Војвођанска лига – Исток: Кикинђани наставили серију

Кикинда - Јединство (В) 2:1 (1:0)
Zivkov dejan

КИКИНДА: Градски стадион, судија: Тадић (Панчево). Стрелци: Коцкар у 19. и Ђукић у 93. (из пенала) за Кикинду, а Јовановић у 48. минуту за Јединство.

КИКИНДА: Митровић 7, Зељковић 7, Јарић 7 (Терзин 7), Коцкар 7, Ивановић 7, Кресоја 7, Рељић 7, Детари 7 (Латковић), Ђукић 7, Лаништанин 8, Стеванов 7 (Делић).

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Вранић 6,5, Симић 6,5, Марковић 6,5, Текијашки 6, Секулић 6, Јанковић 6 (Јанков), Бобић 6,5, Јовановић 7, Богдановић 6,5, Ћирка 6 (Пауновић).

Кикинђани су наставили серију успешних игара и девети пут су  непоражени напустили терен. Мрежа гостујућег голмана Марка Доновића затресла се у 19. минуту када је брзоноги Стефан Коцкар у силовитом налету претрчао три гостујућа играча и рутински погодио циљ. Било је још неколико прилика у првих 45 минута игре.

Већ на почетку другог дела гости су успели да изједначе погодком Јовановића који је искористио набачену лопту и  главом погодио мрежу.  У надокнади времена у казненом простору гостију оборен је Терзић и судија је показао на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је Небојша Ђукић и тако свом тиму обезбедио три бода.

М. С.

Борац - ЖАК 3:0 (1:0)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, судија: Рунић (Житиште), стрелци: Живковић у 32. Ђукић у 76. Станковић у 84. минуту.

БОРАЦ: Томић 7, Јовић 7, Недучић 8, Крсмановић 7 (Станисављевић 7), Ковачевић 7 (Вуковић), Живковић 8, Станковић 7, Поповић 7 (Амерјан), Гиговић 7, Малиџан 7, Ђукић 8.

ЖАК: Томашевић 7, Кронић 6, Арађанин 6, Вербалов 7, Моноштори 7, Симин 7, Радивојац 6, Грујин 7, Француски 6, Надлачки 7, Фучак 7.

Домаћи су добром игромн стигли до заслужене победе против чврстих гостију из Кикинде. Већ у 32. минуту после добре акције ветеран Живковић је погодио за вођство. У другом полувремену бољу игру крунисао је Ђукић са беле тачке је шутирао, Томашевић је успео да кратко одбије, лопта поново дођла до Ђукића, а он из другог покушаја био успешан за дуплирање вођства. После доброг проигравања Станисављевића, Станковић је био прецизан.

М. Н. П.

Банат - Црвена звезда 1:0 (0:0)

ЧЕНТА: Игралиште „над Аласом”, судија: Раковић (Вршац), стрелац: Пантовић у 83. минуту.

БАНАТ: Сладовић 7, Дивљачки 7, И. Ракетић 7 (Крстић 7), С. Ракетић 8, Пантовић 8, Дмијовић 7 (Ненезић 7), Ескић 8, Ђилас 7 (Петковић), Добрић 7, Лошић 7 (Којић 7), Радојев 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Томин 7, Ђуричин 6, Кнежевић 7, Вукоје 7, Кубуровић 7, Станић 6 (Јовић), Рудан 6 (Важић 6), Рибић 7, Раденковић 7, Гољанин 7.

У отвореној и коректној игри оба ривала било је прилика, али је резултат постигнут у финишу сусрета. Млађани Михајло Пантовић је из слободног ударца са око 30 метара погодио десни рогаљ Ћирковића који се бацио и том приликом се повредио пошто се ударио у стативу. Победа домаћих заслужена.

М. Н. П.

Младост - Раднички (К) 6:2 (2:1)

ОМОЉИЦА: Игралиште „Поњавица”, судија: Богдановић (Зрењанин), стрелци: Јуриша у 40. 54. (из пенала), Живков у 42. и 75. Савков у 82. Зулфић у 90. за Младост, Делиблаћанин у 42. и 49. минуту за Раднички.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Антић 7, Павловић 7, Зулфић 8, Јавор 7 (лазиница 7), Јуриша 9, Марков 7, Граовац 7, Живков 8, Јаковљевић 7 (Савков 8), Симоновић 7.

РАДНИЧКИ: Релић 6, Антић 6, Ранчић 6, Китић 7, Јоновић 7, Костић 7, Чеха 6, Маријановић 6, Радојевић 7, Делиблаћанин 7, Миленковић 7.

У веома доброј игри домаћи су стигли до веома убедљиве и сигурне победе над гостима из Ковина. Најбољи појединац код домаћих био је двоструки стрелац Славен Јуриша, а велику помоћ је имао у  расположеном Живкову, док је код гостију искусни Белиблаћанин са два поготка умањио пораз Ковинаца.

М. Н. П.

Јединство (НБ) – Омладинац ФАМ 0:2 (0:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе. Судија: Ћировић (Нова Варош). Жути картони: Њагрин, Пецарски (Јединство НБ), Тркуља (Омладинац ФАМ). Стрелац: Бојић у 75. и 90. минуту за Омладинац ФАМ.

ЈЕДИНСТВО (НБ): Влашкалин 6, Њагрин 7, Лалић 6 (Миљановић -), Милошевић 5 (Којић -), Докман 7, Ратко 6, Чокулов 5 (Тодоровић - ), Н. Пецарски 6, Радовановић 6, Бошков 6, Видић 6

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Мишков 7, Радуловић 7, Тркуља 6, Стошић 7 , Јованов 6 (Бојић 8), Новковић 7, Бркић 6, Јањић 6 (Прокић -), Бојанић 6, Шемић 6 (Шаренац 7), Стојковић 7 (Спалевић -)

Крај Тисе ништа ново, фудбалери Јединства, које је после смене тренера водио комесар за безбедност Душан Милашиновић, попили су још једну горку пилулу и  учврстили се на претпоследњем месту. Мада су доживели (седми) пораз Новобечејци су пружили најбољу партију ове сезоне, међутим после неискоришћених шанси Исе Лалића у 37. и Вука Миљановића у 68. минуту уследила је казна.

Творац победе гостујуће екипе је човак са клупе, Немања Бојић који је у 75 минуту, после соло продора са ивице казненог простора постигао гол, који иде на душу и в ремешном голмана Влашкалина, да би у финишу сусрета лопту закуцао у саме ракље гола домаћина и тиме само потврдио заслужену победу новајлије из Ботоша.

Ст. Давидовић

Крајина - Бегеј 2:1 (2:1)

КРАЈИШНИК: Игралиште Крајине, судија: Тодоровић (Вршђац), стрелци: Граховац у 11. Станковић у 13. за Крајину, Рапаић у 35. минуту за Бегеј.

КРАЈИНА: Родић 7, Латковић 6, Ољача 7, Грмуша 6, Ердељан 7, Унгул 6, Бјелетић 6 (Косановић 6), Граховац 7 (Грубор 6), Станковић 8 (Трикић 6), Иванчевић 7, Рајков 6.

БЕГЕЈ: Миљевић 6, Ђукић 6, Мијатовић 7 (Косовић 6), Радуловић 7, Умићевић 7, Рапаић 7, Николић 6, Прошић 6, Ристић 6, Делић 6, Новак 7 (Мишић 6).

У отвореној игри већ у 11. минуту Станковић је одлично прошао по десној страни и упутио оштар приземан ударац пред гол, натрчао је Давид Граховац и неодбрањиво погодио за вођство домаћих, а само два минута касније Станковић је повео лопту и када је уочио да је голман кренуо му у сусрет ефектно га лобовао и увећао вођство. Имали су гости своје прилике. У 35. минуту Марко Новак је шутирао слободан ударац, лопта је у зиду пободила Бјелетића и одбила се у страну што је искористио Мирко Рапаић и смањио резултат. До краја сусрета било је прилика, али резултат се није мењао.

М. Н. П.

Будућност (СЦ) - Раднички (С) 1:0 (1:0)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, играно без гледалаца, судија: Домазетоски (Панчево). Стрелац: Терзић у 22. минуту из пенала.

БУДУЋНОСТ: Цвијетић 7, Прокин 7, Манојловић 7, Марков 7, Татић 7, Не. Ковачевић 7,5, Константинов 7 (Перин 7), Терзић 7 (Ђукановић), Хованец 7 (Н. Ковачевић), С. Прокин 7 (Савин), Стојчић 8.

РАДНИЧКИ: Хорват 7, Милош 7, Кукољ 7, Вучковић 7, Огњеновић 7, Ковачевић 7, Ристојевић 6 (Јовановић 6,5), Вукоје 7,5, Кондић 7 (Милић), Михајловић 7 (Курунци), Мирковић 7.

М. С.

Јединство (БК) - Нафтагас 2:2 (1:1)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште „Ђуро Будимир Баџо”, судија: Свитак (Панчево), стрелци: Вукоје у 15. Радишић у 53. (из пенала) за Јединство, Степанов у 12. Јанков у 71. минуту за Нафтагас.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 8, Дапчевић 8, Грбан 7, Кораћ 7, Радишић 8, Зекановић 7, Јефтенић 7 (Ковачевић 7), Ановић 8, Кујунџић 7 (Ђорић 7), Ђокић 8 (С. Мартиновић 7), Вукоје 7 (А. Мартиновић 7).

НАФТАГАС: Тривуновић 8, А. Петров 7, Штрбац 7 (Красић 7), Грбић 7, Попов 8, В. Петров 7 (Милошевић 7), Степанов 8, Панић 7, Самарџић 8, Јанков 8 (Дабић), Миливојев 8.

У 12. минуту после добре акције гостију, Степанов је био прецизан за вођство гостију, а недуго затим Зекановић је погодио пречку, лопта се одбила, а сналажљиви Марко Вукоје је ударцем главом успео изједначити.

У наставку утакмице у 53. минуту моторино домаћих Жарко Ђокић је кренуо у напад и ушао у шеснаестерац, али је био оборен с леђа, па је Горан Радишић био прецизан са беле тачке за вођство. Да домаћи не би стигли до тријумфа побринуо се Владимир Јанков који је у 71. минуту извео слободан ударац и зналачки погодио мрежу за крајњи резултат.

М. Н. П.

Јединство (НБ) - Омладинац ФАМ 0:2, Кикинда - Јединство (В) 2:1, Пролетер - Слога 2:1, Крајина - Бегеј 2:1, Младост - Раднички (К) 6:2, Јединство (БК) - Нафтагас 2:2, Будућност - Раднички (С) 1:0, Борац - ЖАК 3:0, Банат - Црвена звезда 1:0.

1. Једин. (БК)     10     7      3      0      23:6  24

2. Младост 10     7      2      1      37:9  23

3. Кикинда 10     7      2      1      26:11        23

4. Омладинац     10     7      0      3      28:12        21

5. Нафтагас       10     6      3      1      26:12        21

6. Бегеј     10     6      1      3      22:11        19

7. Борац    10     6      0      4      21:17        18

8. Будућност      10     4      4      2      20:16        16