Војвођанска лига исток: Кикинђани заустављени у Елемиру

Нафтагас - Кикинда 1:0 (1:0)
fudbalska lopta

ЕЛЕМИР: Стадион Нафтагаса, судија: У. Шуљагић (Банатски Карловац), стрелац: Красић у 5. минуту.

НАФТАГАС: Тривуновић 8, Штрбац 8 (Петров 7,5), Грбић 8, Попов 8, Миливојев 8, Красић 8,5 (Видић), Јанков 8 (Дабић), Козловачки 8, Милошевић 8, Барањи 8, Панић 8.

КИКИНДА: Савков 7,5, Степанчев 7, Кнежевић 7, Јарић 6 (Зечевић 6,5), Коцкар 6,5 (Терзин), Станаћев 7, Ивановић 7, Зељковић 7, Штеванов 6,5 (Кресоја), Ђукић 7, Лаништанин 7,5.

Елемирци су нанели први пораз лидеру у наставку трке и поготком на почетку дербија освојили три бода. У 5. минуту искусни Лазар Попов упутио је дубински лопту између штопера и бека гостију, иза леђа Кикинђана прикрао се Илија Красић, прихватио лопту и сместио је у угао доброг голмана Далибора Савкова. Мало је ко очекивао да ће минималцем бити решен дерби, кидисали су и једни и други, али су до краја меча мреже мировале. Шут Војислава Станаћева голман Бојан Тривуновић је одбранио.

Могли су Кикинђани до изједначења пореко Дејана Ивановића, који је побегао одбрани домаћина, али су га изблокирали Панић и Тривуновић. На супротној страни, зицер је промашио голгетер Миљан Миливојев.

У наставку голман Кикинде изашао као победник из прилика у којима су се нашли Марко Барањи и стрелац победоносног гола Красић. Ударце је Савков успео да укроти.

З. Ф.

ЖАК - Крајина 9:0 (5:0)

КИКИНДА: Стадион ЖАК-а, судија: М. Марков (Зрењанин), стрелци: Радивојац у 6. и 69. Фучак у 11. Важић у 28. Кочиш у 29. и 42. Лисица у 57. Месарошки у 78. и Француски у 70. минуту.

ЖАК: Томашевић, Баба 7, Бербаков 7,5, Моноштори 7 (Милин), Кочиш 7,5, Симин 7 (Француски 7), Радивојац 7,5, Важић 7 (Лисица 7), Дрљача 7, Фучак 7 (Пенавски 7), Месарошки 7.

КРАЈИНА: Шарац 5, Латковић 5, Косановић 5, Рајков 5, Граховац 5, Бјелетић 5, Маркановић 5, Ђурић 5, Бероња 5, Стојаковић 5.

Железничари су после пет пораза прекинули црни низ уверљивим тријумфом над директним ривалом за опстанак, који се изгледа у тој борби већ и предао, јер је на север Баната стигао са десеторицом играча. Радивојац је из гужве у 6. минуту погодио за вођство, Фучак је пет минута касније повисио ударце из даљине, а онда је, после набачаја Бербакова прецизан био и Важић, минут касније и Кочиш за 4:0. Одмах после тога још један играч гостију је напустио терен због повреде, па је у неравноправном дуелу ЖАК са двојицом више у пољу, до краја напунио мрежу гостију.

С. Д.

БегејЈединство (В) 0:2 (0:1)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, судија: Петровић (Зрењанин). Стрелци: Богдановић у 43. и Јовановић у 63. минуту. Жути картони: М. Мијатовић, Николић, Богић и Косовић (Бегеј)

БЕГЕЈ:  Арсин 7 (Рапаић), Д. Мијатовић 6, Ердељан 6, Косовић 6, Ма. Новак 6, Богић 6,Умићевић 5, Николић 5, Грбић 7,  Влаучин 6, М. Мијатовић 6 (Свјетлица).

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Ниошко 6, Марковић 6, Текијашки 7, Секулић 7 (Нецин), Бобић 7 (Каровић), Богдановић 8, Живанов 7, Симић 7, Станков 7 (Моторов 7), Јовановић 7.

Фудбалери Бегеја неугодно су изненадили на свом терену, али поразу домаћих у многоме је кумовао и слаби судија Петровић. Наиме, у 65.минуту поништио је погодак домаћих због наводног офсајда иако се радило о повратној лопти, а ближи гол линији био је противнички играч. Потом у 71.није досудио казнени ударац када је оборен Богић, али је имао и низ других грешака са обе стране.

У првом делу домаћи су били бољи, али је сигурни голман гостију био увек на месту. А гости су дошли у вођство после промашене стопостотне прилике М. Мијатовића када са седам метара није погодио гол, а одмах потом после грешке Умићевића који је кратко вратио лопту свом голману. Други погодак су гости опет постигли после грешке у одбрани Бегеја, па када се све сабере гости су заслужено однели три бода из Житишта.

Д. Милићев

Банат (Ч) - Јединство (БК) 0:0

ЧЕНТА: Стадион Баната, судија: Б. Цвитак (Панчево).

БАНАТ: Сладовић 8,5, Ракетић 7, Пантовић 7, Цветковић 7,5, Ескић 7, Цукић 7, Бајкин 6,5 (Денић), Радојев 6, Дивљачки 7, Остојић 6 (Радојичић 6,5), Којић 6 (Дисић).

ЈЕДИНСТВО: Ђурић, Бајат 6,5 (Дапчевић 7, Грбан 7, Кораћ 6,5, Живанов 6,5 (Шаренац 6,5), Зекановић 7, Ановић 7 (Мартиновић 6), Ђкић 7,5, Вукоје 6 (Ђорић), Новаковић 6 (Радишић 6,5).

Гости су били фаворити, имали су иницијативу и више прилика, али расположени Немања Сладовић био је несавладив и заслужено оставио бод домаћину.

С. П.

Раднички (К) - Омладинац ФАМ 1:2 (1:0)

КОВИН: Стадион Радничког, судија: К. Ковач (Мокрин), стрелци: Чучак у 4. за Раднички, а Прокић у 70. и 81.минуту за Омладинац.

РАДНИЧКИ: Рнић 7, Антић 6,5, Ранчић 6,5, Јовановић 6,5, Китић 6,5, Секулић 6,5, Чучак 7, Дељанин 6,5, Делиблаћанин 7, Рајић 6,5 (Миливојев 6,5).

ОМЛАДИНАЦ: Мишков 7, Величковић 6 (Јованов 6,5), Радуловић 6 (Стојковић 6,5), Тркуља 6 (Прокић 7,5), Тањга 7, Стошић 7, Нинковић 7, Бркић 6,5, Бојанић 6 (Бојић 6,5), Говернор 6,5, Кондић 6,5.

Домаћини су имали више прилика током целог сусрета и у четвртом минуту повели са голом Чучка. Гости из Ботоша дошли су до изједначења из сумњиве ситуације, стрелац је био Прокић. Десетак минута касније исти играч уписао се у листу стрелаца и гостима донео победу. По завршетку утакмице руководство клуба из Ковина незадовољно суђењем упутило саопштење фудбалским огранима ФС Војводине.

З. М.

Бегеј - Јединство (В) 0:2, Раднички (К) - Омладинац 1:2, Нафтагас - Кикинда 1:0, Раднички (С) - Пролетер 3:1, ЖАК - Крајина 9:0, Црвена звезда - Младост 3:2, Банат - Јединство (БК) 0:0, Борац - Будућност Јединство (БК) 2:0. Слободна је била Слога.

1. Кикинда        22     16     3      3                       54:21       51

2. Једин. (БК)    21     15     4      2               49:15       49

3. Нафтагас       22     14     6      2               61:23       48

4. Младост        21     13     5      3                       67:24       44

5. Омладинац    22     13     2      7               51:29       41

6. Пролетер       22     12     0      10              45:42       36

7. Бегеј     21     11     1      9                       41:34       34

8. Борац    22     10     2      10                      43:45       32