) и 36. и Попов у 58. и 72. минуту.

ВОЈВОДИНА: Младеновић, Богдановић 7,5, Јефтић 7, Калајџија 7, О. Кнежевић 7, Попов 8 (Самоловац), Малбашки 8 (Падејски), М. Кнежевић 7,5 (Павловић), Михајловић 7,5, Јованов 7,5, Џајски 7,5.

ПРОЛЕТЕР: Дујмовић 5,5, Москић 5,5, Петковић 5 (Цвијетић), Лука 6, Ивковић 5,5, Војнов 6, Грбић 5,5, Гетејанац 6, Богојевић 5,5, (Алексић), Малиџан 5,5, Јефтић 6.

По раскавшеном терену добра игра домаћина. Добро убацивање у деветом минуту искористио је млађани Немања Јованов и лепим путем донео предност Перлежанима, да би убрзо у пшеснаестерцу домаћина свиран прекршај и пенал за домаћина, који је искористио Марко Малбашки. У 36. минуту добро проигравање Млабашки је вешто искористио и поставио резултат полувремена. У наставку утакмице домаћини су имали већи посед и више шанси, а Стефан Попов у 58. минуту увећао је вођство да би исти играч у 72. минуту добро шиторао, лопта је неког погодила, променила смер и завршила у мрежи за сигурну победу домаћина.

С. Ж.

Слобода - Јединство (БК) 0:0

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”. Гледалаца око 300, судија: Бјелош (Зрењанин).

СЛОБОДА: Живков, Ратко 7 (Латковић 6,5), Мијатовић 7, Поповић 7,5, Ђурђевић 7,5, Умићевић 7, Галић 7, Врбачки 7, Спахић 7 (Шанто), Русић 6,5 (Мајкић), Козић 7 (Рељић).

ЈЕДИНСТВО (БК): Магда 7,5, Дапчевић 7 (Шаренац 7), Земунски 7, Кораћ 7, Радишић 6,5, Кујунџић 6,5 (Јефтинић 6,5), Вукоје 6,5 (Нинић), Зекановић 7, Татић 7, Ановић 6, Матић 7.

После два тријумфа Новокозарчани нису успели да остваре и трећу победу, али и поред тога морају бити задовољни што су освојили вредан бод. Наиме, у првом делу утакмице Слобода је била много бољи ривал и у два наврата Галић је имао лепе прилике да савлада искусног голмана Магду који је одлично интервенисао.

Други меча припао је гостима али нису успели да савладају много незаспосленог искусног голмана Живкова. Најкреће реми је можда и најправеднији исход овог дуела.

П. Трнић

БегејКозара 2:0 (1:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 150. Судија Домазетовски (Панчево). Стрелци: Понорац у 45. и Мијатовић у 52. минуту. Жути картони: Косовић, Ма. Новак и Ердељан (Бегеј), М. Бунић, Јовандић, Божић и Пашић (Козара). Црвени картон Пашић (Козара).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Бајић 8, Јевремов 7, Косовић 8 (од 86. Бојанић -),Ердељан 7, Хованец 8, Мијатовић 7 (од  Мл. Новак -), Николић 7 (од 86. Умићевић -), Понорац 7 (од 63.Кондић 7), Грбић 8 и Ма. Новак 7.

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Лабус 6 (од 46. Божић 6), Кнежевић 6 (од 75. Латиновић -), Т. Бјелановић 7, М. Бунић 6 (од 56.Детари) 6, Б. Бунић 6 (од 6. Пашић) 5, Терзин 6, Мисић 7, Јовандић 7, Петровић 6 и Чуданов 6 (од 56. Н. Ђаковић 7).

Момци тренера Миленка Зечевића одигралаи су борбено и ангажовано свих деведесет минута што им је донело и награду.

Домаћи су дошли у вођство су дошли у последњим тренуцима првог дела када је после центаршута Грбића с леве стране у гол главом скренуо Понорац. У 52. минуту Мијатовић је са око 25 метара послао праву бомбу у леве рашље за 2:0 коју је голман гостију само испратио погледом.

Гости су до краја заиграли на све или ништа, али су успели само да погоде пречку.

Д. Милићев

Јединство (В) - Црвена звезда (ВС) 4:2 (1:2)

ВЛАЈКОВАЦ: Игралиште Јединства, гледалаца 100. Судија: Петровић (Зрењанин). Стрелци: Пештерац у 11. Текијашки у 48. Богдановић у 62. и 68. за Јединство, а Томин у 24. и Раденковић у 42. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Бобић, Богдановић, Панчевац, Миошко (Јединство), Ковачевић, Бичанин (Црвена звезда).

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Миошко 7, Текијашки 7, Пештерац 7, Бобић 7 (Вукајловић 7), Ћирка 8, Богдановић 8, Моторов 7, Станков 7, Јанковић 7, Панчевац 7 (Живанов).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 6, Кубуровић 6, Д. Ковачевић 7 (Рибић), Н. Ковачевић 7, Раденковић 7 (Комненовић), Прошић 6, Секереш 6 (Нешић 6,5), Томин 7, Утржен 6 (Томас), Кнежевић 6,5, Бичанин 6.

С. Р.

Младост (О) - Полет (ИД) 4:2 (2:1)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца 200, судија: М. Габоров (Зрењанин), стрелци: Радисављевић у 12. и 27. Војновић у 70. Савков у 75. за Младост, а Дивљачки у 40, А. Николајев у 62. минуту за Полет.

МЛАДОСТ: Топић 7, Јованов 7 (Вучковић 7), Александар Николајев 7,5 (Падежанин 7), Лазиница 7 (Станисављевић 7), Савков 7,5, Радисављевић 8, Целин 7,5, Нешић 7 (Максимовић 7), Павлов 7 (Војновић 8), Црномарковић 7,5, Бодловић 7.

ПОЛЕТ: Н. Радивојев 7, Аћимовић 7, Радишић 6,5 (Тома 7), Алексеј Николајев 7,5, Бартош 7, Костадиновић 7, Дивљачки 7 (Голе 7), Митић 7, Симоновић 6,5, (М. Радивојев 7), С. Стојковић 6,5, (Дуњић 7), Аврамовић 6,5 (Н. Стојковић 6,5).

БАК - Борац 1:1, Јединство (В) - Црвена звезда (ВС) 4:2, Омладинац ФАМ - Слога 3:1, Слобода - Јединство (БК) 0:0, Бегеј - Козара 2:0, Нафтагас - Црвена звезда (РС) 2:1, Младост - Полет 4:2, Војводина - Пролетер 5:0.

1. Нафтагас       3      3      0      0      8:3    9

2. Омладинац     3      3      0      0      5:1    9

3. Младост 3      2      1      0      8:5    7

4. Јединство (В) 3      2      1      0      8:5    7

5. Слобода 3      2      1      0      3:1    7

6. Борац    3      1      2      0      5:4    5

7. Ц. звезда (ВС)        3      1      1      1      10:9  4

8. Бегеј     3      1      1      1      3:2    4