ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК Кикинђани с пенала до победе

ОФК Кикинда - Раднички (К) 2:1 (0:1)
lopta

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 200, судија: С. Радуловић (Елемир), стрелци: Ђукић у 56. и 80. (из пенала), за Кикинду, а Бицуљевић у 25. минуту за Раднички.

ОФК КИКИНДА: Савков 6,5, Миркоњ 6 (Глишић 7), Кецман 7,5, Галешев 6,5, Мирков 7,5, Ивановић 7 (Мијић), Спахић 7,5, Бајић 6,5 (Хајду 7), Ђукић 9, Барбул 7, Радовановић 7.

РАДНИЧКИ: Рнић 7, Ђуричић 7, Павић 6,5, Милутинов 6,5 (Тајдић 6), Бицуљевић 7,5, Дивнић 6,5 (Симијоновић), Ђорђевић 7 (Јоновић), Китић 7, Јаковљевић 7, Азуц 6 (Добросављевић), Мађаров 7.

Ослабљени лидер тек у финишу сусрета осигурао је тријумф и учврстио лидерску позицију. За било какво изненађење постарао се најискуснији играч домаина капитен Небојша Ђукић који је прво добро реаговао у 55. минуту када је Мирков  извео слободан ударац, а Ђукић главом рутински савладао врло доброг голмана Ковинаца Рнића. Десет минута пре краја Ђукић је после соло акције оборен у казненом простору, узео је лопту и донео тријумф свом тиму.

П. Трнић

Младост (О) - Слобода 2:0 (2:0)

ОМОЉИЦА: Стадион Младости, гледалаца150, судија: Ф. Димитриевски (Зрењанин), стрелци: Вукајловић у 27. Радисављевић у 40. минуту.

МЛАДОСТ: П. Алавања 7,5, Макровић 7,5, Мићић 7,5, Целин 7,5, Максимовић 7,5, Вукајловић 8 (Ф. Ковачевић), Радисављевић 8 (Стефановић), Живановић 7 (Јаћимовски 7,5), Д. Ковачевић 7,5, Војновић 7,5, Л. Лукић 7,5.

СЛОБОДА: Ћирић 7, Хованец 7, Богојевић 7, Лисица 7, Галић 6,5 (Вокић 6,5), Поповић 7, Врбачки 7, Станаћев 7, Лабус 6,5 (Радулашки 6,5), Д. Ћосић 7, Ковачевић 7.

Први гол домаћини су постигли после центаршута Радисављевића, Вукајловић је био на месту и савладао голмана Ћирића. Пет минута пре одласка на дмор Данило Ковачевић је центрирао, а Радисављевић ударцем главом удвостручио предност.

У другом полувремену није било голова, фудбалери Младости зналачку су сачували предност.

Б. Ст.

Пролетер - Омладинац ФАМ 2:2 (2:0)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Стадион Пролетера,гледалаца 300, судија: Д. Мијатовић (Житиште), стрелци: Ђорђевић у 38. Томић у 45. (из пенала) за Пролетер, Јованов у 52. Томовић у 57. минуту за Омладинац.

ПРОЛЕТЕР: Лукић 6, Миковић 6, Ђорђевић 6 (Суботић 5), Бобић 6 (Залкари 6), Томић 6, Тимић 6 (Борка 5), Мишовић 6 (Нешић 5), Јевтић 6, Богојевић 6 (Бокоњ 5), Ивљанин 6.

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Мишков 7,5, Сарић 7,5, Бојић 7, Марковић 7, Пушкаш 6,5, Зекић 7,5, Новковић 7,5, Микић 8, Живојнов 6,5, Лајпут (Анчић 6,5), Томовић 7 (Јованов 7).

Пролетер је у првом делу блистао, нападао стварао шансе, а Ђорђевић је у 38. минуту дбио лопту са стране, шутирао снажно и погодио мрежу. У последњим тренуцима првог дела голман гостију Мишков срушио је Мишковића за пенал, а прецизан је био Саша Томић. А у наставку слика се променила и Ботошани су изједначили.

Ж. Ј.

Јединство (В) - ЖАК 2:1 (2:0)

ВЛАЈКОВАЦ: Стадион Јединства, гледалаца 200, судија: М. Габоров (Зрењанин), стрелци: Јевтић у 10. и Нецин у 44. за Јединство, а Кочиш у 89. минуту за ЖАК.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 8, Москић 8, Милићевић 7, Нецин 7,5 (Мандић), Вранић 8 (Дунат), Николић 8, Јанков 7 (Петровић 7), Ћирка 8,5, Јовановић 7,5 (Станисављев 7), Станков 7,5, Јевтић 8 (Блажу).

ЖАК: Живков 7, Кнежевић 6, Пецарски 6,5, Кочиш 7, Утржен 7, Терзин 6, Стојков 6 (Раду), Пенавски 6, Детари 6,5 (Фучак), Дрљача 7, Лакић 6,5 (Баба 6).

Јединство је већ у раној фази меча дошла до предности, када је после одличног продора и центаршута Вранића, Јевтић на другој стативи прецизним ударцем главом погодио сам угао гола гостујућег голмана.

У финишу првог дела меча Вранић је продро по левој страни, упутио центаршут на другу стативу, лопту је прихватио Нецин, хтео је да одигра повратни пас али је лопта закачила дефанзивца ЖАК-а и одсела у мрежи за 2:0.

У другом полувремену темпо игре је знатно опао, У финишу утакмице агилни Дрљача извео је слободан ударац, Кочиш је лукаво шутирао, ухватио голмана Јединства у раскораку и постигао почасни погодак за Кикинђане.

Козара - Јединство Стевић 0:2 (0:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО:  Стадион Козаре, гледалаца 200, судија: В. Добричић (Банатски Карловац), стрелац: Чучак у 62. и 90.минуту.

КОЗАРА: Ђаковић 6,5, Томић 6,5, Терзин 6,5, Т. Бјелановић 6,5, Рофа 6 (Латиновић), Бунић 7, Руњевац 6,5, Мисић 6,5, Д. Бјелановић 6,5, Петровић 7, Момчилов 7 (Чуданов 6).

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Радивојев 8, Ангеловски 7, Јосимовски 6,5, Живаљевић 7, И. Пешовски 6, Чучак 8, Атанасов 6,5, Шаренац 6,5 (С. Пешовски), Славковић 6,5 (Балножан 6,5), Митровски 6,5, Илић 8.

Фењераши су непријатно изненадили фаворита. Након што је домаћин три пута погодио оквир гола најбољи актер утакмицеЧучак прво је добро темпираним ударцем у 62. минуту са двадесетак метара матирао голмана домаћина Ђаковића, а када је Козара кренула грлом у јагоде” уследила је још једна казна у последњим тренуцима меча. У 84. минуту након што је у казненом простору Качареваца оборен Чуданов, лош реализатор најстгроже казне био је Теодор Бјелановић а његов шут одбранио је голман гостију Радивојев.

П. Трнић

Бегеј - Јединство (БК) 0:4 (0:1)

ЖИТИШТЕ: Стадион Бегеја, гледалаца 100, судија: У. Шуљагић (Банатски Карловац), стрелци: Матић у 12. и 61. Кујунџић у 54. и 66. минуту. Црвени картони: Милин (Бегеј), Бајат (Јединство).

БЕГЕЈ: Шевар 7, Обренић 6 (Михољчић), Павловић 6, Гашић 6, С. Умићевић 7, Прошић 6, Грбић 7, Кубуровић 6, Куч 5, Милин 6, Николић 7.

ЈЕДИНСТВО: Магда, Бајат 6, Земунски 7, Кораћ 7, Ковачевић 7, Кујунџић 8, Матић 7,5, Зекановић 7 (Рапаић), Клиска 7 (М. Бабић 7), Бајић 7,5, Дучић 7 (Мартиновић).

Ослабљени тим Бегеја надао се да ће моћи против комшија да извуче повољан резултат, али наде су се срушиле већ у 12. минуту када је Матић искористио прилику после лепог напада. У другом полувремену гости су одмах ставили до знања ко је газда на терену. Кујунџић је повисио и ту се у потпуности срушила одбрана Бегеја, да би Матић у 61. и поново Кујунџић у 66. минуту завршили голеаду.

Д. М.

Војводина - Полет 1:1 (0:1)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца 250, судија: М. Чичић (Ковин), стрелци: М. Шушар у 47. за Војводину, а Недић у 30. минуту за Полет.

ВОЈВОДИНА: Савић 6,5, Шушњар 7, Рудић 7, Јешић 7, Богдановић 7, Калајџија 7,5, Гољанин 7 (Митић 7), Малбашки 7, Живанов 7, Николић 7 (Спасић), М. Шушар 7,5.

ПОЛЕТ: Томић 8, Ф. Санадер 6,5 (Јањић 7), А. Санадер 7, Костадиновић 7, Новаков 7, Трајковић 7 (Павловић 7), Дивљачки 6,5 (Симоновић 7), Лазиница 7, Нешић 7, Скокна 7, Недић 7,5 (Малешевић).

Домаћи су играли нервозно и неповезано, што су зналачки искористили гости. У 30. минуту Немања Недић се лепо ослободио чувара и упутио центаршут пред гол. Лопта је незгодно одскочила, преварила Савића и завршила у мрежи за вођство гостију.

Само што је почело друго полувреме, у 47. минуту Калајџија је лепо прошао и убацио лопту што је искорисио Милан Шушњар и изједначио резултат. Имали су домаћи још покушаја, а најзрелију прилику су имали гости у 47. минуту када су погодили стативу.