Војвођанска лига – исток: Козарчани сигурни у дербију

Мрежу голмана гостију начео је Никола Галић у 10. минуту. Изведен је скраћени корнер, лопту су кратко одбили одбрамбени играчи „нафташа” и она је дошла до Галића који је са 16 метара страховитим шутем погодио небрањени део мреже.
fudbal

Слобода - Нафтагас 3:0 (1:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца око 400, судија: Тадић (Панчево). Стрелци: Галић у 10. и 46. и Н. Гавриловић у 67. минуту.

СЛОБОДА: Живков, А. Ђурђевић 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк 8, Н. Галић 9 (Штеванов), Цвијановић 8, М. Спахић 8, Гавриловић 8 (Ћосић), Рељић 8, Богојевић 7 (Ђ. Поповић), Ма. Зечевић 8.

НАФТАГАС: Баћан 6, А. Петров 6, Штрбац 6, Барањи 6, Попов 7, Дабић 7, В. Петров 6 (Кондић), Бакош 6, Степанов (Јанков 7), Панић 7, М. Милошевић 6.

Имали су „плави” из Нових Козараца још неколико прилика које нису реализовали.

Само што је почело друго полувреме Слобода је удвостручила резултат. Стрелац је поново био млади голгетер Галић којем је ово уједно осми погодак у првенственој сезони. Набачену лопту Галић је у трку убацио у мрежу. Тачку на победу ставио је први стрелац екипе Неђо Гавриловић у 67. минуту, када је избио сам испред чувара мреже Елемираца и рутински га савладао.

М. С.

Будућност - ЖАК 3:0 (1:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца око 100, судија: Богдановић (Зрењанин). Стрелци: Марков у 30. М. Ковачевић у 57. и 72. минуту.

БУДУЋНОСТ: Магда, Васиљевић 7, Топић 7, Јовандић 8, Марков 8, Татић 7, Н. Ковачевић 7 (Хованец), Перин 7 (Тодоров 7), М. Ковачевић 9, С. Прокин 7, Стојичић 7 (А. Прокин 7).

ЖАК: Н. Томашевић 6, Лолић 7, Јанков 7, Кочиш 6 (Француски), Коцкар 7, Радивојац 6, Марић 6 (Вукмировић), Пенавски 7, Крнић 6, Завишин 6 (Сивчев 7), Симин 7.

Домаћин је већ на почетку имао неколико прилика које нису искористили Перин и Татић (погодио стативу), али мало касније Марков је постигао леп погодак.

У 57. минуту набачена је лопта из корнера, млади голман гостију Томашевић није адекватно реаговао, што је искористио искусни стрелац Марко Ковачевић и погодио мрежу. Коначан резултат постигао је Ковачевић који је успео јаким ударцем да савлада голмана ЖАК-а Томашевића.

М. С.

Раднички - Борац 0:7 (0:3)

СУТЈЕСКА: Игралиште  „Тјентиште”, гледалаца 100, судија: Рунић (Житиште). Стрелци: Малиyан у 6. 24. и 60. Вуковић у 17. и 86. Ђукић у 50. (из пенала) и Поповић у 75. минуту.

РАДНИЧКИ: Сучу 5, Курунци 5 (С. Милош 5), Грчић 5, Ма. Милош 5, Чонтош 5, Унгур 5, Ми. Милош 5 (Попић 5), Огњеновић 5, Идворјан 5, Даја 5, Колдан 5, Мазлић 5.

БОРАЦ: Лапић, Јоковић 7 (Маринковић), Перин 7, Ђурђев 8, Бајић 8, Јањовић 8, Ђукић 8 (Зарић), Вуковић 8, Поповић 8 (Крсмановић), Малиyан 9, Војновић 7.

У Сутјесци права поплава голова укупно седам и то све у мрежу домаћег голмана Сучуа. Екипа Радничког која је претрпела знатне играчке промене у односу на јесењи део није могла да парира одличним гостима из Старчева који су поред седам лепих погодака могли да убележе и још неки. Јунак меча био је троструки стрелац Малиyан који је серијал започео у 5. минуту, а тачку на голове је другим погодком завршио Вуковић у самом финишу сусрета.

М. С.

Слога (П) - Јединство (БК) 1:3 (1:0)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, гледалаца око 200, судија: Ковач (Мокрин). Стрелци: Лазаревић у 43. за Слогу, а Живанов у 61. Грбан у 80. и Бабић у 93. минуту (из пенала) за Јединство. Црени картон: Олђа у 93. минуту (Слога).

СЛОГА: Доновић 8, Прица 7, Недимовић 7, Цветићанин 7 (Зоретић 7), Лазаревић 7 (Цимеша), Црногорац 8, Вукомановић 7, Коруга 7 (Спремо 7), Радић 7, Стефановски 7, Олђа 6.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 7, Кораћ 7, Ковачевић 7, Радишић 8, Живанов 9, Зељковић 7, Ановић 7, Бићанин 8 (Грбан 8), Мартиновић 8 (Ђорић), Вукоје 7, В. Бабић 8.

Другопласирани тим на табели Јединство из Банатског Карађорђева бољом игром у другом делу меча заслужено је однео из Пландишта. Домаћин је имао вођство поготком Дејана Лазаревића, два минута пре одласка на одмор. Гости из Банатског Карађорђева се нису предавали и преко Стефана Живанова успели су да у 60. минуту изједначе. Десет минута пре истека меча Грбан је постигао погодак за госте. У самој надокнади времена неспретно је интервенисао на гол линији домаћи играч Олђа, лопта га је ударила у руку, а судија је показао на пенал. Сигуран реализатор најстроже казне био је Вук Бабић.

М. С.

Младост (О) – Крајина 4:0 (1:0)

ОМОЉИЦА: Игералиште Младости, гледалаца: 100. Судија: Тодоровић (Вршац). Стрелци: Пештерац у 5, Јуриша у 46. (из пенала), Граовац у 53. и , Савков у 84. минуту.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Антић 7, Симоновић 7 (Стојанов 7), Граовац 7,5 (Лазиница-), Целин 7, Павловић 7, Зулфић 7, Пештерац 7 (Савков 7), Л.Лукић 7, Јавор 7, Јуриша 7,5.

КРАЈИНА: Васић 6,5, Косановић 6, Кукољ 6, Ковачевић 6, Бјелетић 6, Стојаковић 6, Вучковић 6,5, Мирчетић 6, Богић 6, Иванчевић 6,5, Алексић 6.

Домаћи тим повео је голом Пештерца после пет минута игре и до одласка на одмор обе екипе пропустили су неколико прилика. У наставку још боља игра Омољичана, а прво је мрежу гостију начео Јуриша из пенала када је срушен Јавор у шеснаестерцу гостију.

Седам минута касније Граовац је шутирао са неких 30 метара и лопта је завршила у мрежи гостију. Домаћи фудбалери пропустили су прилике да убедљивије савладају госте из Крајишника прилике су имали Пештерац, Јуриша и најбољу Јавор из пенала када је његов шут гостујући голман одбранио.

После добре акције шест минута пре краја Савков је својим голом поставио коначан исход меча.

Б. Стојковски

Банат - Кикинда 1:0 (0:0)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, гледалаца 100, судија: Домазетовски (Панчево), стрелац: Стојановић у 61. минуту (из пенала).

БАНАТ: Савков, И. Ракетић 7 (Крстић 7), С. Ракетић 8, Сувачарев 7, А. Дивљачки 7, Ескић 8, Бајкин 7, Дмитровић 7, Стојановић 8 (Миленковић), Максимовић 7 (Радојчић), С. Дивљачки 8.

КИКИНДА: Хајровић 9, Белић 6 (Ђокић 7), Латковић 7 (Кнежевић), Ми. Зечевић 7, Илић 8, Кресоја 7, Красин 7, Рељић 7, Зељковић 7, Детари 6, Ковач 6 (Важић).

Фудбалери Баната и други пут у сезони и то као новајлије у овом степену такмичења поразили су екипу ОФК Кикинду и то минималним резултатом од 1:0. Једини погодак постигнут је у 61. минуту и то са пенала. Лопта је у казненом простору Кикинђана ударила у руку редног играча и судија је то окарактерисао као најстрожа казна. Сигуран реализатор једанаестерца био је Никола Стојановић.

М. С.

Црвена звезда - Пролетер 3:1 (1:0)

ВОЈВОДА СТЕПА: Стадион Црвене звезде, гледалаца 150, судија: Бибин (Зрењанин), стрелци: Вукоје у 18. Рибић у 60. и Кеслер у 90. за Црвену звезду, а Побра у 72. минуту за Пролетер.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Ђорђевић 7 (Кеслер 7), Комненовић 8, Аранитовић 7 (Ђуричин 7), Вукоје 8, Кубуровић 7, М. Шаренац 7, Поповић 7, Јефтенић 7 (Рибић 7), Н. Шаренац 7, Томин 7.

ПРОЛЕТЕР: Панић 6, Максимовић 6, Никовић 6, Цветић 6, Караклић 7, Ивковић 6 (Јездић 6), Алексић 7, Ђорђевић 7, Чучак 6, Побра 7 (Јовановић ), Бабић 7.

Црвена звезда добро је отворила пролећну сезону пошто је пред својим навијачима забележила сигурну победу. Серију домаћина започео је Иван Вукоја у 18. минуту када је изблиза савладао голмана гостију Панића. У наставку игре Степчани су желели да повећају предност и то су успели преко расположеног Рибића.

После другог примљеног гола разиграли су се и гости и преко искусног Побре успели да смање резултат. Ипак, у самом финишу сусрета резервиста Кеслер уписао се у листу стрелаца за коначних 3:1.

М. С.

Црвена звезда (ВС) - Пролетер (БК) 3:1, Будућност - ЖАК 3:0, Раднички (С) - Борац (Ст) 0:7, Слобода - Нафтагас 3:0, Банат (Ч) - Кикинда 1:, Младост (О) - Крајина 4:0, Бегеј - Јединство (НБ) 1:0, Слога - Јединство (БК) 1:3.