Војвођанска лига – исток: Дуел зачеља Новобечејцима

Гости са обале Тисе изненадили су кикиндске железничаре и са м однели три велика бода.
fudbal

ЖАК - Јединство (НБ) 0:1 (0:0)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, судија: Раковић (Зрењанин). Стрелац: Ратко у 92. минуту. Црвени картон: Дрљача (резервни играч Јединства).

ЖАК: Н. Тамашевић 7, Крнић 6 (Важић 6,5), Арађанин 6 (Надлачки), Бербаков 6, Е. Моноштори 6 (М. Француски), Симин 6, Радивојац 6, Чекић 6,5, Баба 6 (Санто), Пенавски 6, Фучак 6,5).

ЈЕДИНСТВО: Баркоци 7, Тодоровић 6, Јаргин 6, Докман 6 (Миљковић 6,5), Ратко 7,5, Радовановић 6, Бошков 6 (Којић), Видић 6 (Милошевић).

Заслуга за победу Новобечејаца припада Марку Ратку, иначе некадашњем првотимцу Кикинђана који је у другом минуту надокнаде, претрчао неколико домаћих играча, стигао на двадесетак метара и оштрим шутем погодио мрежу солидног домаћег голмана Николе Томашевића.

Иначе, овај меч старих знанаца брзо ће се заборавити и вредна је једино помена неколико прилика које оба ривала, захваљујући одбранама голмана нису искоришћени. Са ова нова три бода, односно другом победом у сезони екипа Јединства се и даље налази прикована на дну табеле.

М. С.

Омладинац ФАМ - Крајина 5:1 (2:1)

БОТОШ: Игралиште Омладинца, судија: Бјелош (Зрењанин), стрелци: Јањић у 21. Новковић у 27. 57. и 72. Бојић у 55. за Омладинац, а Стојковић у 6. минуту за Крајину.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков (Бачан), Радуловић 8, Шаренац 8, Јованов 8, Новковић 9, Бојић 8, Борис Спалевић 8 (Борко Спалевић 7), Јањић 7 (Сремац), Бојанић 8, Прокић 8, Шемић 8 (Романов 7).

КРАЈИНА: Васић 6, Косановић 6, Ољача (Бјелетић 5), Рајков 5 (Блануша), Ердељан 6, Унгур 5, Стојаковић 7, Станковић 6, Стојић 5 (Ђурић 5), Грубор 6, Иванчевић 5.

Гости су веома добро почели и лепим поготком Данка Стојаковића дошли до предности већ у 6. минуту, а домаћи су узвратили преко Јањића и Слађана Новковића.

У наставку сусрета Ботошани су били много бољи и  са још три поготка решили меч.

М. Н. П.

Раднички (С) - Црвена звезда 2:1 (2:1)

СУТЈЕСКА: Игралиште Тјентиште, судија: Шуљагић (Банатски Карловац), стрелци: Ковачевић у 10. Блажић у 30. (аутогол) за Раднички, Кнежевић у 8. минуту за Црвену звеуду.

РАДНИЧКИ: Хорват 7, Кукољ 7, Огњеновић 7, Вучковић 7 (С. Милош), М. Милош 8, Ковачевић 8, Ристивојевић 7, Вукоје 7, Михајловић 7 (Мамлић), Мировић 7, Јовановић 7 (Кондан).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Шаренац 7, Кнежевић 7, Кубуровић 7, Станић 6, Рудан 7, Рибић 7, Раденковић 6, Гоњанин 6, Блажић 6 (Кесер), Божић 6 (Дамјановић 6).

Веома лепу комбинацију и дупли пас искористио је  Ратко Кнежевић и лопту пласирао у угао за вођство гостију, да би после два минута лопту прихватио Ковачевић, ушао у шеснастерац и погодио мрежу.

Домаћи су до победе стигли у 30. минуту када је искусни Јован Блажић погодио сопствену мрежу.

М. Н. П.

Кикинда - Пролетер (БК) 5:2 (4:0)

КИКИНДА: Градски стадион, судија: Богдановић (Зрењанин), стрелци: Ђукић у 12. Ивановић у 18. 24. и 28. Ачимовић у 78. за Кикинду, а Ангеловски у 65. (из пенала) и 90. минуту за Пролетер.

КИКИНДА: Стојадинов, Белић 7, Вељковић 7, Јарић 7, Коцкар 7 (Пајтин), Ивановић 8,5 (Терзин), Кресоја 7 (Аћимовић 7,5), Рељић 7, Детари 7, Ђукић 7,5 (Кнежевић), Лаништанин 7 (Ковач).

ПРОЛЕТЕР: Спасовски 5, Јефтић 5,5, Владић 5 (Н. Чучак), Алексић 5,5 (Балан), Бокун 5,5, Томић 5,5, Ангеловски 7. Симић 5,5, Ф. Чучак 5, Ћирић 5,5, Цвијетић 5,5.

На Градском стадиону у Кикинди у сусрету између Кикинде и Пролетера из Банатског Карловца постигнуто је седам голова од чега у мрежи гостујућег голмана Ивана Спасовског пет. Мрежу гостујућег голмана начео је Небојша Ђукић већ у 12. минуту, а потом следи серија од три лепа поготка Дејана Ивановића. У 65. минуту досуђен је оправдано пенал који је успешно реализовао Филип Ангеловски. Међутим, домаћин је преко кадета, односно резервисте Аћимовића десет минута касније повео са 5:1. У финишу сусрета Ангеловски се поново уписао својим другим поготком уписао у листу стрелаца.

М. Секулић

Нафтагас - Банат 6:0 (2:0)

ЕЛЕМИР: Стадион Црвени дом, судија: Милић (Зрењанин), стрелци: Милошевић у 2. Крстић у 17. (аутогол), Степанов у 48. Јанков у 58. Миливојев у 70. и 78. минуту.

НАФТАГАС: Мијатовић, А. Петров 7 (В. Петров 7), Штрбац 8 (Барањи 7), Грбић 8, Попов 8, Дабић 8, Миливојев 9, Степанов 8, Јанков 8, Самарyић 8, Милошевић 8.

БАНАТ: Сладовић 5, Дивљачки 5, И. Ракетић 5 (Петковић 5), Пантовић 5, С. Лакетић 5, Крстић 5, Дмијовић 5, Ђилас 5 (Стојић), Добрић 5, Бајкин 5 (Којић 5), Радојев 5 (Радојчић 6).

У веома доброј игри домаћих већ у 3. минуту одбијену лопту гостију захватио је Милош Милошевић и погодио мрежу. Недуго затим добар центаршут Александра Петрова, неспретни Крстић је спровео у сопствену мрежу. У наставку су домаћи преко Владимира Степанова на додавање Јанкова дошли до трећег поготка, а онда је Јанков лепим шутем увећао предност.

До краја сусрета најбољи стрелац домаћих Миљан Миливојев са два поготка оверио сигурну победу „нафташа” и ставио тачку на голеаду.

М. Н. П.

Слога - Јединство (БК) 1:2 (0:1)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, судија: Габоров (Зрењанин), стрелци: Недимовић у 52. за Слогу, Зекановић у 3. и С. Мартиновић у 91. минуту за Јединство.

СЛОГА: Илкић 6, Спасевски 7 (Селаковић 7), Прица 7, Недимовић 8 (Црногорац), Лазаревић 7, Спремо 7, Тадић 7, Коруга 6 (Алберт 7), Радић 7, Стефановски 7, Олђа 7.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 8, Дапчевић 7, Грбан 7, Кораћ 7, Ковачевић 7, Радишић 8, Ђорић 8 (Н. Бабић), Зекановић 8, Јефтенић 7 (С. Мартиновић 8), Вукоје 7, В. Бабић 7.

Гости су почели веома добро, а у 3. минуту Влада Зекановић је из окрета са 20 метара погодио за вођство гостију. Било је прилика са обе стране, али и добрих одбрана оба голмана. У 52. минуту лепу асистенцију Лазаревића искористио је  Недимовић и изједначио резултат.  Када су сви очекивали завршетак сусрета Саво Мартиновић извео је слободан ударац са своје половине терена, голман Слоге је стајао на петерцу а лопта је пала на пеналтик добила убрзање прескочила голмана и завршила испод пречке у мрежи.

М. Н. П.

Резултати:

ЖАК - Јединство (НБ) 0:1, Раднички (С) - Црвена звезда 2:1, Нафтагас - Банат 6:0, Раднички (К) - Борац 1:3, Бегеј - Будућност 2:0, Слога - Јединство (БК) 1:2, Јединство (В) - Младост 1:1, Омладинац ФАМ - Крајина 5:1, Кикинда - Пролетер 5:2.