ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК Кикинђани прошетали Црњом

Кикинђани су забележили и другу узастопну победу и у српској Црњи савладали Будућност са1:3 (1:1).
fudbalska lopta

Гости су повели у 19. минуту лепим поготком млађаног Детарија, он је са 25 метара шутирао, лопта је преварила домаћег голмана Марића и завршила своју путању у  мрежи. Само седам минута касније Црњани су изједначили  а стрелац је био Перин који је  набачену лопту главом сместио иза леђа Хајровића.

У 51. минуту гости суу поново повели, астрелац је био Стефан Кресоја иначе син тренера Кикинђана Александра. Настојања домаћина да изједначе до краја су остала без резултата, а у самом финишу искусни стрелац Данило Вукобрат је постигао и трећи погодак за своју екипу и тако су сва три бода отишла за Кикинду.

М. С.

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца 200, судија: Габоров (Зрењанин), стрелци: Перин у 26. за Будућност, а Детари у 19. Кресоја у 51. и Д. Вукобрат у 84. минуту за Кикинду.

БУДУЋНОСТ: Марић 6, Васиљевић 6, Аранитовић 6, Татић 7, Перин 7, Ковачевић 7, Јовандић 6, Прпа 6, Стојичић 6 (Лукин), Манојловић 7.

КИКИНДА: Хајровић 7, Кнежевић 7 (Кукић), Крџалин 7 (Важић), Илић 7, Кресоја 8, Рељић 7, Вокић 7, Детари 8 (Утржен), Ђукић 7, Лаништанин 7, Д. Вукобрат 7.

Црвена звезда  - Бегеј 1:0 (0:0)

Фудбалери домаћина забележили су и трећу узастопну победу и то минималним резултатом. Стрелац јединог поготка у овом лепом и занимљивом сусрету био је млади играч Душан Раденковић који је у 60. минуту матирао веома доброг гостујућег голмана Тривуновића.

Могли су домаћини да постигну још који погодак, међутим у томе нису успели како без одбране свог гола гостујућег голмана тако и шутевима преко пречке или статива.

М. С.

ВОЈВОДА СТЕПА: Стадион Црвене звезде, гледалаца 300, судија: СУбић (Вршац), стрелац: Раденковић у 60. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чирковић 7, Тумас 7, Кубуровић 7, Станојевић 7, Шаренац 8, Ђорђевић 7 (Ђуричин), Раденковић 8, Јефтинић 8, Поповић 7, Бојанић 7 (Лончарски 7), Клаћ 7 (Матијевић).

БЕГЕЈ: Тривуновић 8, Ј. Мијатовић 7, Д. Мијатовић 7 (С. Мијатовић), Смајилагић 7, Свјетлица 7, Барошевчић 7, Трајановић 6, Војиновић 6, Тошић 6, Нинић 7, Ђукић 7.

ЖАК - Борац (С) 3:2 (0:2)

Ни најстарији навијачи кикиндских „железничара” не памте да је њих тим на Вашаришту на седам минута пре краја утакмице губио са 2:0,  потом у правом темпу у финишу дошао до победе од 3:2.

Гости су повели су у 7. минуту.  У мрежу се просто ушетао Вања Вуковић, а потом је у казненом простору оборен Ђукић и судија је оправдано показао на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је Урош Ђукић. Могли су гости да утроструче резултат, али је голман домаћих Митровић  неколико пута добро интервенисао.   А у финишу драма, прво је Владимир Радивојац из близине је погодио мрежу голмана гостију Илије Николовског, а само два минута касније у казненом простору гостију оборен је Кочиш и судија је показао на најстрожу казну. Сигуран реализатор био је искусни Немања Врбачки. И док се очекивало да се меч заврши поделом бодова Данијел Кочиш је оштро шутирао са неких двадесетак метара и лопта је нашла свој пут иза леђа гостујућег голмана.

М. Секулић

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 250, судија: Милосављевић (Ковин), стрелци: Радивојац у 81. Врбачки у 83. (из пенала), Кочиш у 88. за ЖАК, а Вуковић у 7. и Ђукић у 23. (из пенала) минуту за Борац. Жути картони: Димитрић, Фућак, Лацковић, Ђурђевић, Кочиш (ЖАК), Станојковић (Борац). Црвени картон: Ђурђевић (ЖАК).

ЖАК: Митровић 7, Лолић 6 (Крнић 6), Бербаков 6 (Димтрић 6), Коцкар 7, Ратко 6, Кочиш 7, Радивојац 7, Ђурђевић 6, Фућак 6, Врбачки 7 (Гавранов).

БОРАЦ: Николовски 7, Николајев 6, Ђурђев 6, Митревски 6, Текијашки 7, Станојковић 7, Ћирковић 7, Ђукић 7 (Маринковић), Вуковић 7 (Златић), Малиџан 7 (Јањовић 7).

Банат (Ч) - Јединство (БК) 1:1 (1:0)

Домаћин је повео већ на почетку сусрета, а стрелац је био искусни Драган Добрић. У првих 45. минута оба актера имала су изгледне прилике, али без праве реализације. У 74. минуту судија је показао на белу тачку за госте. Шутирао је искусни Владимир Зекановић, али је голман домаћина Савков био на висини задатка. И када се очекивало да ће три бода остати у Ченти гости су у надокнади времена преко Вука Бабића изједначили.

М. С.

ЧЕНТА: Игралиште Баната, гледалаца око 400, судија: Јанковић (Панчево), стрелци: Добрић у 7. за Банат, а Бабић у 93. минуту за Јединство.

БАНАТ: Савков 9, И. Ракетић 8, С. Ракетић 7 (Јоцић), Марковић 7 (Радојчин), Милић 8, Цукић 7, Добрић 8, Дивљачки 7, Јовановић 7, Максимовић 8.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 8, Бјелица 7, Ковачевић 8, Живанов 8, Ђорић 7, Зекановић 8, Кораћ 7, Јаворина 7, Лојпур 7, Вукоје 7, Бабић 8.

Раднички (С) - Крајина 2:3 (0:1)

Гости су повели, а стрелац је био Мирчета. У 51. минуту у казненом простору гостију оборен је домаћи играч, а судија је показао на белу тачку. Сигуран реализатор био је искусни Огњеновић и поравнао резултат.

У 68. минуту резервиста Кукољ довео је госте у вођство. Осам минута пре краја исто резервиста домаћина Козић је кизједначио рехзултат, а у самом финишу сусрета Ковачевић је савладао голмана Стаменковића.     М. С.

СУТЈЕСКА: Игралиште„Тјентиште”, 200, судија: Радуловић (Елемир), стрелци: Огњеновић у 51. (из пенала), Козић у 82. за Раднички, а Мирчета у 24. Кукољ у 68. и Ковачевић у 90. минуту за Крајину.

РАДНИЧКИ: Стаменковић 7, Кнежевић 7, Магочевић 6, Марков 6, Огњеновић 7, Пурић 6 (Росић 7), Милош 6, Дубљевић (Вуксановић 6, Козић 7), Чонтош 7, Н. Магочевић 7.

КРАЈИНА: Васић 6, Ференци 7, Јухас 7, Ковачевић 8, Мирчетић 7, Вучковић 7, М. Милошевић 7, Вукоје 7, Богић 7, Иванчевић 7 (Стојановић 7), Алексић 7 (Кукољ 7).

Црвена звезда (ВС) - Бегеј 1:0, Младост (О) - Слога 3:2, Банат (Ч) - Јединство (БК) 1:1, Слобода - Јединство (НБ) 3:0, Раднички (С) - Крајина 2:3, Будућност - Кикинда 1:3, Пролетер (БК) - Нафтагас 2:1, ЖАК - Борац (Ст) 3:2.

1. Јединст. (БК)  4      3      1      0      6:2            10

2. Пролетер (БК) 4      3      0      1      10:6          9

3. Ц. звезда (ВС) 4      3      0      1      6:4            9

4. Слобода         4      2      2      0      7:3            8

5. Младост (О)   4      2      1      1      9:6            7

6. Нафтагас       4      2      1      1      7:5            7

7. Банат (Ч)       4      2      1      1      6:9            7

8. Борац (Ст)     4      2      0      2      12:10                6