Војвођанска лига – исток: Кикиндски дерби старијем

Вечити кикиндски градски дерби  припао је „старјем” ривалу. Железничари су повели већ у 1. минуту када је Данијел Кочиш изблиза савладао искусног голмана Марка Вукобрата.
Kikindski derbi/Goran Birimac

ЖАК - Кикинда 2:4 (2:3)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 800, судија: Бјелош (Зрењанин), стрелци: Кочиш у 1. Радивојац у 30. за ЖАК, а Важић у 16. Красин у 20. 23. и 81. минуту за Кикинду.

ЖАК: Митровић 7, Латковић 6, Јанков 7, Кочиш 7, Вокић 7 (Чубрило), Ћирић 6, Радивојац 7, Гавранов 6 (Надлачки), Малеш 6, Ђурђевић 6 (Барбат 6), Ратко 6.

КИКИНДА: Вукобрат 7, Важић 7 (Милојевић), С. Кнежевић 7, Илић 7 (Нешић), В. Китановић 7, Кресоја 7, Красин 8, Рељић 7, Стојисављевић 7, Црномарковић 7, Савић 7 (Утржен).

Било је доста прилика да се резултат промени, а у 20. минуту Красин је погодио мрежу голмана Срђана Митровића за изједначење. Исти играч је три минута касније постигао свој други погодак. Млади Радивојац успео је у 30. минуту да смањи резултат.  У наставку игре још више шанси на обе стране, добрих интервенција голмана а мрежа се затресла једном и то је по трећи пут у овом сусрету стрелац био гостујући играч Красин.

М. Секулић

Раднички (С) - Младост 2:3 (1:2)

СУТЈЕСКА: Стадион „Тјентиште”, гледалаца 100, судија: Субић (Вршац), стрелци: Огњеновић у 21. и 89. за Раднички, а Лазиница у 7. Гиговић у 10. и 72. минуту за Младост.

РАДНИЧКИ: Загорац 6, Марков 6, Лојпур 6, Н. Магочевић 6 (М. Магочевић), Огљеновић 8, Ковачевић 7, Станић 6, Унгур 6 (Б. Росић 7), Милош 6, Дупљевић 6, Козић 6 (Радуловић 7).

МЛАДОСТ: Луковић 6, Сакић 6, Антић 6, Цетина 7, Петровић 7, Лазиница 7, Савко 7, Гиговић 8, Пештерац 7, ДоОдић 6, Живановић 7 (Михајловић).

Гости из Омољице кући су однели три бода пошто су савладали домаћина. Већ у 10. минуту резултат је био за гостујућу екипу. Прво је голмана домаћина Загорца савладао Лазић, а потом се у листу стрелаца својим првим поготком уписао и Гиговић.

У наставку игре играчи Радничког настојали су да смање вођство, али је у 72. минуту стигла нова казна. Пораз је ублажио другим поготком Огњеновић.

М. Секулић

Слога - Јединство (НБ) 2:0 (1:0)

ПЛАНДИШТЕ: Садион Слоге, гледалаца 200, судија: Рунић (Житиште), стрелци: Недимовић у 24. и Лазаревић у 88. минуту.

СЛОГА: Стевановић 9, Савков 7 (Црногорац 8), Прица 7, Олђа 7, Недимовић 8, Алберт 7 (Вукомановић 7), Лазаревић 8, Спремо 8, Стефановски 8, Ангеловски 8, Коруга 8 (Цветичанин)

ЈЕДИНСТВО: Еремић 7, Петров 7, Њагрић 7, М. Пецавски 6 (Лалић), Перуничић 7, Бабић 7, Н. Пецавски 6 (Латиновћ), Врањеш 6, Дрљача 7, Перендић 6, Ћулум 6.

У борби за опстанак домаћа Слога је остварила победу.  Заслуга за то припада играчима Недимовићу и Лазаревићу. Први је у 23. минуту успео да савлада голмана гостију Еремића, а исто то пошло је и Лазаревићу. Мора се истаћи да је заслуга за победу и голмана Горана Стевановића који је у пар наврата одлично интервенисао и спасао своју мрежу.

М. С.

Војводина - Слобода (НК) 2:0 (0:0)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца око 200, судија: Војиновић (Панчево), стрелци: Нинић у 46. и Малбашки у 83. минуту.

ВОЈВОДИНА: Магда 7, Ранков 7 (Галић 7), Јешић 7, Станојевић 8, Богдановић 7, Јевтић 7 (М. Кнежевић), О. Кнежевић 7 (Пешић), Нинић 8, Живанов 7, Лаукин 8, Малбашки 8.

СЛОБОДА: Ковач 7, Ратко 6 (М. Спахић 7), Шанта 6, Ћулибрк 7, Јовандћ 7, Богојевић 6, Галић 7, Лолић 6, Коцкар 6, Војводић 7, Ћосић 6.

У првих 34. минута гледаоци нису видели погодак, мада је домаћин имао неколико изгледних прилика. На почетку другог полувремена Марко Малбашки је уослио Нинић који је постигао погодак. Победу Перлежана осигурао  је у 83. минуту Малбашки који је продро по крилу и са 16 метара погодио мрежу солидног голмана гостију Ковача.

М. С.

Јединство (БК) - Раднички (К) 3:0 (1:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион „Ђуро Будимир - Баџа”, гледалаца 100, судија: Јаничијевић (Старчево), стрелци: Јаворина у 18. Зекановић у 78. и 85. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Томић, Давидовић 7, Грбан 7, Иванчевић 8, Радишић 7 (В. Зекановић 8), Живанов 7, Кораћ 7, Ђорић 7, Јаворина 8, Д. Кнежевић 8, Ђокић 8.

РАДНИЧКИ: Алавања 7, Чеха 6, Секулић 6, Пејић 7, Раденковић 6, Драгић 6, Бицуљевић 7, Симић 6, Ђорђевић 6, Поповић 6.

Домаћин је постигао очекивану против некомлетне екипе Радничког из Ковина. Мрежу је начео Лука Јаворина након што је добио употребиљву лопту од Иванчевића.

А у наставку са два гола истакао се резервиста Влада Зекановић, прво је у 78. минуту добио лопту од Дапчевића, а потом је након набачене лопте од Кораћа страховитим ударцем са 20 метара поново погодио мрежу.

М. С.

Козара - Крајина 3:0 (2:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре: гледалаца 300, сдуија: Милошевић (Банатски Брестовац), стрелци: Ивановић у 43. и 65. Кнежевић у 45. минуту.

КОЗАРА: М. Ђаковић, М. Зечевић 7, И. Кнежевић 8, Ивановић 9, Т. Бјелановић 7, Бунић 7, Релић 7 (Латиновић), Н. Ђаковић 7, А. Чекић 7 (Д. Бјелановић), Зељковић 7 (Мирчета), А. Петровић 8.

КРАЈИНА: Ђ. Родић 8, Ференци 6, Граховац 6 (Грубор), Кукољ 5, Ковачевић 6, Јухас 5, Мирчетић 6, Живојиновић 6 (Алексић), Иванчевић 6, Вукоје 6, Гогић 6.

Ивановић је мрежу солидног голмана Ђуре Родића погодио у 43. минуту након што му је суиграч Релић набацио употребљиву лопту. У последњим тренуцима првог дела у листу стрелаца уписао се и Иван Кнежевић из свог соло продора. У наставку игре било је само питање са којом разликом ће гости из Крајишника бити испраћени кући. Међутим, голман Родић је бранио сјајно , али је ипак капитулирао у 68. минуту када га је поново савладао Ивановић.

М. С.

Козара - Крајина 3:0, Слога - Јединство (НБ) 2:0, БАК - Бегеј 2:1, Пролетер - Будућност 3:2, ЖАК - Кикинда 2:4, Раднички (С) - Младост (О) 2:3, Јединство (БК) - Раднички (К) 3:0, Војводина  - Слобода 2:0.