ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК Чекић закуцао победу

ЖАК - Будућност (СЦ) 2:1 (0:1)
lopta2

Коначно и радост играча ЖАК-а који су на свом „Вашаришту” савладали у комшијском дербију екипу Будућности из Српске Црње.  Гости су први дошли у вођство када је у 10. минуту добио лопту Стојичић и ефектно погодио мрежу талентованог голмана Николе Томашевића.

У наставку далеко боља и ангажованија игра домаћих железничара. Тако је у 60. минуту резервиста Марко Француски, који је већ на почетку сусрета заменио  Фучака и искористио грешку одбране.  У 89. минуту домаћи тим извео је корнер, неко је шутирао и лопта се одбила од пречке, дошла до искусног Арманда Чекића који ју је просто закуцао у мрежу голмана гостију.

М. Секулић

КИКИНДА: Стадион „Вашариште”, судија: Попов (Зрењанин), стрелци: М. Француски у 60. и Чекић у 89. за ЖАК, а Стојичић у 10. минуту за Будућност.

ЖАК: Н. Томашевић 7, Крнић 7, Арађанин 7, Бербаков 7, Е. Моноштори 7, Симин 7 (Јановски 6), Чекић 8, Пенавски 7, Грујин 7, Фучак (М. Француски 7), Важић 7.

БУДУЋНОСТ: Цвијетић 6, Васиљевић 7 (Перин), А. Прокин 7, Марков 7, Татић 7 (Ковачевић), Константинов 7 (Терзић 7), Манојловић 7, Хованец 7, С. Прокин 7 (Прпа 7), Стојичић 7, Тодоров 7.

Раднички (К) - Крајина

4:0 (2:0)

КОВИН: Градски стадион, судија: Шуљагић (Банатски Карловац), стрелци: Јоновић у 23. 34. 78. (из пенала), Маријановић у 66. минуту. Црвени картон: Грубор (Крајина).

РАДНИЧКИ: Рнић, Антић 7, Миленковић 8, Арсенијевић 7, Китић 7 (Вујасиновић 7), Јоновић 9, Костић 8, Чеха 8, Маријановић 8, Делиблаћанин 8, Велчановић 8.

КРАЈИНА: Родић 6, Латковић 6, Косановић 7, Ољача 6, Ердељан 6, Стојаковић 6, Станковић 6, Бјелетић 6, Стојић 6, Богић 7, Грубор 6.

Захваљујући расположеном  Мирославу Јоновићу домаћи су у првом делу стекли велику предност.

М. Н. П.

Бегеј – Пролетер 4:1 (2:0)

По снажном ветру који је ометао ток игре екипе оба тима кренуле су отворено, а домаћи су се боље снашли и већ у 18.минуту дошли у вођство после казненог ударца када је пред голом гостију оборен Маљукан. Са беле тачке био је сигуран Козић, који је потом искористио изванредну прилику коју му је припремио Влаучин.

У другом полувремену у 56. минуту поново је брзоноги Влаучин омогућио Козићу да буде троструки стрелац, а онда у 70.минуту Влаучину се реванширао Козић. Влаучин је из тешке позиције искоса погодио најпре сатативу, а потом се лопта нашла у мрежи за високо вођство. Имали су домаћи још неколико одличних прилика  (Влаучин, Маљукан, Козић, Косовић, Делић, Ђукић), а пред крај је Караклић искористио небрањени простор у одбрани домаћих да постигне почасни погодак.

Д. Милићев

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, аудија Цвитак (Панчево). Стрелци Козић у 18. (пенал), 29.и 56. и Влаучин у 70.за Бегеј, а Караклић у 75.за Пролетер. Жути картон: Умићевић (Бегеј).

БЕГЕЈ: Миљевић 7, Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 7, Косовић 7, Умићевић 7, Маљукан 7, (од 68. Ђукић) 7, Козић 8 (од 80. Делић) -, Николић 7 (од 68. Мл. Новак) 7, Мишић 7 (од 85. Радуловић) -, Влаучин 8 и Ма. Новак 7.

ПРОЛЕТЕР: Радивојев 6, Јевтић 6, Владић 5 (од 70.  Н. Чучак) -, Лака 6, Ракић 6, Томић 6, Алексић 6 (од 77. Цвијетић) -, Караклић 7, П. Чучак 5, Балан 6 и Ћирић 5 (од 77. Бокун) -.

Банат - Јединство (НБ) 3:0 (1:0)

Надмоћнија игра Ченћана резултирала је у 30. минуту. После дуплог паса Зорића и Ђиласа затресла се мрежа ветерана Влашкалина.  У наставку домаћи су нападали, да би тек у винишу Добрић одиграо дупли пас за Пановићем и увећао вођство домаћих, а у последњим тренуцима меча  Мемезић је погодио леви угао голмана Влашкалина.

М. Н. П.

ЧЕНТА: Игралиште „Над аласом”, судија: Милосављевић (Ковин), стрелци: Ђилас у 30. Добрић у 87. и 90. минуту. Црвени картон: Еремић (Јединство).

БАНАТ: Сладовић, Дивљачки 7, И. Ракетић 7 (Крстић 7), С. Ракитић 8, Пановић 8, Дмијовић 7 (Којић 6), Ескић 7, Ђилас 8 (Мемезић 7), Добрић 8, Лошић 7, Радојев 7.

ЈЕДИНСТВО: Влашкалин 7, Тодоровић 5, Миљановић 6 (Станковић 6), Еремић 6, Лалић 6, Илић 6, Чокулов 6, Докман 5, Ратко 6, Радовановић 5, Бошков 5.

Црвена звезда - Борац (С) 2:3 (0:2)

Гости из Старчева повели су лепим поготком Ђукића, а три минута пре одласка на одмог Гиговић је постигао свој први погодак у овом мечу. Домаћин је у другом полувремену кренуо да исправу минус, Рибић је успео да смањи резултат. али је неколико  минута касније Гиговић поново успео да превари голмана домаћина. Сва настојања Степчана да стигну до нерешеног резултата нису успевала, иако су у финишу преко Рибића смањили резултат.     М. Секулић

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, судија: Петровић (Зрењанин), стрелци: Рибић у 61. и 90. за Црвену звезду, а Ђукић у 19. Гиговић у 43. и 65. минуту за Борац.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 6, Томин 7, Вукоје 6 (Јовић 6), Кубуровић 6, Станић 6, Рудан 6, Рибић 8, Раденковић 6, Комљеновић 6, Важић 6 (Ђуричин 6), Божић 6 (Кнежевић 7).

БОРАЦ: Томић 7, Јовић 7, Америјан 7, Бајић 7 (Поповић 7), Недучић 7, Ћирковић 7 (Малајyин), Крсмановић 7 (Ковачевић 7), Ђукић 8, Ђурђев 7, Гиговић 8 (Станисављевић), Живковић 7 (Вуковић).

Слога - Кикинда 2:2 (1:0)

У отвореној игри Пландиштанци су имали више од игре, а у 16. минуту досуђен је слободан ударац са леве стране са око 30 метара. Сви су очекивали ценатршут, али је Дејан Лазаревић сјајним шутем погодио супротан угао.

Гости су изједначили са беле тачке, из дискубиталног пенала, а онда у финишу сусрета после корнера Никола Радић је одлично скочио и главом погодио мрежу гостију. У надокнади времена после прекида  после ценгтаршута створила се гужва пред голом Пландиштана,а ту се најбоље снашао Лаништан и из позиције која је мирисала на офсајд изјеначио резултат.      М. Н. П.

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, судија: Бјелош (Зрењанин), стрелци: Лазаревић у 16. Радић у 88. за Слогу, а Ђукић у 60. (из пенала) и Лаништанин у 95. . минуту за Кикинду.

СЛОГА: Илкић 7, Прица 7, Недимовић 7 (Вукомановић 7), Цимеша 7 (Селаковић 7), Лазаревић 8, Спремо 7, Тадић 8, Коруга 7 (Алберт 7), Радић 8, Стефановски 8, Олђа 7.

КИКИНДА: Митровић 6, Штеванов 6 (Зечевић 7), Зељковић 7, Ивановић 7, Кресоја 7 (Илић 7), Рељић 7, Латковић 6 (Кнежевић 7), Детари 7, Ђукић 7, Лаништанин 7, Коцкар 7.

Нафтагас - Младост 2:2 (0:1)

Гости из Омољице су припретили у 5. минуту, искористили су грешку домаћих играча, а Дејан Живков је био прецизан за вођство. Екипа домаћих је стварала прилике, али је голман Стефан Луковић укротио пар добрих прилика. У наставку утакмице Славен Јуриша је шокирао домаће. После добре акције избио је сам испрет Тривуновића и погодио супротан угао. Тада домаћи крећу на све или ништа, а у 69. минуту Грбић је убацио, а Миливојев лопту сместио у ближи угао. Када се очекивало крај сусрета пред голом гостију срушен је Јанков, а Миљан Миливојев је са беле тачке погодио.         М. Н. П.

ЕЛЕМИР: Игралиштрен „Црвени дом”, судија: Миливојев (Алибунар), стрелци: Миливојев у 69. и 90. (из пенала) за Нафтгас, Живков у 5. и Јуриша у 64. минуту за Младост.

НАФТАГАС: Тривуновић 7, А. Петров 6 (Јанков 7), Штрбац 7, Грбић 8, Попов 7, Миливојев 9, Степанов 8, Самарyић 7, Барањи 6 (В. Петров), Красић 7, Милошевић 7 (Панић).

МЛАДОСТ: Луковић 8, Антић 6 (Граовац 7), Лукић 7, Зулуфић 7, Јавор 7 (Савков), Целин 7 (Лазиница), Марков 6, Јуриша 7, Симоновић 6, Живков 8 (Ђокић), Јаковљевић 7.

Раднички (С) - Јединство (БК) 0:2 (0:0)

У отвореној игри гости су имали више прилика, али Данијел Хорват је добро бранио. У наставку утакмице гости су појачали темпо, а у 64. минуту су дошли до вођства. Искусни Ђурић је упослио Мартиновића, који је пронашао Зекановића, а овај затресао мрежу. У финишу сусрета гости су били надмоћнији. Зекановић и Ђорић су били непрецизни, а у 82. минуту после контакта Милоша и Зекановића досуђен је једанаестерац,  а Горан Радишић је удвостручио предност гостију.

М. Н. П.

СУТЈЕСКА: Игралиште „Тјентиште”, судија: Гвозденов (Вршац), стрелци: Зекановић у 64. и Радишић у 82. минуту (из пенала).

РАДНИЧКИ: Хорват 7, Кукољ 7, Вучковић 7, Огњеновић 7, Милош 6, Курунци (Јовановић 7), Ристивојевић 7, Вукоје 7, Колдан 6 (Манић), Михајловић 7, Мирковић 7.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 7, Маркоски 6 (Ковачевић 7), Дапчевић 8, Грбан 7, Кораћ 7, Радишић 8, Мартиновић 7 (Бабић), Зекановић 8, Ановић 7, Кујунyић 6 (Ђорић 7), Ђокић 8 (Јефтенић).

Банат - Јединство (НБ) 3:0, Црвена звезда - Борац 2:3, ЖАК - Будућност 2:1, Раднички (С) - Јединство (БК) 0:2, Нафтагас - Младост 2:2, Раднички (К) - Крајина 4:0, Бегеј - Пролетер 4:1, Слога - Кикинда 2:2, Јединство (В) - Омладинац ФАМ 0:1.

1. Једин. (БК)     9      7      2      0      21:4  23

2. Младост         9      6      2      1      31:7  20

3. Кикинда         9      6      2      1      24:10        20

4. Нафтагас       9      6      2      1      24:10        20

5. Бегеј             9      6      1      2      21:9  19

6. Омладинац     9      6      0      3      26:12        18

7. Борац            9      5      0      4      18:17        15

8. Слога            9      4      2      3      22:20        14