Војвођанска лига – Исток: Вршчани чувају прво место

​​​​​​​Раднички (К) – Вршац  2:3 (1:1)
kovin

КОВИН: Стадион: Радничког, гледалаца: 300. Судија: Бунчић (Панчево). Стрелци: Дивнић у 38. и 49. за Раднички, а Ранков у 10. Лукић у 57. и Белић у 67. минуту за Вршац.

РАДНИЧКИ: Бранковић 6, Петрић 7, Раденковић 6, Бицуљевић 7, Ђорђевић 7, Милановић 6 (Јоновић 6), Алексић 6 ( Миленковић), Рајић 6 (Домокош 6), Дивнић 7, Симић 7, Делиблачанин 7.

ВРШАЦ: Ђулчић 7, Б. Благојевић 7, Лукић 7, Ранков 7, Бељин 7, Радосављев 7, Крачуњел 6 (Белић 7), Војводић 7, В. Благојевић 7, Балан 6 (Алексић), Тошић 6 (Станковић -).

Гости су повели голом Ранкова када је после шута проследио лопту у мрежу Бранковића. После брзе акције Ковинаца Дивнић је заобишао гостујућег голмана  и успео да поравна резултат.

После четири минута игре у наставку Дивнић је поново постигао погодак и довео свој тим у вођство. Гости су наставили са нападима и прво је грешку домаћих искористио Лукић, да би Белић голом из слободног ударца са неких двадесет метара свом тиму донео победу и три бода.

Б. Стојковски

Слобода - Слога 2:0 (1:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца око 100, судија: Домазетовски (Панчево), стрелци: Поповић у 30. Гавриловић у 87. минуту.

СЛОБОДА: Митровић, Вукмировић 7 (Мајкић), О. Ћулибрк 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк 7, Радивојац 7, Цвијановић 7, Гавриловић 8, Коцкар 7 (Ђурђевић), Вокић 7, Поповић 8.

СЛОГА: Загорац 7, Керкез 7, Агеловски 6 (Стефановски), Ћировски 6 (Марков), Селаковић 7, Лазаревић 6, Савков 7, Олђа 7, Горуга 7, Вокић 7 (Вукомановић), Спремо 7.

Фудбалери Слободе забележили су и другу узастопну победу. Први погодак постигао је Ђуро Поповић који са неких пет метара погодио небрањени део мреже голмана Загорца. После тога Козарчани су пропустили неколико прилика,а у финишу сусрету Неђо Гавриловић је побегао својим пратиоцима и избио сам испред голмана и продор крунисао поготком.

М. Секулић

Младост (О) –  Козара 0:1 (0:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 200. Судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелац: Цекић у 93. минуту.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Јаковљевић 7, Петровић 7, Павловић 7, Каранфиловски 7, Гиговић 7 (Живковић -), Николић 7,  Антић 7,  Додић 7 (Лукић 7), Пештерац 7, Јуриша 7 (Марковић -).

КОЗАРА: Атлагић 8, Момчилов 7, Т. Бјелановић 7, Рељић 7, Б.Бунић 7, Цекић 7, Зељковић 7, Петровић 7 (М. Бунић -), Остојић 7 (Мисић -), Кнежевић 7, Ђаковић 7.

Током целог сусрета домаћи фудбалера имали више прилика пред голом одличног Атлагића, али су на крају гости ипак однели бодове. У првих десетак минута Омољичани су промашили три изгледне прилике.

У другом полувремену домаћи фудбалери наставили су са добром игром.  У 60. минуту Гиговић је упослио Јаковљевића који је погодио у ноге Атлагића. Седам минута касније Лукић је из окрета са десетак метара шутирао, али је на линији сигуран погодак спасио Ђаковић.

Гости из Банатског Великог Села  покушавали су из контранапада да дођу до поготка и то им је успело у надокнади. Цекић је побегао свом чувару Петровићу и рутински савладао голмана Луковића.

Бегеј - ЖАК 4:1 (1:1)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 200. Судија :Грујић (Вршац). Стрелци: Раденковић у 4. Марков у 53. Фучак (аутогол) у 70. и Вукоје у 72.за Бегеј, а Киурски у 30. минуту за ЖАК. Жути картон: Ћурчија (Бегеј).

БЕГЕЈ: Др. Мијатовић-, Тањга 7, Марков 8(Свјетлица), Станојевић 7, Милаковић 7, Вукоје 7, Раденковић  7, Матић 7 (С. Мијатовић -), Баришић 7, Ћурчија 6 (Де. Мијатовић 7), Умићевић 7.

ЖАК: Хајровић 6, Месарош 6, Фејеш 6 (Буцало),Чолак 6, Марчета 6 (Бурсаћ), Фучак 5, Кочиш 5, Латиновић 6, Китановић 6, Киурски 6,  Важић 5 ( Гавранов).

Фудбалери Бегеја повели су већ у 4.минуту када је лепо центрирао Марков, а Раденковић спретно лопту сместио у мрежу гостију. Пропустили су потом неколико зрелих прилика играчи Бегеја преко Станојевића, Вукоја и Ћурчије, а онда готово ни из чега гости су изједначили после велике грешке у одбрани Бегеја. Ипак у наставку све је дошло на своје место. Најпре је Миливој Марков искоса изненадио голмана гостију, а потом је и капитен ЖАК-а Фучак неспретно интервенисао застресавши своју мрежу.

Четврти погодак је био занимљив, јер је Матић погодио најпре десну, па леву стативу, а из одбитка Вукоје је поново погодио леву стативу, а онда се лопта ипак одбила у мрежу. Могли су домаћи до краја и до убедљивије победе.

Занимљивост са овог меча је и то да су по први пут на званичној утакмици првог тима Бегеја заиграла и браћа близанци  седамнаестогодишњаци Драган, Дејан и Срђан Мијатовић.

Д. Милићев

Јединство (НБ) - Пролетер 3:1 (2:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца  200. Судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелци: Кораћ у 21, Перуничић у 41. (из једанаестерца), Дрљача у 82. за Јединство, а Ракић у 75. минуту за Пролетер. Жути картони: Проданов, Јосовић (Јединство), Јевтић, Ђорђевић, Ракић (Пролетер)

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков 7, Проданов 7 (Сиђи 7), Њагрин 7, Лалић 7, Перуничић 7, Кораћ 8, Терзин 7 (Стојков -), Н. Пецарски 7 (Ловре -), Дрљача 8, Месарошки 7, Јосовић 7

ПРОЛЕТЕР: Живановић 6, Караклајић 6, Јевтић 6, Младеновић 6, Миковић 6, Митић 6, Мешеску 6 (Цветковић -), Милошевић 6, Цицовић 6 (Ћокић -), Ђорђевић 6, Ракић 6

Домаћи су повели после лепе акције, коју је започео Ненад Пецарски, а Терзин идеално центрирао до Стефана Кораћа, који рутински лопту послао у мрежу. После успешно реализованог казненог ударца, Перуничић је са неколико метара у 44. минуту промашио празан гол. Гости из Банатског Карловца су у финишу имали идеалну прилику да изједначе, али је Весков храбром интервенцијом спасао своју  мрежу. Све дилеме разрешио је, капитен Марко Дрљача, када је после центаршута Кораћа, све надвисио и главом лопту сместио под пречку немоћног Живковића.

Ст. Давидовић

Кикинда - Војводина 5:1 (2:0)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Мрђа (Панчево), стрелци: Ђукић у 1. Д. Вукобрат у 21. Спахић у 46. (из пенала), Ћирић у 50. Кукић у 90. за Кикинду, а Нинић у 69. минуту за Војводину. Жути картони: Бабић (Кикинда), Станојевић, Јешић, Живанов, Малбашки (Војводина).

КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Кнежевић 7 (Кукић 7), Утржен 7, Ћирић 7 (Радак 7), Кресоја 7, Ђукић 9, Спахић 8, Црномарковић 7, Бабић 8, Кењало 7, Д. Вукобрат 8 (Цвијан).

ВОЈВОДИНА: Магда, Јешић 6, Рудић 6, Станојевић 6, Живанов 6, Калајџић 6 (Димић 6), Нинић 6, Малбашки 6, Јухас 6, Ердег (Петровић), Џајски 6, (О. Кнежевић 6).

Већ у 1. минуту још док малобројни домаћи навијачи нису заузели своја места на трибинама Кикинђани су повели. Небојша Ђукић, оштро је шутирао и погодио циљ. У 20. минуту Мартин Магда истрчао испред свог казненог простора и рукама задржао домаћег нападача и зарадио искључење. Минут касније је било 2:0 за домаћи тим, а стрелац је био Данило Вукобрат који је кизненадио младог Петровића.

Само што је почело друго полувреме судија је показао на белу, а о Марко Спахић је био сигуран. Пет минута касније млади бонус играч Борис Ћирић шутирао је са 20 метара и лопта је своју путању завршила иза леђа голмана гостију Петровића.  Потом су гости сдмањили резултат, али у финишу су Кикинђанми постигли нови погодак.

М. С.

Полет - Јединство (БК) 1:0 (0:0)

НАКОВО: Стадион Полета, гледалаца 100, судија: Богичевић (Зрењанин), стрелац: Радловић у 62. минуту.

ПОЛЕТ: Ковач, Малогајски 7, Тубин 7 (Бугариновић 7), Адамовић 7, Тинтар 7, Гецић 7 (Гушић 7), Инђић 7, Велемиров 7, Зорић (Хун 7), Радловић 8, Гавранчић 7.

ЈЕДИНСТВО: Томић 7, Ковачевић 6, Грбан 6, Живанов 6, Ивановић 6, Михић 6, Јаворина 6, М. Бабић 6, Матић 6, Панић 6 (Ђурић 6), В. Бабић 6.

После дуже паузе сласт победе осетили су и играчи Полета из Накова. До три бода тим тренера Ђорђа Лакића дошао је захваљујући поготком Милоша Радловића који је из гужве у 62. минуту погодио циљ. Вредно је истаћи да су домаћини у првом делу погодили пречку, био ј то одличан ударац искусног Бранислава Гецића.

М. С.

Раднички (К) - Вршац 2:3, Раднички (С) - Будућност 2:2, Младост (О) - Козара 0:1, Полет - Јединство (БК) 1:0, Кикинда - Војводина 5:1, Бегеј - ЖАК 4:1, Слобода (НК) - Слога 2:0, Јединство (НБ) - Пролетер 3:1.

1. Вршац            19     13     4      2      42:16        43

2. Козара            19     12     4      3      40:8  40

3. Кикинда           19     11     4      4      51:25        37

4. Слоб. (НК)      19     10     5      4      38:21        35

5. Младост (О)   19     9      4      6      33:22        31

6. Војводина       19     9      4      6      26:20        31

7. Једин. (БК)      19     8      3      8      34:32        27

8. Будућност       19     7      5      7      23:25        26