Војвођанска лига – исток: Козарчани коло воде

Сва три гола у овом комшијском дербију гости из Нових Козараца постигли су у другом делу игре и тако са нова три бода заузели челну позицију на табели.
f

Црвена звезда (ВС) - Слобода (НК) 0:3 (0:0)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 350, судија: Цвитак (Панчево), стрелци: Гавриловић у 50. Галић у 60. и Рељић у 89. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Томин 6, Томас 6 (Клаћ 7), Бојанић 6 (Вукоје 7), Станојевић 6, Шаренац 7, Ђорђевић 7, Раденковић 7, Кубуровић 7, Јефтинић 6, Поповић 7 (Лончарски).

СЛОБОДА: Живков 8, Ратко 7, Штеванов 8, Јовандић 7, С. Ћулибрк 8, Галић 8, Цвијановић 7, М. Спахић 8, Н. Гавриловић 8 (Богојевић), Д. Рељић 8, Зечевић 7.

У првих 45. минута овог квалитетног дербија није било голова, мада је било изгледних прилика. Вредно је истаћи сјајне одбране голмана гостију Марка Живкова.  Гости су повели у 50. минуту. Неђо Гавриловић је оштрим ударцем савладао голмана Ћирковића.

Настојали су Сепчани да поравнају резултат, имали прилика, али  само 10. минута касније Давид Галић је удвостручио резултат. У самом финишу дербија искусни Дејан Рељић постигао је и трећи погодак за тим Слободе из Нових Козараца.

М. Секулић

Кикинда - Крајина 2:0 (1:0)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Јанковић (Панчево). Стрелци: Кнежевић у 23. и 86. минуту. Жути картони: Илић и Утржен (Кикинда), а Б. Иванчевић и Богић (Крајина).

КИКИНДА: Хајровић 7, Кнежевић 8, Илић 7 (Важић), Красин 7 (Утржен 7), Рељић 7, Вокић 7, Петари 7, Ђукић 7, Лаништанин 7, Д. Вукобрат 7, Црномарковић 7.

КРАЈИНА: Ђ. Родић 7, Косановић 6, Ковачевић 6, Јухас 6 (Стојаковић 7), Мирчетић 6 (Ференци 7), Вучковић 6, М. Милошевић 6, Б. Иванчевић 6, Богић 6, М. Иванчевић 6, Алексић 6.

Мада су домаћини наступили без првог стрелца Стефана Кресоја на свом другом узастопном наступу пред домаћим навијачима забележили су победу. Јунак сусрета био је двоструки стрелац Дарко Кнежевић. У 23. минуту је страховитим шутем са 20 метара погодио небрањени део мреже. Настојања домаћих играча да удвоструче резултат у првом делу игре није дало резултата.

Гости из Крајишника у наставку су преузели иницијативу и често опасно угрожавали гол голмана Кикинђана Илије Хајровића. У 86. минуту Данило Вукобрат је набацио идеално лопту према Кнежевићу, који је са седам-осам метара погодио мрежу.

Могао је Вукобрат још два пута да погоди циљ, али је расположени голман из Крајишника Родић био на висини задатка.

М. С.

Борац (Ст)  -  Јединство (БК)  1:0 (0:0)

СТАРЧЕВО: Игралишзе Борца, гледалаца: 250. Судија: Ковач (Мокрин)  Стрелац: А. Николајев у 70. минуту.

БОРАЦ: Николовски 7,5, Ђурђев 7, Јовић 7, Јоковић 7,  Текијашки 7, Станојковић 7 (Малиyан -), Бајић 7 /(Маринковић -) , Ћирковић 7, Ђукић 7, Живковић 7 (Вуковић -), А.Николајев 8.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 7, Живанов 6,5, Бјелица 6, Грбан 6,5, Ковачевић 6, Радишић 6,5, Вукоје 6, Зекановић 7, Кораћ 6,5, Јаворина 6, Бабић 6.

Пред својим навијачима фудбалери Борца  успели су да остваре победу против водеће екипе у првенству из Банатског Карађорђева који су први пут поражени.

Домаћи фудбалери имали су више од игре и прилике, да би Алексеј Николајев после продора са ивице шеснаестерца савладао голмана Ђурића. Три минута касније досуђен је пенал за госте, али је голман  Николовски је одбранио ударац Вукоје.

Б. Стојковски

Нафтагас - Јединство (НБ) 2:0 (0:0)

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагаса, гледалаца 400, судија: Домазетоски (Панчево). Стрелци: Р. Дабић у 56. (из пенала) и Кондић у 68. минуту.

НАФТАГАС: Баћан 7, Петров 7, Штрбац 8, Барањи 7, Попов 7 (Кондић 8), Р. Дабић 8, Голијанин 7, Бакош 7 (Д. Дабић), Самарyић 7, Красић 8 (Марков), Степанов 8.

ЈЕДИНСТВО: Баркоци 8, Њагрић 7, Матић 6, Киурски 6 (М. Пецарски 6), Малеш 6, Бабић 7 (Лалић 7), Н. Пецарски 6, Докман 6, Станковић 6, Ћулум 6 (Дакљанин 7), Видић 6.

Елемирци су постигли још једну победу. У првих 45 минута игре није било голова, али је зато у наставку постигнута два гола. У 56. минуту гостујући играч је желео да избаци лопту у поље, али је био неспретан и лопта га је ударила у руку и био је то класичан пенал. Сигуран реализатор најстроже казне био је Радован Дабић. Тачку на победу ставио је резервиста Данило Кондић у самом финишу сусрета.

М. С.

ЖАК -  Слога 1:1 (0:0)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 250, судија: Рунћ (Житиште), стрелци: Радивојац у 85. за ЖАК, а Црногорац у 89. минуту за Слогу. Жути картони: Кочић, Ђурђевић, Фућак, Радивојац (ЖАК), Недимовић (Слога).

ЖАК: Гајинов 8, Лолић 6, Латковић 6, Ратко 6 (Чубрило), Јанков 7, Кочиш 7, Коцкар 6 (Крнић), Раидовојац 7, Фућак 6, Врбачки 7.

СЛОГА: Доновић 7, Прица 6, Ангеловски 6, Недимовић 6, (Лазаревић), Цветићанин 6, Црногорац 7, Вукомановић 6, Олђа 7, Спремо 6, Коруга 6 (Савков), Стефановски 7.

У првих 45. минута забележено је неколико прилика, али без праве завршнице. У наставку игре кикиндски „жути мрави”  имали су инцијативу, али је на голу гостију  био расположени Марко Доновић. У 85. минуту Владимир Радивојац успео је да искоса са неких шест-седам метара погоди мрежу Доновића. У самом финишу меча гости су искористили несмотреност домаћина. Извели су брз напад, лопта је набачена у казнени простор, а у гужви лопта је ударила у ногу Црногорца и завршила своју путању у мрежи домаћег голмана Гајинова.

Иначе, на клупи екипе са Вашаришта седео је после неколико  година Слободан Живков, који је минуле недеље преузео тим.

М. С.

Пролетер - Бегеј 3:0 (3:0)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Стадион Пролетера, гледалаца 300, судија  Тадић (Панчево ),стрелци: Алексић у 10. Ивановић у 29. и Тимић у 43. минуту, жути картони: Тимић, Караклић ( Пролетер), Смајилагић , Мијатовић (Бегеј).

ПРОЛЕТЕР: Тодоровић 8, Војновић 8, Миковић 8, Караклић 8 (Јевтић 7), Бобић 8, Томић 7(Ракић 7), Ђорђевић 8, Тимић 8, Ивановић 8 ( Грбић ), Алексић 7, Милошевић 8.

БЕГЕЈ: Тривуновић 6, Мијатовић 6, Смајилагић 6. Ћукић 6, Свјетлица 6, Ристић 6 (Хеђеши) Просић 6, Војиновић 6 (Наранчић), Умићевић Трујановић), Тривуновић 6.

До првог гола домаћина није се дуго чекало, у десетом минуту са леве стране Ђорђевић је убацио лопту испред гола Бегеја, а тамо се нашао нападач домаћих Алексић и угурао је лопту у мрежу. У 29. минуту новајлија у екипи Пролетера Алекса Ивановић је са леве стране упутио топовски ударац и погодио мрежу. Пред крај првог дела искусни Тимић је погодио мрежу, а није му било тешко јер је голман гостију Тривуновић био заузет јурњавом за лоптом.

У другом полувремену било је по неколико полу шанси на обе стране, али погодака није било.

Р. Јовановић

Раднички (С) - Банат 3:0 (3:0)

СУТЈЕСКА: Стадион “Тјентиште”, гледалаца 100, судија: Радуловић (Елемир). Стрелци: Марков у 4. Милош у 10. и Огњеновић у 43. минуту.

РАДНИЧКИ: Стаменковић 8, Марков 8, Кнежевић 8, Огњеновић 8, Ковачевић 7, Росић 7 (Кондић 8), Милош 8, Унгур 8, Дубљевић 8, Козић 7.

БАНАТ: Савков 8, Радојевић 7, И. Ракетић 7, С. Ракетић 7, Марковић 6, Милић 7, Бајкин 6 (Јоцић), Цукић 7, Ковач 6 (Крстић 7), Добрић 7, Дивљачки 7.

Још се домаћи навијачи нису сместили на трибине а Сутјеска је повео са 1:0. Изведен је корнер, лопта је полетела у казнени простор гостију из Ченте, највише је скочио Марков и главом сместио лопту иза леђа голмана Савкова. У 10. минуту Милош је повећао резултат, а у финишу првог дела игре Огњеновић је постигао трећи гол за домаћина. И у наставку игре било је доста прилика, а своје умеће показала су оба голмана, Стаменковић и Савков.

М. С.

Будућност (СЦ) - Младост (О) 2:3 (1:1)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца 200, судија: Богичевић (Зрењанин), стрелци: Ковачевић у 12. и Топић у 86. за Будућност, а Пештерац у 43. и 64. и Јурина у 71. минуту за Младост.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 7, Топић 8, Прокин 7, Аранитовић (Лукин 6, Ђукановић 7), Татић 7, Перин 6 (Манојловић 7), Ковачевић 7, Јовандић 7, Прпа 7, Стојичић 7.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Ћелин 7, Павловић 7, Савков 6, Додић 6, Јавор 6, Пештерац 8, Јурина 8, Граовац 7, Симановић 7, Лазиница 6 (Гиговић 6), Петровић 7.

Гости из Омољице победом од 3:2 однели су са собом три велика бода. Домаћин је имао доста примедбе на суђење комплетне судијске тројке. Будућност је повела поготком Ковачевића у 12. минуту, да би потом два минута пре краја полувремена Пештерац изједначио на 1:1. У 64. минуту исти играч довео је у вођству своју екипу, а Јурина је повећао на 3:1. Четири минута пре краја Топић је успео да умањи пораз своје екипе.

М. С.

Резултати:

Црвена звезда (ВС) - Слобода 0:3, Раднички (С) - Банат (Ч) 3:0, Будућност - Младост (О) 2:3, Пролетер (БК) - Бегеј 3:0, ЖАК - Слога 1:1, Борац (Ст) - Јединство (БК) 1:0, Нафтагас - Јединство (НБ) 2:0, Кикинда - Крајина 2:0.