Војвођанска лига – Исток: Лидер чврсто гази

Јединство (БК) - Бегеј 4:0 (0:0)
lopta

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште “Ђуро Будимир Баџо”, судија: Петровић (Зрењанин), стрелци: Вукоје у 60. Радишић у 65. и 75. А. Мартиновић у 85. минуту. Црвени картон: Ановић (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Ђурић, Маркоски 7 (Кујунџић 8), Дапчевић 7, Грбан 7 (Ђорић), Кораћ 7, Ковачевић 8 (С. Мартиновић), Радишић 8, Зекановић 8 (Јефтенић), Ановић 7, Ђокић 8, Вукоје 7 (А. Мартиновић 7).

БЕГЕЈ: Чанак 5, Мијатовић 5 (Козић 5), Радуловић 5, Косовић 5, С. Умичевић 6 (Рапајић), Мајукан 6 (Прошић), Николић 5 (О. Умичевић), Ваучин 5, Делић 5, Мишић 6, Новак 5.

Лидер је у првом делу имао прилике, али је изостала реализација. У наставку утакмице добру акцију домаћих повео је Ђокић и додао Зекановићу, који је упутио снажан ударац, лопту је за кратко одбио голман, а лукави Марко Вукоје сместио у мрежу.

Недуго затим Радишић је извео мајсторски корнер и уз обилату помоћ голмана удвостручио предност, да би у 75. минуту после грешке Житиштана  Радишић повећао предност.

И онда, опет је Ђокић лепо упослио ветерана Александра Мартиновића који је искористио контру и поставио коначан резултат и заслужену победу Карађорђевчана.

М. Н. П.

Јединство (НБ) – Кикинда 0:2 (0:1)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе. Судија: Радуловић (Зрењанин). Стрелци Ђукић у 5. и Ивановић у 70. минуту за Кикинду.

ЈЕДИНСТВО (НБ): Баркоци 6, Тодоровић 6, Њагрин 7, Милошевић – (Лалић 6), Чокулов 6, Дрљача 7,  Ратко 6, Радовановић 6, Бошков 6, Којић 6 (Илић - ), Видић 6 (Станковић - )

КИКИНДА: Митровић 7, Зељковић 7, Јарић 6, Коцкар 6 (Латковић - ), Зечевић 7, Ивановић 7, Белић 6 (Штеванов - ) С. Терзин 6 (Кресоје 7), Детари 6, Ђукић 7, Лаништанин 7

Ни промена тренера (Васковића је заменио Синиша Тодоровић) није успела да покрене успавану домаћу екипу, која је после деветог пораза преузела „фењер“ на Истоку. Неопрезност одбране у 5. минуту казнио је Небојша Ђукић када је ударцем искоса лопту сместио у супротан угао  Баркоција. Настојања домаћих да успоставе равнотежу пореметила је тежа повреда Страхиње Милошевића, у 20 минуту, када је при паду ишчашио раме, па је пребачен у зрењанинску болницу.

Једину праву прилику за изједначење домаћи су имали у 45. минуту из слободног ударца, али је Јован Чокулов за мало био непрецизан. У наставку је квалитетнији састав из Кикинде доминирао, да би у 70. минуту, после неуспеле офсајд замке, Ђукић проиграо Дејана Ивановића којем није било тешко да затресе мрежу за коначних 0:2.

Ст. Давидовић

Банат - Раднички (С) 0:2 (0:1)

ЧЕНТА: Игралиште изнад Аласа, судија: Попов (Зрењанин), стрелци: Мирковић у 22. Ковачевић у 84. минуту.

БАНАТ: Сладовић 5, Дивљачки 5, И. Ракетић 5 (Крстић 5), С. Ракетић 5, Пантовић 5, Ескић 5 (Дмијовић), Ђилас 5 (Којић), Добрић 5, Лошић 5 (Ненезић 6), Радојев 5, Бајкин 5 (Петковић).

РАДНИЧКИ: Хорват 7, Кукољ 8, Огњеновић 8, Вучковић 8, Ма. Милош 7, Ковачевић 8, Ристивојевић 6, Вукоје 8, Михајловић 8, Мирковић 8 (Ми. Милош), Јовановић 7.

Домаћи су олако ушли у сусрет, а хладан туш стигао у 22. минуту. После центаршута голман Сладојевић је испустио лопту, а Мирковић је био будан и послао лопту у мрежу.

Имали су домаћи прилика, али је изостала реализација. При крају сусрета после одличног корнера Немања Ковачевић је скочио и главом оверио тријумф гостију из Сутјеске.

М. Н. П.

Будућност - Раднички (К) 1:0 (1:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, судија: Бунчић (Панчево). Стрелац: Марков у 17. минуту.

БУДУЋНОСТ: Цвијетић 7, Манојловић 8, А. Прокин 7, Марков 8, Татић 7 (Терзић), Н. Ковачевић 7, Прпа 7, Хованец 7, С. Прокин 8 (Перин), Тодоров 7,5, Константинов 7 (Јукановић 7).

РАДНИЧКИ: Аврамовић 7, Антић 7, Миленковић 6, Костић 7, Ранчић 6, Китић 7 (Радојевић), Чех 6 (Секулић), Марјановић 7, Цвијановић 7 (Арсенијевић 7), Делиблаћанин 7, Милојев 6 (Јоновић 7).

Фудбалери Будућности из Српске Црње забележили су пету победу ове сезоне. Једини погодак вредан три очекивана бода постигнут је у 17. минуту. Немања Ковачевић извео слободан ударац, набацио је лопту, а  она је дошла до слободног Александра Маркова који ју је са неколико метара несметано убацио у мрежу гостујућег голмана Љубомира Аврамовића.

М. С.

Борац - Нафтагас 2:2 (0:2)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, судија: Шуљагић (Банатски Карловац), стрелци: Бајић у 65. Вуковић у 75. за Борац, а Миливојев у 16. и 34. минуту за Нафтагас.

БОРАЦ: Томић 7, Јовић 7, Амерјан 7 (Поповић), Недучић 8, Ђурђев 7, Бајић 8 (Малиџан), Ћирковић 7 (Вуковић 8), Крсмановић 7, Станковић 7, Гиговић 7 (Станисављевић), Ђукић 7.

НАФТАГАС: Тривуновић 7, Петров 7, Штрбац 7, Грбић 7, Попов 8, Миливојев 8, Степанов 7, Панић 7, Самарџић 7, Красић 7, Јанков 8.

У дербију кола први део сусрета је припао гостима из Елемира захваљујући Миљану Миливојеву који је постигао два поготка, први је после одбијене лопте био прецизан, а други је остао сам, што је зналачки искористио и погодио мрежу домаћих.

У наставку утакмице домаћи су играли много боље, а у 65. минуту одличан центаршут Недучића искористио је  Бајић и главом погодио мрежу Тривуновића.

Десет минута касније, само што је ушао у игру Вуковић је искористио прилику и изједначио резултат. Домаћи су неколико минута пре завршетка сусрета имали прилику, али је Вуковић шутирао са пет метара изнад пречке.

М. Н. П.

Младост - Слога 2:1 (1:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште “Поњавица”, судија: Милосављевић (Ковин), стрелци: Јуриша у 45. Живков у 57. за Младост, а Олђа у 65. минуту за СЛогу.

МЛАДОСТ: Вуковић 7, Антић 7 (Ђокић 7), Јаковљевић 7 (Савков 7), Зулфић 8, Лазиница 7 (Павловић 7), Јавор 8, Целин 8, Јуриша 8, Марков 8, Живков 8, Симоновић 7.

СЛОГА: Илкић 8, Прица 7, Олђа 8, Бајић 7, Спремо 7, Лазаревић 7, Вукомановић 7, Спасевски 7 (Црногорац 7), Селаковић 7, Стефановски 7, Радић 7.

Добру су играли фудбалери Младости, али су постигли само два поготка. У последњим тренуцима првог дела капитен Славен Јуриша је постигао погодак.

У наставку утакмице домаћи су нападали и у 57. минуту после лепе акцијеа  Живков је савладао гостујућег голмана и удвостручио предност. Гости из Пландишта се нису предавали, и после гужве у шеснаестерцу домаћих Стефани Олђа је погодио мрежу.

М. Н. П.

Црвена звезда (ВС) - ЖАК 0:0

ВОЈВОДА СТЕПА: Стадион Црвене звезде, судија: Марков (Зрењанин).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Томин 7, Кнежевић 7, Вукоје 7, Кубуровић 7, Станић 7, Рудан 7 (Шаренац 7), Рибић 6,5, Раденковић 7, Комљеновић 6,5 (Божић), Блажић 6,5 (Јованић 6).

ЖАК: Томашевић 7, Арађанин 7, Бербаков 7, Е. Моноштори 7, Симин 7, Радивојац 7 (М. Француски), Чекић 6,5, Баба 6,5, Пенавски 6,5, Фучак 7, Важић 6,5.

Кикиндски железничари кући су понели велики бод у мечу у којем су мреже мировале. Црвена звезда је имала више изгледних прилика које није успела да претовори у жељени погодак вредан победе. Гости из Кикинде могли су у финишу да дођу до победе, али је шут резервисте Марка Француског домаћи голман успео да одбрани.

М. Секулић

Крајина - Јединство (В) 1:1 (1:1)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, судија: Домазетоски (Панчево), стрелци: Ердељан у 20. за Крајину, а Текијашки у 42. минуту за Јединство.

КРАЈИНА: Родић 7, Косановић 7, Грмуша 7 (Блануша), Ољача 7 (Латковић), Ердељан 7, Стојковић 7, Станковић 7, Стојић 6, Грубор 6, Унгур 6 (Ђурић 6), Иванчевић 7.

ЈЕДИНСТВО:  Доновић 7, Вранић 6, Нецин 6, Марковић 7, Текијашки 8, Секулић 7 (Пауновић 7), Ћирка 7, Бобић 8, Јовановић 8 (Јанков 7), Богдановић 7, Моторов 6.

Повели  су домаћи када је Иванчевић  упутио дугачак центаршут што је искористио Драган Ердељан и лобовао Доновића који му је кренуо у сусрет. При крају полувремена после одлично корнера Вранића, високи Никола Текијашки је ударцем главом лопту закуцао у мрежу за изједначење.

У наставку утакмице прилике су имали Богдановић и Ћирка, а голман Родић је сачувао бод домаћина.

М. Н. П.

Јединство (НБ) - Кикинда 0:2, Пролетер - Омладинац 2:1, Крајина - Јединство (В) 1:1, Младост - Слога 2:1, Јединство (БК) - Бегеј 4:0, Будућност - Раднички (К) 1:0, Борац - Нафтагас 2:2, Банат - Рандички (С) 0:2, Црвена звезда - ЖАК 0:0.

1. Једин. (БК)     12     9      3      0      28:6  30

2. Младост 12     9      2      1      45:11        29

3. Кикинда 12     8      2      2      28:13        26

4. Нафтагас       12     7      4      1      35:14        25

5. Омладинац     12     8      0      4      31:14        24

6. Борац    12     7      1      4      26:20        22

7. Бегеј     12     6      1      5      23:21        19

8. Будућност      12     5      4      3      21:23        19