ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Лидер чврсто гази

НОВИ САД: Протеклог викенда одигране су утакмице Војвођанске лиге исток:
fudbal lopta

ЖАК - Козара 0:1 (0:0)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 600, судија: Габоров (Зрењанин), стрелац: Ивановић у 47. минуту. Жути картони: Вокић, Кочиш, Јанков, Чубрило (ЖАК), Мисић, Чекић (Козара).

ЖАК: Мировић 7, Латковић 6, Јанков 7, Кочиш 6, Вокић 6, Ћирић 6, Радивојац 6, Малеш 7, Ратко 7, Фућак (Чубрило 6), Ђурђевић (Гавранов 6).

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Ми. Зечевић 7, Д. Ивановић 8, Бунић 7, Н. Ђаковић 7, Чекић 7, Зељковић 7 (Лисица), Мисић 7, Д. Бјелановић 7 (Рељић 7), А. Петровић 7, Ма. Зечевић 7.

Вликоселци су имали на почетку теренску иницијативу, али без реализације.

Зељковић је у 23. минуту оштро шутирао из слободног ударца, лопта је окрзнула печку и завршила у гол ауту. У првом делу игру домаћин је имао пех да су због повреде из игре морали да изађу Фућак и још ровити Ђурђевић.

Гости су повели у 47. минуту. Заспала је одбрана железничара и Дејан Ивановић је страховитим шутем послао лопту иза леђа до тада одличног голмана Митровића. Имали су и домаћини прилику преко првог стрелца Бориса Ћирића, који из идеалне прилике није погодио мрежу. У 67. минуту бурно су реаговали домаћи играчи и навијачи сматрајући да је неко од гостујућих играча у гужви свог казненог простора лопту ударио руком, али се није огласио судија.

М. С.

Војводина - Будућност (СЦ) 2:0 (0:0)

ПЕРЛЕЗ: Стадион Војводине, гледалаца око 300, судија: Јаћимовић (Ковин), стрелци: Лаништанин у 56. (аутогол) и Малбашић у 74. минуту (из пенала).

ВОЈВОДИНА: Магда 7, Рудић 7, Станојевић 7, Јешић 7, Калајџија 7 (Малбашић 8), Нинић 8, Јевтић 7, Живанов 8, Ваучин 7 (Шемић), Богдановић 7, Ђајски 8 (Ранков 7).

БУДУЋНОСТ: Марић 8, Васиљевић 7, Лаааништанин 6, Докић 7,Вукојев 7, Аранитовић 7, Јовандић 7, Зоретић 6, Прпа 6, Стојичић 6 (Перин 6), Крџалин 7.

У првом делу меча гостујући голман Марић успевао је да онемогући домаћим нападачима да погоде његову мрежу. Оно што нису они успели учинио је Лаништанин у 56. минуту.

Набачена је лопта из корнера, створена је гужва а Лаништанин у жељи да отклони опасност лопту је послао у сопсртвену мрежу. У 74. минуту судија је досудио пенал. Сигуран реализатор најстроже казне био је резервиста Марко Малбашић и тако повећао вођство, био је ово други погодак у овом сусрету вреден три бода.

М. Секулић

Јединство (БК) - Бегеј 2:1 (2:1)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион „Ђуро Будимир - Баџа”, гледалаца 300, судија: Грујић (Вршац), стрелци: Јаворина у 12. Зекановић у 37. (из пенала) за Јединство, а Смајиловић у 15. минуту за Бегеј.

ЈЕДИНСТВО: Бабић 7, Дапчевић 8, Грбан 7, Ковачевић 7, Радишић 8, Живанов 7, Зекановић 7, Кораћ 7 (Ђорић 7), Јаворина 8 (Иванчевић), В. Бабић 7, Ановић 7.

БЕГЕЈ: Тривуновић 8, Мијатовић 7, Смајиловић 8, Грбић 7, Зорић 7, Шћепановић 6, О. Умичевић 6 (Милинковић 7), Самарџић 7, Баришић 6 (Ћурћија 6), Трајановић 6, Ш. Умичевић 7, Прошић 7. Повели су домаћини после корнера, а у гужвисе снашао млади Лука Јаворина и постигао леп погодак. Неколико минута касније радовали су се гости из Житишта изједначујућим поготком искусног Игора Смајиловића који је правом бомбом са неких 20 метара погодио мрежу голмана домаћина.

У налету је био Јаворина и у томе је фаулиран у казненом простору тима са обале Бегеја, а судија је показао на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је поново Влада Зекановић. У наставку оба тима пропустили неколико лепих прилкика.

М. Секулић

БАК – Крајина 1:3 (1:1)

БЕЛА ЦРКВА: Стадион: БАК, гледалаца: 150. Судија: Субић (Вршац) 7,5. Стрелци: Милковић у 36. за БАК, Мирчетић у 22, Милошевић у 60, Вучковић у 78 минуту за Крајину.

БАК: Ировић 7, Петковић 6,5, Шинзар 6, Станковић 6, Милковић 7, Марковић 6,5, Ђуркин 6,5, Симић 6 (Деспотовић -), Вељковић 6 (Југа 6), Анђелић 6,5, А.Јовановић 6(Јарковачки -).

КРАЈИНА: Родић 7, Грмуша 7, Кукољ 6 (Иванчевић 6), Ковачевић 7, Јухас 6,5, Мирчетић 6,5, Вучковић 7,5 (Косановић -), Милошевић 7, Вукоје 7, Богић 6,5, Живојиновић 6 (Зорић 6).

Гости су повели голом Мирчетића да би после добре акције Белоцркванаца Милковић изједначио резултат. У другом полувремену после контранапада гости су поновол стекли предност голом Милошевића, да би својим голом Вучковић обезбедио победу и три бода гостима из Крајишника..

Б. Ст.

Раднички (С) - Јединство (НБ) 5:4 (1:3)

СУТЈЕСКА: Стадион Тјентиште, гледалаца 100, судија: Војновић (Панчево), стрелци: Росић у 1. 51. 57. и 65. и Станић у 56. за Раднички, а Еремић у 35. Дрљача у 37. Бабић у 41. и Врањеш у 63. минуту за Јединство.

РАДНИЧКИ: Загорац 7, Поповић 7, Лојпур 7, Н. Магочевић 7, Угур 7, Ковачевић 7 (Дробњак 7), Росић 9, Станић 8, Грмуша 7, Дубљевић 8, М. Магочевић 7.

ЈЕДИНСТВО: Веско 7, Петров 7 (Врањеш 7), Њагрић 7, С. Пецавски 7, Еремић 7 (Латиновић 7), Бабић 7, Д. Пецавски 7, Дражић 6, Дрљача 7, Месаровски 6, Ћулум 6.

Права поплава голова на стадиону Тјентиште у Сутјесци, укупно девет, од чега у мрежи гостујућег голмана Борислава Вескова пет. Јунак овог сусрета био је четвороструки стрелац Бранислав Росић.

Већ у 1. минуту овај играч је успео да савлада гостујућег голмана. Тим са обале Тисе није се предавао и преко Еремића успе је да поравна резултат, а потом је и Дрљача постигао водећи гол, да би гол постигао и Александар Бабић за вођство од 3:1. У наставку игре разиграли су се домаћини.

М. С.

Раднички (К) – Младост (О) 1:0 (0:0)

КОВИН: Стадион: Радничког, гледалаца: 100. Судија: Јоцић (Книћанин). Стрелац: Драгић у 73. минуту.

РАДНИЧКИ: Алавања 7, Рађеновић 7, Секулић 6,5, Дробњак 7,5, Маринковић 7, Дивнић 7, Бицуљевић 7, Ђеха 6,5, Ђорђевић 6,5 (Стојановић -), Пејић 7, Голубовић 6,5 (Драгић 7,5).

МЛАДОСТ: Луковић 7, Целин 6,5, Петровић 6.5, Гиговић 6,5 (Михајловић 6,5), Лазиница 6,5, Додић 7, Каранфиловски 6,5, Пештерац 6,5, Ђукановић 7, Лукић 6,5 (Вукајловић 6,5).

У комшијском дербију водила се равноправна игра са приликама пред оба гола, али су голмани Алавања и Луковић били на висини задатка. Домаћи играч Драгић који је ушао са клупе после доброг изведеног корнера био на правом месту и решио питање победника. Гости из Омољице имали су своје прилике, али су Вукајловић и Гиговић били непрецизни.

Б. Ст.

Слобода (НК) - ОФК Кикинда 0:1 (0:1)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 70, судија: Рунић (Житиште), стрелац: Д. Вукобрат у 35. минуту.

СЛОБОДА: Ковач, Ратко 6, Шанта 6 (Галић), Јовандић 6, Богојевић 6, Цвијановић 6, Лолић 6, Коцкар 6 (Војводић), Мајкић 6, Ж. Попов 6, Ћосић 6.

ОФК КИКИНДА: М. Вукобрат, Нешић 6, Кнежевић 6, Арсенов 6, Савић 6, В. Китановић 6, Кресоја 6, Красин 6, Кијурски 6 (Миливојевић), Г. Грујић 6, Д. Вукобрат 7.

Пред малобројним гледаоцима одигран је комшијски дерби између Слободе и ОФК Кикинде. Славили су Кикинђани поготком Далибора Вукобрата у 35. минуту. Иначе, домаћин је у овом сусрету на терен истрчао са знатно подмлађеним саставом, што је тиму из Кикинде омогућило да кући однесе три велика бода у борби за опстанак.

М. С.

БАК - Крајина 1:3, Пролетер - Слога 2:2, ЖАК - Козара 0:1, Раднички (С) - Јединство (НБ) 5:4, Јединство (БК) - Бегеј 2:1, Војводина - Будућност 2:0, Слобода - Кикинда 0:1, Раднички (К) - Младост (О) 1:0.