Војвођанска лига – исток: Окршај Кикинђана старијем

​​​​​​​ЖАК - ОФК Кикинда 0:4 (0:0)
fudbalska lopta

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 500, судија: Тополић (Житиште), стрелци: Илић у 55. Спахић у 71. Буковрат у 76. Ђукић у 82. минуту. Жути картони: Фејеш (ЖАК), Илић, Кнежевић (Кикинда).

ЖАК: Хајровић 7, Фејеш 6 (Ранков), Киурски 6, Цвијан 6 (Бурсаћ 6), Важић 6, Латиновић 6, Марчета 7, Ратко 7, И. Фућак 6, Китановић 6, Д. Фућак 6 (Месарош).

КИКИНДА: М. Вукобрат 7, М. Спахић 8, Кнежевић 7, Илић 8 (Кукић), Утржан 7, Ћирић 7 (Д. Вукобрат 8), Кресоја 7, Красин 7, Ђукић 8, Црномарковић 7, Кењало 7.

У првих 45. минута игре оба тима имала су неколико шанси. Кикинда најидеалнију у 36. минуту када Красин шутирао,  апотом је и Кресоја промашио циљ. Тим са Градског стадиона дошао је до вођства голом Радована Илића. На 2:0 повисио је Марко Спахић након што је одбијена лопта од пречке коју је упутио Вукобрат дошла до Спахића, коме није било тешко да погоди мрежу. Трећи гол постигао је Данило Вукобрат, а Небојша Ђукић је био стрелац четвртог поготка. Вредно је истаћи да су оба тренера Александар Кресоја и Слободан Живков били некадашњи првотимци тима са  Градског стадиона.

М. Секулић

Вршац - Јединство (НБ) 4:0 (1:0)

ВРШАЦ: Градски стадион, гледалаца око 200, судија Шуљагић (Банатски Карловац), стрелци: Белић у 40. и 57. минуту,  и Крачуњел у 76. и 84. минуту. Жути картон: Радак (Вршац).

ВРШАЦ: Ђурчић, Б. Благојевић, Лукић, Бељин,.  Ранков, Радак (Барић), Радосављев (Алексић), Војводић, Белић, Крачуњел, Балаж (Станковић).

ЈЕДИНСТВО: Влашкалин, Проданов, Њагрин, Лалић, Сиђи, Перуновић, Кораћ, Терзин, Пецарски, Стојков, Ћулум.

Фудбалери Вршца задржали су вођство на табели. Додуше, одбрану Новобечејаца пробили су тек у финишу првог дела сусрета, када је Белић, који је мајсторски са 20 метара из слободног ударца погодио мрежу. Одбрана гостију није имала решење за нападаче Вршчана и мрежа голмана Влашкалина затресла се још три пута.

С. Р.

ВРШАЦ: Вршац - Јединство (НБ) 4:0, БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Пролетер - Слобода 1:3,  ПЛАНДИШТЕ: Слога - Бегеј 4:1,   КИКИНДА: ЖАК - Кикинда 0:4, ПЕРЛЕЗ: Војводина - Полет 2:0, БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Јединство  - Младост 3:2, БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Козара - Раднички (С) 4:3, СРПСКА ЦРЊА: Будућност - Раднички (К)1:1.

1. Вршац             20     14     4      2      46:16        46

2. Козара             20     13     4      3      44:11        43

3. Кикинда           20     12     4      4      55:25        40

4. Слоб. (НК)      20     11     5      4      41:22        38

5. Војводина       20     10     4      6      28:20        34

6. Млад. (О)        20     9      4      7      35:25        31

7. Једин.(БК)       20     9      3      8      37:34        30

8. Будућност       20     7      6      7      24:26        27