ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК Галић изненадио „жуте мраве”

ЖАК - Слобода 1:2 (0:1)
fudbal lopta pix

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 300, судија: Џафић (Панчево), стрелци: Радивојац у 70. за ЖАК, а Галић у 31. и 65. минуту за Слободу.

ЖАК: Батанчев 6,5, Баба 6 (Атанасковић), Кнежевић 6,5, Рељић 7, Коцкар 7, Утржен 6,5 (Фучак), Радивојац 7, Стојков 6,5, Пенавски 6,5, Лакић 6,5 (Детари 7), Будаи 6,5.

СЛОБОДА: Атлагић 7, Богојевић 7, Марковић 7 (Радулашки), Ћулибрк 7, Галић 8 (Б. Ћосић), Поповић 7, Станаћев 8, Вокић 7, Лабус 6,5 (Зељковић 6,5), Д. Ћосић 7, Ковачевић 6 (Лисица 6).

Кикиндски железничар, популарни „жути мрави”и после три победе на старту првенства доживели су  други узастопни пораз. Овога пута у општинском дербију изгубили су од новокозарачке Слободе, највише захваливши двојцу Станаћев - Галић. Никола Галић још једном је показао колико је спретан пред голом. Домаћини су учинио све да дође до изједначења, али искусни голман Ђорђе Атлагић није савладан дуги пут, па су тако Новокозарчани забележили други тријумф.

П. Трнић

Пролетер - Борац 4:1 (3:0)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Стадион Пролетера, гледалаца 300, судија: Д. Стојановић (Зрењанин), стрелци:Мишовић у 27. Јевтић у 13. Божин у 25. Миковић у 78. за Пролетер, а Бајић у 85. минуту (из пенала) за Борац.

ПРОЛЕТЕР: Лукић 8, Ковачевић 8, Лака 8, Миковић 8, Томић 8, Чучак 8, Мишковић 9 (Марковић), Јевтић 8 (Илић), Богојевић 7, Божин 8 (Милошевић).

БОРАЦ: Лакић 6, Ђуричић 6, Ивановић 6, Јосимов 6 (Мачкарић 6), Јовашевић 6, Димитријевић 6, Вуковић 6, Ћурковић 6 (Адамовић 6), Петковић 6, Граовац 6, Јанкулов 6.

Госте је начео Јевтић у 13. минуту и од тада се играчи Борца нису опоравили. Већ у 25. минуту Божин је повисио на 2:0, а у 27. је Мишковић погодио, а Миковић запечатио судбину гостију у 78. минуту. Почасни гол за госте је постигао Бајић ударцем са беле тачке у 85. минуту, неко је од гостију фаулиран у 83. мнуту, а сигуран са беле тачке био је Бајић из екипе гостију.

Војводина - Русанда 1:0 (0:0)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште  Војводине, гледалаца 200, судија: М. Марковић (Панчево), стрелцац: Малбашки у 79. минуту (из пенала). Црвени картони: Рудић (Војводина), тренер Попов (Русанда).

ВОЈВОДИНА: Савић 7, Шушњар 7,5 (Пешић), Рудић 7, Јешић 7,5, Богдановић 7,5, Калајџија 7,5, Козић 7 (Мишевић), Малбашки 7,5, Чижик 7,5, Падејски (Павловић 7), Мишић 7.

РУСАНДА: Мијатов 7, Петров 7. У. Станковић 6,5, Ољача 7, Шаренац 7, Виновић 6,5, Вукоје 7 (Стеванов 7), С. Станковић 6,5, Квргић 6,5, Пецарски 6,5 (Олџин), Радовановић 6,5.

Играо се добар фудбал у Перлезу. У 16. минуту Мечленчани су имали велику прилику, али су домаћиуспели да са гол линије избаце лопту у поље. Слично је било и у 33. минуту.

У наставку домаћи су били нешто бољи и успели да постигну погодак. Била је то необична ситуација, голман гостију промашио је набачену лопту и закачио Козића, нокаутирао га, а судија је досудио пенал који је Малбашки претворио у гол.

Ж. М.

Полет - БАК 2:1 (0:0)

ИДВОР: Игралиште Полета, гледалаца 150, судија: Н. Марков (Зрењанин), стрелци: Танкосић у 47. и 56. за Полет, а Моторов у 69. минуту за БАК.

ПОЛЕТ: Јан 7, (Томић 7,5), Ђукановић 7, Латковић 7, Трајковић 7, Тркуљ 7, Павловић 7, Ковачевић 7 (Павловски), Јаћимовски 7, Петровић 7 (Симоновић 7), Младеновић 7 (Новаков 7), Танкосић 7,5 (Санадер).

БАК: Седљак 6,5, Бобић 7, С. Краћунов 7, Симић 6,5 (Стјепановић 6,5), М. Краћунов 6,5 (Бошкан), Милковић 7 (М. Андрејић), Јовановић 7, Чолак 6,5 (Пауновић 7), Моторов 7, С. Анђелић 7, Анга 6,5.

У 13. минуту пенал за домаће, али Ковачевић је шутирао преко гола. У наставку после лепе и течне акције Лазар Танкосић у 47. минуту је донео предност домаћинима. Добру игру домаћих у 56. минуту, после лепог продора и додавања крунише Танкосић и увећава предност, а онда искусни Новица Моторов у 69. минуту користи неспретну интервенцију домаћих и смањује резултат.  У 89. минуту је досуђен пенал за госте, шут Моторова одбранио је Томић. После утакмице тренер домаћина поднео је неопозиву оставку.

Б. Ст.

Судија упропастио дерби
Козара - Црвена звезда 1:1 (0:1)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 200, судија. Гвозденовић (Вршац), стрелци: Мисић у 83. за Козару, а Цвијановић у 33. минуту (из пенала) за Црвену звезду. Спахић, Лисица, Б. Бунић, Кочиш, Чуданов, М. Француски (Козара), Кресоја, Зечевић, Ковачевић резервни играч (Црвена здзда), Црвени картон: Спахић (Козара).

КОЗАРА: Мих. Француски 7, Јелача 6,5 (мисић 7), Лисица 6,5, М. Бунић 6,5 (Мар. Француски 6,5), Роса 6,5 (Латиновић), Б. Бунић 7, Јовандић 7, Петровић 7, Спахић 7, Кочиш 6,5 (Карановић), Чуданов 6,5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков 6, Миркоњ 6, Јанков 6,5, Цвијановић 7 (Узелац), Новковић 6,5, Војводић 7, Кресоја 6,5 (Зечевић 7), Чубрило 6, Чуданов 7, П. Бајић 6,5 (М. Бајић).

Комшијски дерби завршен је без победника, а меч је потпуно покварио судија Вељко Гвозденовић. Прво је досудио непостојећи пенал за госте, а после их тешко оштетио када класичан пример настроже казне није досудио за госте. Домаћини имају разлога што су добијали лако жуте картоне, а посебна прича је црвени картон Марку Спахићу у завршници меча. Спасић је само затражио да се живи зид противника помери на прописаних девет метара, а судија му је показао други жути, односно црвени картон.

Једиоставно арбитар је покварио врло добар дуел комшија.

П. Трнић

Младост (О) - Јединство (БК) 2:0 (1:0)

ОМОЉИЦА: Стадион Младост, гледалаца 150, судија: К. Ковач (Мокрин), стрелцИ: Радисављевић у 18. Вукајловић у 88. минуту.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Мићић 7, Станојевић 7 (Ракоњац 7), Стефановић 7 (Станковић 7), Целин 7,5, Максимовић 7, Л. Луковић 7,5 (Ђери 7), Вукајловић 7,5, Радисављевић 7,5, Војновић 7,5, Старчевић 7.

ЈЕДИНСТВО: Недељковић 6,5, Грбан 6,5, Кораћ 6,5, Ковачевић , Кујунџић 6,5, Сучевић 6,5, Зекановић 6,5, Маљукан 6,5, Грујић 6,5, Дучић 6,5.

И у другој утакмици на клупи Омољичана, тренер Петар Дивић је славио.

Б. Ст.

Јединство (В) - Раднички (К) 0:0

ВЛАЈКОВАЦ: Стадион Јединства, гледалаца 100, судија: Д. Мијатовић (Житиште). Жути картони: Јанков, Станисавев, Милићевић (Јединство), Лазиница, Дивнић, Мађаров, Добросављевић (Раднички).

ЈЕДИНСТВО: Доновић, Тешић 6 (Николић), Којић 7, Милићевић 6,5, Грауре 7, Вранић 7, Секулић 6,5 (Станисављев 6,5), Јанков 6,5 (Хорти), Ћирка 7, Нецин 6,5 (Цигановић), Јевтић 7.

РАДНИЧКИ: Раденковић, Добросављевић 6 (Ратковић6,5), Пејић 7, Дивнић 7, Ђорђевић 6,5 (Вујасиновић), Лазиница 7 (Ћирић), Мађаров 6,5, Китић 6,5, Омега 6,5, Секулић 6,5, Јаковљевић 6,5 (Тајдић 6,5).