Војвођанска лига – исток: Цвијановић за прво место

Шесту победу у првом делу првенства забележили су фудбалери Слободе и то минималном победом од 1:0 против екипе Крајине из Крајишника.
Fudbalski savez Vojvodine

Слобода - Крајина 1:0 (1:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца 250, судија: Тополовић (Житиште), стреалц: Цвијановић у 37. минуту. Црвени картон: Јухас (Крајина).

СЛОБОДА:  Ковач -, Вацквић 7, Штеванов 7, О. Ћулибрк 7, Радивојац 7 (Мајкић 7), С. Ћулибрк 8, Гајић 7, П. Цвијановић 8, Гавриловић 7 (Ж. Попов), Коцкар 7 (Дакић), Ђ. Поповић 7.

КРАЈИНА: Родић 7, Ференци 6, Јухас 6, Косановић 6, Ковачевић 7, Мирчетић 6, Цаврић 7, Стојић 7 (Граховац), Иванчевић 6, Бероња 6 (Мартиновић), Алексић 6.

Домаћин је тај једини погодак постигао захваљујући Петру Цвијановићу који је искористио набачену лопту Ђуре Поповића.

Имали су домаћини до одласка на одмор још неколико неискоришћених прилика. У 61. минуту гости из Крајишника остали су са играчем мање, јер је искључен њихов играч Јухас, то међутим није помогло екипи Радета Медића да постигне још који погодак.

Имали су и гости у другом делу две-три прилике које су могли претворити у изједначење.

М. Секулић

Слога - Козара (БВС) 1:0 (0:0)

ПАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалаца 100, судије: Бјелош (Зрењанин), стрелац: Џордан у 93. минуту.

СЛОГА: Стевановић 7, Прица 7, Ангеловски 7, Савковић 8, Недимовић 8, Вукомановић 7, Селаковић 7 (Црногорац), Спремо 8 (Лазаревић), Коруга 7, Цветићанин 7 (Yордан 8), Стефановски 7.

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Кнежевић 7, Т. Бјелановић 7, Рељић 7 (Јеличић 7), Б. Бунић 8, Чекић 7, Недељковић 7, Мисин 8, Петровић 7 (М. Бунић 7), Н. Ђаковић 7, Чуданов 7.

Домаћин је до важне победе дошао практично у последњим секундама надокнаде овог сусрета.  Заслуге припадају Урошу Ђордану који је искористио набачену лопту из корнера. Тако је Слога дошла до треће победе и помакла се према средини табеле.

М. С.

Војводина - Раднички (К) 1:1(1:1)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца 150, судија: Милошевић (Банатски Карловац), стрелци: Малбашки (из пенала) у 21. за Војводину, а Игњатовић у 24. минуту за Раднички.

ВОЈВОДИНА:  Магда, Јешић, Станојевић, Ђжајски, Шемић, Кнежевић, Малбашки, Живанов, Влаучин, Ранков, Богдановић.

РАДНИЧКИ: Алавања, Живић, Дивнић, Раденковић, Маринковић, Дробњак, Бицуљевић, Симић, Игњатовић, Делиблаћанин, Секулић.

Кренули су домаћини од самог старта веома офанзивно и прва шанса се указала у 2. минуту након центаршута Кнежевића, када је Богдановић упутио ударац главом, али је голман гостију  Алавања успешно одбранио. У 20. минуту након рушења Влаучина у шеснаестерцу Радничког, пенал успешно изводи капитен Малбашки за вођство Војводине од 1:0.

Недуго затим у 24. минуту  након грешке у одбрани домаћих, Игњатовић долази до лопте и упутио је прецизан шут са 20 метара за изједначење.

У другом полувремену водила се права рововска битка на терену, али није било поготка на обе стране. Последњу шансу имао је Малбашки, али је голман Алавања био сигуран.

С. Р.

ЖАК - Будућност (СЦ) 1:1 (0:1)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 400, судија: Габоров (Зрењанин), стрелци: Јанков у 48. за ЖАК, Вукоје у 18. минуту за Будућност. Жути картони: Гајин, М. Зечевић, Ратко, Вокић (ЖАК), Јовандић, Манојловић, Богић (Будућност). Црвени картон: Стојичић (Будућност).

ЖАК: Гајинов 7, Перишић 7, Ми. Зечевић 7, Јанков 8, Вокић 7, Ћирић 7, Ма. Зечевић 7, Радловић 7, В. Китановић 8, Ратко 7 (Фејеш), И. Фућак 7.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 7, Аранитовић 7 (Салма 7), Вукоје 8 (Перин), Војводић 7, Јовандић 7, Ђукић 8, Кораћ 7 (Манојловић 7), Богић 7, Стојчић 7, Лаништанин 7.

Гости из “Ђуриног села” повели су у 18. минуту, лопта је набачена на пар метара од гола Стевица Гајинова али нико од одбрамбених играча није могао да избаци у корнер, а то је искористио Марко Вукојев који је погодио мрежу. У првом делу игре обе екипе имале су неколико неискоришћених прилика.

Већ у наставку игре видело се да ће домаћин свим силама желети да поравна резултат а у томе је успео у 48. минуту набачена је лопта у казнени простор гостију где је најсналажљивији био Ненад Јанков и главом исту сместио иза леђа голмана гостију Томислава Марића.

Покушали су домаћини организованим нападом да постигну и други погодак, а и гости су преко брзих контра желели су да евентуално постигну погодак. У 62. минуту гости су остали са 10 играча пошто је због упарених картона морао је да изађе Давид Стојчић.

М. С.

Јединство (БК) - Младост (О) 4:0 (3:0)

БАНАТСКО КАРАЂРОЂЕВО: Стадион “Ђуро Будимир Баyо”, гледалаца 200, судија: Милосављевић (Ковин), стрелци: Зекановић у 10. и 36. Ђорић у 20. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Томић 7, Дапчевић 7, Грбан 7, Бицок 8, Радишић 8, Ђорић 8 (Живанов 7), Зекановић 9, Шаренац 8, Јаворина 8 (Грујић), Панић 8 (Иванчевић), Ановић 8.

МЛАДОСТ: Луковић 6, Николић 6, Шљивић 6, Јаковљевић 6, Ђукановић 6, Пештерац 7, Годић 6, Караанфиловски 6 (Јовановић 6), Терзић 6, Тошић 7, Петровић 6.

Сва три поготка домаћин је постигао у првом делу игре. Мрежу гостујућег голмана Луковића начео је искусни Владимир Зекановић који је практично заобишао и голмана и ушетао лопту у мрежу. У 20. минуту у листу стрелаца уписао се и Ђорић, а у 36. поново је на исти начин домаћи нападач Зекановић постигао и свој други погодак у овом сусрету.

М. С.

Раднички (С) - Кикинда 2:3 (1:2)

СУТЈЕСКА: Стадион “Тјентиште”, гледалаца око 100, судија: Субић (Вршац), стрелци: Зоретић у 18. Козић у 85. за Раднички, а Нешић у 34. Красин у 45. и 57. минуту за Кикинду.

РАДНИЧКИ: Чанак 7, Хунгур 6 (Росић 7), Ераковић 6, Кукољ 6, Огњеновић 6, Живојиновић 7, Стојаковић 6 (Козић 7), Зоретић 7, Томин 7, Милош 6 (Радуловић 6), Милошевић 6.

КИКИНДА: Д. Вукобрат 7, Кењало 7, Бугарски 7, Кнежевић 7, Илић 7, Утржан 7, Киурски 7 (Кукић 7), Красин 8, Станковић, Нешић 7 (Савић), Важић 7, Радак 7.

Кикинђани који су у овај сусрет ушли без неколицине стандардних првотимаца непријатно су изненадили домаћина и нанели му други узастопни пораз и однели кући три велика бода која ће им значити у борби за опстанак. Када је у 18. минуту Дејан Зоретић савладао гостујућег голмана Вукобрата, на центаршут Дарка Стојаковића очекивало се да ће екипа домаћина лако доћи до победе.

Међутим, у 34. минуту каде гостујуће екипе Ненад Нешић успео је да дође до одбијене лопте и попут расног стрелца савлада домаћег голмана Чанка.

У 45. минуту гости су повели са 2:1, а то је било дело првог стрелца ове екипе Андреја Красина. У наставку поново се исти играч уписао у листу стрелаца, а након грешке одбране екипе Радничког. Пораз домаћина на крају је смањио искусни Божић.

М. С.

Слобода - Крајина 1:0, Војводина - Раднички (К) 1:1, Јединство (БК) - Младост (О) 3:0, Раднички (С) - Кикинда 2:3, ЖАК - Будућност 1:1, Пролетер - Бегеј 1:1, БАК - Јединство (НБ) 1:0, Слога - Козара 1:0.