Војвођанска лига – исток: Гавриловић решио дерби

У првих 45. минута игре биле су само две прилике и то са обе стране. Богојевић није искористио лепу шансу, већ је савладао голмана  Живкова, али је један одбрамбени фудбалер са саме линије избацио лопту у поље.
Приватна архива/Неђо Гавриловић

Кикинда - Слобода (НК) 1:2 (0:0)

КИКИНДА: Градски стадион, играло без гледалаца, судија: Ковач (Мокрин), стрелци: Утржен у 68. за Кикинду, а Галић у 62. и Гавриловић у 82. минуту за Слободу.

КИКИНДА: Хајровић 7, Белић 6 (Кнежевић), Латковић 6, Ми. Зечевић 7, Илић (Утржен 7), Кресоја 6, Красин 6, Рељић 7, Зељковић 6, Детари 7, Кораћ 6 (Ђукић).

СЛОБОДА: Живков 7, Штеванов 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк 7, Галић 7, Цвијановић 7 (Д. Марковић 7), М. Спахић 7, Гавриловић 8 (Шанта), Рељић 7, Богојевић 7 (Ђ. Поповић), Ма. Зечевић 8.

Прво се радовали гости, и то голом Николе Галића који је употребљиву лопту сместио у мрежу голмана Кикинђана. Шест минута касније Утржен је поравнао на 1:1. До три бода која су их и даље учврстили на чело табеле Новокозарчани дошли су осам минута пре краја  меча. За то је заслужан први стрелац Слободе Неђо Гавриловић који је оштрим ударцем погодио мрежу и уједно у овој такмичарској години уписао 12 погодак.

М. С.

Јединство (НБ) – Младост 1:3 (1:2)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, играно без публике. Судија: М. Попов (Зрењанин). Стрелци: Киурски у 36. за Јединство, а Дрљача (аутогол) у 7, Јуриша у 45, Гиговић у 63. минуту за Младост. Жути картони: Матић, Дрљача, Баркоци (Јединство), Антић (Младост)

ЈЕДИНСТВО (НБ): Баркоци 6, М. Пецарски 6, Еремић 5 (Латиновић -), Матић 6, Киурски 6, Н. Пецарски 6, Дрљача 6, Ратко 5, Месарошки 5, Балабан 6, А. Станковић 5

МЛАДОСТ: Луковић 6, Антић 6, Целин 7, Павловић 7, Јавор 6 (Гиговић 6), Пештерац 8 (Савков -), Јуриша 7, Граовац 7, Симоновић 6 (Стојанов -), Лукић

Ослабљени Новобечејци, без пет првотимаца, још једном су остали без бодова на свом терену. У 7. минуту после пројектила Филипа Пештерца, Баркоци је одлично интервенисао, али је Ратко у жељи да лопту избаци у поље погодио свог капитена Дрљачу, а лопта се потом вратила у гол.

После две лепе прилике, Матића и Киурског, у 36. минуту Киурски је из соло продора изједначио. Гости из Омољице су повели у последњим тренуцима првог дела, када је најбољи појединац на терену Пештерац, умакао одбрани домаћих, потом упослио Славена Јуришу који је рутински затресао мрежу.

Све наде домаћих да могу бар до једног бода, покопао је резервиста Слободан Гиговић, који је искористио, ко зна коју по реду грешку домаће одбране, да постави коначан резултат.

Ст. Давидовић

Крајина - Банат 3:0 (1:0)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, играно без гледалаца, судија: Бунчић (Панчево), стрелци: Стојић у 15. Ковачевић у 52. и Вучковић у 90. минуту (из пенала).

КРАЈИНА: Васић 7, Ференци 7, Косановић 7, Ковачевић 8, Мирчетић 7, Б. Вучковић 8, Стојић 8 (Бјелетић), Б. Ивановић 7, Богић 8, М. Ивановић 7 (Стојаковић), Алексић 7 (Латковић).

БАНАТ: Савков 7, С. Дивљачки 6, Ракетић 6, Сувачарев 6, Кукић 6, Ескић 7, Бајкин 6 (Дмитровић 6), Добрић 7, Стојановић 6 (Крстић 7), А. Дивљачки 7, Максимовић 6 (Милић 6).

Фудбалери Крајине убележили су заслужену седму победу у овој сезони и то против Баната из Ченте. Мрежу гостујућег голмана Савкова начео је у 15. минуту Стојић који је избио испред голмана гостију, али је исти одбио лопту која је поново дошла до њега и погодио је циљ.

У другом полувремену Немања Ковачевић је успео да постигне и други погодак за домаћина, а тачку на три поготка ставио је у самом финишу сусрета Борислав Вучковић и то ударцем са 11 метара.

М. С.

Борац (СТ)  -  Будућност (СЦ) 0:3 (0:0)

СТАРЧЕВО: Игралиште Борца, играно без гледалаца. Судија: Ћировић (Вршац). Стрелци: М. Ковачевић у 49, Перин у 80, Кованец у 85 минуту.

БОРАЦ: Лапић 6, Јоковић 6, Перић 6 (Живковић -), Ђурђев 6, Војновић 6,5, Бајић 6,5, Јањовић 6,5 (Поповић 6), Ђукић 6,5, Вуковић 6,5 Ћирковић 6,5, Малиџан 6.

БУДУЋНОСТ: Магда 7, Васиљевић 6,5, Топић 6,5, Јовандић 7, Марков 6,5, Татић 7, Н.Ковачевић 6,5 (Ђукановић -), Кованец 7, М.Ковачевић 7,5, С.Прокин 6,5 (Перин 7), Прокин 7, Стојичић 6,5 (Тодоров -).

У првом полувремену није било голова, гости су имали више од игре.  У другом полувремену после четири минута игре гости из Српске Црње повели су голом М.Ковачевића када је искористио прилику и савладао немоћног Лапића. У последњих десетак минута још два у мрежи Старчеваца прво је Перин удвостручио предност гостију, а Кованец својим голом поставио коначан резултат меча.

Б. Стојковски

ЖАК - Пролетер (БК) 5:1 (4:1)

КИКИНДА: Игралиште Вашариште, играно без публике, судија: Рунић (Житиште), стрелци: Марић у 2. и 28. Бербаков у 44. Кочиш у 45. (из пенала), Крнић у 73. за ЖАК, а Алексић у 14. минуту за Пролетер.

ЖАК: Гајинов, Лолић 7 (Сивчев), Бербаков 8, Јанков 7, Кочиш 7, Марић 8, Пенавски 7, Крнић 7 (Ми. Француски), Фућак 7, Врбачки 8.

ПРОЛЕТЕР: Гавриловић 5, Максимовић 6, Цветић 6, Миковић 5, Каракаш 6, Алексић 7, Чучак 6, Ивановић 6 (Лалић), Побра 5 (Јездић), Јовановић 6.

Мрежу гостујућег голмана Гавриловића својим првим поготком затресао је Марић већ у 2. минуту, али су гости успели преко Алексића да у 14. минуту поравнају резултат. Поново је на сцену ступио расположени новопридошли Марић и из идеалне позиције погодио циљ.

У самој завршници првог дела сусрета домаћин је још двапут погодио мрежу гостију. Прво је Бербаков минут пре одласка на одмор повећао на 3:1 а потом је искусни Кочиш ударцем са 11 метара повео свој тим у вођство од 4:1. Задовољни високом вођством из првог дела  домаћи фудбалери у наставку се нису много трудили,  али су ипак у 73. минуту, усшпели да постигну још један погодак.

М. С.

Слога (П) - Црвена звезда (ВС) 2:4 (0:2)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, играно без гледалаца, судија: Бјелош (Зрењанин), стрелци: Вукомановић у 48. (из пенала) и Спремо у 70. за Слогу, а Рибић у 12. и 58. Вукоје у 43. и 74. (оба из пенала) минуту за Црвену звезду.

СЛОГА: Доновић 7, Кнежевић 6 (Алберт 6), Прица 6, Недимовић 6, Цветићанин 6, Црногорац 6 (Цимеша), Вукомановић 7, Спремо 7, Коруга 6 (Зоретић 6), Радић 6, Стефановски 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 8, Ђорђевић 7 (Дамјановић), Кесер 7 (Јефтинић 7), Комановић 7, Аранитовић 7, Рибић 8 (Ђуричић), Вукоје 8, Кубуровић 7, М. Шаренац 7, Н. Шаренац 8, Томин 7.

Гости из Војводе Степе кући су однели три бода пошто су као гости без проблема победили домаћу Слогу, а у овом мечу вредно је поменути да су три поготка (два за госте) постигнута ударцем са беле тачке. Степчани који су били уверени у победу повели су у 12. минуту голом Рибића, а искусни Иван Вукоје повећао је на 2:0 ударцем са беле тачке. Само што је почело друго полувреме поново се огласила пиштаљка судије Бјелоша који је показао на белу тачку. Сигуран реализатор једанаестерца био је Вукомановић и тако смањио резултат. Гости су постигли и трећи погодак преко Рибића у 58. минуту, а у 70. су домаћини голом Спреме успели да смање на 3:2. Шести погодак на овом мечу постигнут је из пенала, а стрелац је био Вукоје у 73. минуту.

М. С.

Слога - Црвена звезда (ВС) 2:4, Јединство (БК) - Бегеј 3:2, Јединство (НБ) - Младост (О) 1:3, Крајина - Банат (Ч) 3:0, Кикинда - Слобода 1:2, Нафтагас - Раднички (С) 6:0, Борац (Ст) - Будућност 0:3, ЖАК - Пролетер (БК) 5:1.