Војвођанска лига - исток: Кикинда чува врх

ЖАК - Кикинда 0:2 (0:2)
fudbal

КИКИНДА: Стадион Вашариште, судија: Габоров (Зрењанин), стрелци: Ђукић у 40. (из пенала) и Коцкар у 43. минуту.

ЖАК: Томашевић 7, Баба 6 (Крнић), Моноштори 6,5, Кочиш 6,5 (Шанто), Симин 6 (Савкаи), Лисица 6 (Арађанин 6), Радивојац 7, Важић 7 (Француски 6), Дрљача 6, Фучак 6,5, Месарошки 6.

КИКИНДА: Савков 7, Степанчев 6,5, Кнежевић 7, Јарић 7 (Штеванов), Коцкар 8 (Божић 6,5), Станаћев 6,5, Ивановић 6,5 (Терзин), Кресоја 6,5 (Зечевић 6,5), Зељковић 7, Ђукић 7 (Белић), Лаништанин 7.  У комшијском дербију одиграна је добра утакмица, додуше екипа Кикинде је била знато боља и стигла је до очекиване победе, али и “железничари” заслужују похвале.  Почело је нападима гостију, али је голман Томашевић био на висини задатка. Екипа Кикинде је дошла до вођства са беле тачке. Дрљача је неопрезно стартовао, покосио је  Кресоју, а Ђукић је сигурно реализовао најстрожу казну. Само три минута касније све је одлучено, Ивановић је изванредно истрчао контру, Коцкар је све одлично испратио и онда упућену лопту лагано пласирао у празну мрежу.  У наставку је тријумф Кикинде могао бити убедљивији, имали су још неколико великих прилика.

Раднички (К) - Слога (П) 5:0 (1:0)

КОВИН: Игралиште Радничког, судија: Д. Петровић (Зрењанин), стрелци: Рајић у 15. Чучак у 49. Јоновић у 62. Делиблаћанин у 70. и Миленковић у 74. минуту.

РАДНИЧКИ: Алавања, Антић 7 (Чоглов), Миленковић 7, Ранчић 7 (Ћирић), Јовановић 7, Китић 7, Секулић 7, Чучак 7,5 (Ранковић), Делиблаћанин 7(Савић), Рајић 6,5 (Чеха 7).

СЛОГА: Јовановић 6 (Стевановић 6), Тасевски 6, Прица 6, Недимовић 6 (Матијевић 6), Лазаревић 6, Црногорац 6, Селаковић 6,5, Тадић 5, Коруга 5 (Тренковски 6), Радић 5, Стефановски 6,5.

Домаћи су са пет лопти у мрежи испратили Пландиштане. У првом делу само је Рајић успео да савлада Јовановића, а у наставку Петар Чучак се истакао добром игром и удвостручио предност. Домаћини су наставили са нападима и постигли још три гола.

С. Р.

Банат (Ч) - Крајина 3:0 (2:0)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, судија: Раковић (Вршац), стрелци: Ескић у 18. Бајкин у 41. и Пантовић у 62. минуту.

БАНАТ: Сладовић, С. Ракетић 7, Пантовић 7, Цветковић 7, Крстић 7, Ескић 8 (Ненезић 6), Цукић 6 (Ковач), Бајкин 7 (Којић 6), Стојановић (Максимовић 6,5), Радојев 6 (И. Ракетић 7), Дивљачки 7.

КРАЈИНА: Родић 7, Латковић 6, Рајков 6, Косановић 6 (Трикић 6), Бероња 6, Јухас 6, Бајић 5, Стојаковић 5, Ковачевић 5, Бјелетић 5, Граовац 6.

Домаћи су лако стигли до победе, већ у 8. минуту, после корнера повели су. Лопта је избијена на 25 метара, на груди је прихватио Слободан Ескић и сјајним  ударцем погодио горњи угао.

У 41. минуту дубинску лопту искористио је Ђорђе Бајкин и погодио небрањену мрежу. Судија на почетку наставка досудио пенал за домаћер, међутим, Пантовић је шутирао слабо, голман гостију Родић, је зауставио његов шут. Коначан резултат поставио је Пантовић после дуплог паса са Максимовићем.

Борац (Ст) - Младост (О) 3:3 (0:0)

СТАРЧЕВО: Игралиште  Борца, судија Цвитак (Панчево), стрелци: Недучић у 50. Гиговић у 57. и 69. за Борац, а Симоновић у 47. и 90. и Јаковљевић у 53. минуту за Младост.

БОРАЦ: Томић 7,5, Недучић 7,5, Ђурђев 6,5, Јоковић 6,5, Ћирковић 7 (Поповић), Ковачевић 7,5, Бајић 7, Ђукић 7 (Малиyан), Гиговић 8 (Крсмановић 7), Петровић 7 (Вуковић 6,5), Станковић 7.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Антић 7 (Танасковић), Јаковљевић 7,5 (Вучковић), Лазиница 7, Л. Лукић 7, Граовац 6,5 (Савков 6,5), Пештерац 6,5, Спасовски 7, Марков 7, Симоновић 8, Бодловић 7,5. Занимљива утакмица у Старчеву, домаћи су све до последњег минута водили, а онда је најбољи играч Омољичана Симоновић успео да изједначи. Гости из Омољице имали су прилику да поведу после прекршаја над Јаковљевићем, али ударац Пештерца са беле тачке одбранио је голман Томић. Два минута после одмора Симоновић је постигао водећи погодак, а Недучић је изједначио са 18 метара. Гости су преко Јаковљевића поново повели, али ни домаћини се нису предавали и голом Гиговића дошли су до изједначења. После добре акције Гиговић је донео Старчевцима предност, али Симоновић је успео да изједначи.

Црвена звезда - Пролетер 2:0 (1:0)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звзеде, судија: Тадић (Панчево), стрелци: Голијанин у 30. (из пенала) и Козић у 76. минуту. Црвени картон: Саша Томас (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Ђуричин 7, Томас 7, Комненовић 7, Станић 7, Рибић 7 (Козић 7,5), Голијанин 8 (Вукоје), Чокулов 7 (Дајин), Прошић 7, Зоретић 7, Поповић 7.

ПРОЛЕТЕР: Илкић 7, Цвијетић 7, Јевтић 6, Богојевић 6, Ђорђевић 7, Ивковић 6, Миковић 7, Тимић 7, Ракић 6, Црнобрња 6, Лака 6.

Степчани су против чврстих Карловчана извојевали прву победу у наставку трке за бодове. Повели су у 30. минуту из пенала. Неко од гостију играо је руком у казненом простору, а сигуран са беле тачке био је Никола Голијанин.

Могли су гости до поготка два пута, али голман Славко Ћирковић био је сигуран. Меч је решен у 76. минуту када се лопта одбила од стативе, Ристо Комненовић је главом проследио до Јована Козића који је погодио  мрежу . Нешто касније, лопта је после шута Козића уздрмала стативу, а одбијену лопту Јован Чокулов проследио је у аут. У финишу домаћин је остао са играчем мање, капитен Саша Томас после другог жутог картона морао је у свлачионицу.

З. Л.

Раднички (С) - Омладинац ФАМ 1:1 (0:0)

СУТЈЕСКА: Стадион Радничког, судија: С. Радуловић (Зрењанин), стрелци: Вуковић у 61. (из пенала) за Раднички, а Величковић у 52. минуту за Омладинац.

РАДНИЧКИ: Хорват 7, Татић 7, Оњгеновић 7, Милошевић 7, Милош 6, Вучковић 7, Мирчетић 6,5, Мамлић 6 (Даља), Вукоје 7, Кондан 6, Мирковић 7.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков, Величковић 7, Радуловић 6,5, Тркуља 6,5, Стошић 7, Нинковић 7 (Радосављевић), Бркић 7, Говернор 7, Кондић 6 (Спалевић), Шемић 7 (Бојанић), Стојковић 6 (Прокић 7).

Комшијски дерби завршен је ремијем и оба поготка постигнута у другом делу. У 52. минуту после центаршута резервисте Николе Прокића, Величковић је ударцем главом, матирао голмана Сутјешчана Хорвата.  Домаћи играчи су могли до изједначења у 58. минуту, али после добре акције Игор Татић је закаснио на центаршут и лопта је завршила изван његовог домашаја. Три минута касније, досуђен је казнени ударац после прекршаја над Страхињом Огњеновићем, Ботошани су протестовали, али судија Страхиња Радуловић остао је доследан. Сигуран са пенала био је Борислав Вуковић за коначних 1:1.

Нафтагас - Јединство (В) 3:0 (1:0)

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагаса, судија. К. Ковач (Зрењанин), стрелци: Јанков у 38. Миливојев у 49. и 76. минуту.

НАФТАГАС: Мијатов, Штрбац 7,5, Грбић 7, Попов 7, Р. Дабић 7, Петров 7 (Красић), Миливојев 8 (Д. Дабић), Степанов (Видић 7,5), Јанков 7,5 (Козловачки), Самарyић 7,5, Пантић 7.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 6, Симић 6 (Јовановић 6), Миошко 6,5, Марковић 6,5, Секулић 6, Бобић 6,5, Богдановић 6 (Јанковић 6), Моторов 6,5, Живанов 6,5, Станков 6, Нецин 6,5.

Расположени „нафташи“ укњижили су нову победу. Домаћин је доминирао, наметнуо ритам и пре вођства Милан Видић је погодио стативу, Миљан Миливојев промашио из близине, а у 38. минуту Владимир Јанков, мајстор за „слободњаке” савладао је искусног Марка Доновића. Шутирао је  са више од 20 метара за вођство.

У наставку је са два потогка Миливојев решио меч. Голгетер „истока” удвостручио је предност у 49. минуту, после шута младог Душана Штрпца, добро је прихватио лопту и послао је иза Доновићевих леђа. Коначан резултат постигнут је после мајсторије искусног Миливојева. Центаршут с леве стране прихватио је на груди и из волеја погодио даљи угао.

С. Р.

Будућност - Јединство (БК) 1:3 (1:1)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, судија: Н. Домазетоски (Панчево), стрелци: Нешић у 31. (из пенала) за Будућност, а Радишић у 13. Вукоје у 49. и Зекановић у 61. минуту за Јединство.

БУДУЋНОСТ: Лекин 7, Латковић 5,Тодоров 6, Илић 6, Ковачевић 6, Нешић 6,5, С. Прокин 5, Вукобрат 6, А. Прокин 6 (Манојловић), Шаренац 5,5 (Перин), Ратко 6.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 7, Бајат 7, Ковачевић 6, Ановић 6, Кораћ 7, Грбан 6,5, Ђокић 7, Радишић 6,5 (Живанов 6,5), Зекановић 7 (Ђорић), Вукоје 7 (Шаренац), Новаквоић 6 (Мартиновић).

У комшијском дербију први део одигран је нрешено, у наставу су домаћи играчи били у подређеном положају. Лепим поготком Горана Радишића, из слободног ударца у 13. минуту изабраници тренера Бошка Михајловића дошли су до вођства, а Будућност је изједначила из пенала. После прекршаја Немања Нешић је преузео је одговорност и савладао искусног Слободана Ђурића.

На почетку другог полувремена Марко Вукоје донео је нову предност гостима. После пробоја и доброг центаршута Владе Закновића, искусни нападач ударцем главом послао је лопту иза леђа Луке Лекина. Коначан резултат дело је Зекановића, прихватио је одбијену лопту и сместио је у угао.

М. Р.

Раднички (К) - Слога 5:0, Нафтагас - Јединство (В) 3:0, Раднички (С) - Омладинац ФАМ 1:1, ЖАК - Кикинда 0:2, Црвена звезда - Пролетер 2:0, Банат - Крајина 3:0, Борац - Младост 3:3, Будућност - Јединство (БК) 1:3. Слободан је тим: Бегеј.

1. Кикинда        20     15     3      2                 48:20     48

2. Јединс. (БК)   19     14     3      2        48:15      45

3. Нафтагас       20     13     5      2        60:23      44

4. Младост        19     12     5      2                61:20      41

5. Омладинац    20     12     1      7        49:28      37

6. Пролетер       20     11     0      9        43:39      33

7. Бегеј     19     10     1      8               38:31       31

8. Слога    20     9      3      8               37:38       30