Војвођанска лига -Исток: Коцкар донео бодове Кикинђанима

Банат - Кикинда 1:2 (0:0)
fudbalska lopta

ЧЕНТА: Игралише Баната, судија Тадић (Панчево), стрелци: Цукић у 55. за Банат, а Степанчев у 51. Коцкар у 65. минуту за Кикинду.

БАНАТ: Сладовић 7, Пантовић 7, Цветковић 6,5, Крстић 7, Цукић 7 (Ковач), Бајкин 6,5, Стојановић 6 (Ненезић 6,5), Радојев 6,5), Дивљачки 7 (Радојчић 6), Петровић 6,5 (Којић), Остојић 6,5 (Максимовић 6).

КИКИНДА: Савков 6, Степанчев 7, Зечевић 7 (Ђукић 6), Кнежевић 7,5, Јарић 7, Коцкар 8, Станачев 7, Ивковић 7 (Белић 6), Зељковић 6 (Терзин 6), Божић 7, Лаништанин 7.

После слободног ударца  Станаћев је продужио лопту до Игора Степанчева који је искористио прилику и донео вођство Кикинђанима. Изједначио је Бранислав Цукић лепим шутем из слободног ударца, а  десет минута касније добро проигравање искористио је Стефан Коцкар и ефектним поготком донео бодове Кикинђанима.

С. Р.

Јединство (БК) - Младост 3:0 (2:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јединства, судија: Петровић (Зрењанин). Стрелци: Зекановић у 29. Вукоје у 32. и Радишић (из пенала) у 73. минуту.

ЈЕДИНСТВО (БК): Ђурић, Бајат 8, Грбан 7,5 (Јефтић), Кораћ 7,5, Ковачевић 7,5, Радишић 8, Зекановић 8,5 (Маркоски), Ановић 8, Ђокић 7,5 (Живанов),  Вукоје 7,5 (Шаренац), Новковић 7,5 (Мартиновић).

МЛАДОСТ: Луковић 7, Бодловић 5, Николајев 5, Савков 5 (Вучковић), Спасовски 5, Јаковљевић 5 (Л. Лукић 5), Целин 5,5 (Лазиница 5), МАрков 5, Симоновић 5 (В. Лукић), Пештерац 5,5, Танасковић 5 (Граовац 5).

Карађорђевчани су доминирали и згромили јесењег првака. Уз три гола, Марков Вукоје погодио је пречку, а Слађан Новковић и Владо Зекановић стативу.

Повели су изабраници Бошка Михајловића у 29. минуту. Вукоје је снажно шутирао, лопта се одбила од стативе, а Зекановић је одлично реаговао и сместио је иза леђа голмана. Исти тандем заслужан је за други гол. Зекановић је извео слободан ударац, а утрчао Вукоје и погодио мрежу.

Јединство је наставило са доминацијом, у 73. минуту Горан Радишић је  са беле тачке постигао коначан резултат.

С. Ж.

Раднички (С) - Слога 2:0 (0:0)

СУТЈЕСКА: Игралиште Радничког,  Судија: Домазетоски (Панчево). Стрелци: Вучковић у 60. и Татић у 77. минуту.

РАДНИЧКИ (С): Хорват, Татић 8, Курунци 7,5 (Јовановић 7), Мирчетић 7,5, Милошевић 7, Милош 7, Вучковић 8, Вукоје 8, Кондан 7 (Даља), Михајловић 7 (Чонтош), Мирковић 7.

СЛОГА: Јовановић 7,5, Прица 6,5, Лазаревић 7, Црногорац 6 (Тасевски, Цимеша), Селаковић 7, Спремо 6, Тадић 6, Коруга 6(Недимовић 6), Радић 6 (Стојаковић 6), Стефановски 6, Олђа 6,5.

Сутјешчани су заслужено дошли до дуго очекане победе. Искусни Борислав Вучковић је у наставку донео вођство Сутјешчанима, а коначан резултат дело је новајлије Игора Татића.

З. А.

ЖАК - Јединство (Б) 2:4 (1:3)

КИКИНДА: Градски стадион, судија: Бунчић (Панчево), стрелци: Радивојац у 43. и Кочиш у 85. за ЖАК, а Моторов у 15. 41. и 60. (из пенала) и Богдановић у 20. минуту за Јединство.

ЖАК: Томашевић 5, Арађанин 5, (Француски 5), Бербаков 5 (Моноштори), Кочиш 6,  Симин 5,5 (Салкаи 6), Лисица 5,5, Радивојац 6, Важић 5,5, Дрљача 5,5, Фучак 6, Месарошки 5,5.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Симић 7, Миошко 7, Марковић 7 6Милићевић), Текијашки 7, Секулић 7, Богдановић 8, Моторов 8 (Јанковић), Живанов 6 (Нецин), Станков 6, Јовановић 6.

У борби за опстанак Влајковчани су успели да савладају у Кикинди ЖАК и да направе велики корак. Јединство је стигло до вођства од 3:0 после убацивања из прекида. Моторов је два пута погађао мрежу главом, а ефикасан је био и Богдановић.

У финишу првог дела Радивојац је са 20 метара вратио какаву такву наду, али је у 15. минуту наставка Бербаков направио пенал, а Моторов био сигуран са беле тачке за 4:1. Пет минута пре краја Кочиш је само ублажио пораз.

С. Ж.

Црвена звезда - Омладинац ФАМ 0:1 (0:0)

ВОЈВОДА СТЕПА: Стадион Црвене звезде, судија: Ћировић (Вршац), стрекац’ Бркић у 54. минуту (из пенала).Црвени картон: Поповић (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Томас 6, Станић 6,5, Раденковић 7, Голијанин 6,5, Кнежевић 6,5, Прошић 7, Зоретић 7, Поповић 6, Козић 6 (Клаћ 6,5), Чокулов 7.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков 7, Величковић 7, Тањга 7,5, Шемић 7, Нинковић 7 (Спалевић), Бркић 7, Прокић 6,5 (Радосављевић), Стојковић 6,5, Бојанић 6,5, Кондић 7 (Баћан), Говернор 7.

После центаршута из корнера, Иван Тањга је ударцем главом упутио лопту ка мрежи, а испред линије Драган Поповић је рукама спречио погодак. Судија Никола Ћировић је досудио казнени ударац за госте и показао црвени картон Поповићу. Сигуран реализатор најстроже казне био је Никола Бркић.

Борац (Ст) - Пролетер 0:3 (0:1)

СТАРЧЕВО: Игралиште Борца, судија: Бјелош (Зрењанин), стрелци: Ракић у 15. Ивковић у 55. Томић у 60. минуту.

БОРАЦ (Т): Томић 6,5, Јовић 6, Јоковић 6 (Ћирковић 6,5), Недучић 7, Ђурђев 6,5, Бајић 6 (Вуковић 6), Ђукић 7, Ковачевић 6 (Малиyан 6), Петровић 6 (Америјан 6), Гиговић 6,5, Станковић 6,5.

ПРОЛЕТЕР: Илкић 7, Цвијетић 7, Р. Јевтић 7 (Владић 7), Миковић 7, Лака 7, Ракић 7,5, Томић 7, Ђорђевић 7 (Црнобрња 7), Тимић 7 (Бајин), Богојевић 7,5, Ивковић 7,5.

Домаћи је нападао стварао шансе извео десетак корнера, погодио пречку а поготке су постизали гости.  Ракић је већ на почетку изненадио успвану одбрану Борцам, а у наставку после контранапада Ивковић  је био ефикасан, док је Томић из слободног ударца са 25 метара био прецизан.

Ј. Д.

Будућност - Крајина 4:0 (2:0)

СРПСКА ЦРЊА: Судија: Тодоровић (Вршац). Стрелци:  Нешић (из пенала) у 11. и 45. Вукобрат у 54. и Тодоров у 64. минуту.

БУДУЋНОСТ: Лекин 7, Латковић 7, Тодоров 7,5, Илић 8 (Манојловић), Не. Ковачевић 7, Нешић 8, Прокин 7 (Перин), Вукобрат 7,5 (Лукин), Ни. Ковачевић 7, Прпа 7, Ратко 7.

КРАЈИНА: Родић 5, Латковић 5, Рајков 6, Косановић 6, Бјелетић 5,5, Мамојка 5 (Шарац) Бајић 6, Стојаковић 6, Јухас 5 (Маркановић), Бероња 6, Трикић 5.

Већ у 11. минуту домаћини су се радовали, гол је постигао новајлија Немања Нешић. Оборен је у казненом простору, прихватио одговорност и из пенала савладао Родића. Нешић је удвостручио предност у последњем минуту првог дела избио је испред Родића и био прецизан.

Два гола виђена су и у наставку, на асистенцију Радована Илића, нападач Данило Вукобрат лобовао је голмана, а Станислав Тодоров је, из два покушаја, матирао Родића.

С. Р.

Нафтагас - Бегеј 2:0 (1:0)

ЕЛЕМИР: Судија: Шуљагић (Банатски Карловац). Стрелац: Милошеви ћу 20. и 67.минуту.

НАФТАГАС: Тривуновић 7, Штрбац 7,5, Грбић 8, Попов 7, Дабић 7,5, Миливојев 7, Степанов 7 (Петров 7), Јанков 7 (Козловачки 7), Самарyић 8, Милошевић 8,5, Красић 7,5 (Видић).

ОФК БЕГЕЈ: Арсин 7, Бајић 7, Д. Мијатовић 6,5, Радуловић 6,5, Ердељан 7, Грбић 6,5, Новак 6,5, Умићевић 6,5, Николић 6 (М. Мијатовић 6,5), Влаучин 6, Богић 6,5.

Нафташи су били бољи и у првих пола сата имали су четири зицера, а само је Милош Милошевић погодио. Миливојев је одиграо прецизну дубинску лопту. Милошевић је правовремено утрчао и лобовао Арсина.

Покушавали су гости да изједначе, али Елемирци су били на висини задатка, диктирали темпо и средином дурогог полувремена, решили утакмицу. Поново је Милошевић био стрелац.

С. Ж.

Нафтагас - Бегеј 2:0, Раднички (С) - Слога 2:0, ЖАК - Јединство (В) 2:4, Црвена звезда - Омладинац ФАМ 0:1, Банат - ОФК Кикинда 1:2, Борац - Пролетер 0:3, Будућност - Крајина 4:0, Јединство (БК) - Младост 3:0,слободан је био  Раднички (К)

1. Једин. (БК)    18     13     3      2      45:14        42

2. Кикинда        18     13     3      2      43:20        42

3. Нафтагас       18     12     5      1      56:21        41

4. Младост        17     11     4      2      53:16        37

5. Омладинац    18     11     0      7      45:26        33

6. Пролетер       18     10     0      8      41:37        30

7. Бегеј     18     9      1      8      36:31        28

8. Слога    18     8      3      7      35:32        27