ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Омољичани силни и са десеторицом

10.10.2023. 09:52 09:54
Извор: pixabay.com

Младост (О) - Раднички (К) 3:1 (1:1)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца 150, судија: Н. Сантрач (Павлиш), стрелци: Стошић у 7. Радисављевић у 50. Вукајловић у 82. за Младост, а Лазиница у 4. минуту (из пенала) за Раднички. Црвени картон: Стошић (Младост).

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Станојевић 7 (Мићић 7), Стошић 7, Точиловац 7, Л. Лукић 7, Вукајловић 7 (В. Лукић), Радисављевић 7 (Ковачевић), Станковић 7,5, (Ђери), Војновић 7, Стефановић 7 (Максимовић 7), Старчевић 7,5.

РАДНИЧКИ: Рнић 6,5, Н. Милутинов 6 (Мађаров 6,5), Пејић 6, Малешевић 6 (Добросављевић 6), Дивнић 6,5, Ђорђевић 6,5, Лазиница 7, Омега (Секулић 6,5), Вујасиновић 6,5, М. Милутинов 6 (Китић 6,5), Јаковљевић 7.

Екипа тренера Петра Дивића везала је шесту победу,  у комшијском дербију је савладала  екипу Радничког и то са десеторицом од 40. минута када је искључен Стошић. Гости из Ковина из првог напада повели су голом из пенала Лазинице. После добре акције Стошић је био на месту и ударцем главом изједначио. У другом делу стрелци за победу били су Радисављевић и Вукајловић.

Р. Д.

Будућност - Борац 2:0 (1:0)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца 200, судија: Б. Миливојев (Алибунар), стрелац: Влаучин у 18. и 92. минуту. Црвени картони: Ђурковић, Јосимов (Борац).

БУДУЋНОСТ: Куручев 7, Станић 7, Марков 7,5, Радојичић 7 (Перин), М. Томин 6 (Стојичић 7), Влаучин 8 (Ј. Томин), Ајдарић 7, Мастило 8, Кондић 7,5, Савин 6 (Хованец 6,5), Стричевић 8.

БОРАЦ: Лапић 7,5, Стевовић 6 (Димитријевски 6), Ђуричић 6,5, Ивановић 6,5, Петковић 6 (Јаковљевић), Гиговић 6,5 (Бајић), У. Лукић 7,5, Ђурковић 5, Мачкић 6 (С. Лукић 6,5), Јосимов 5, Јовашевић 6 (Вуковић).

Црњани су заслужено дошли до победе.

М. Б.

Русанда - Црвена звезда 0:0

МЕЛЕНЦИ: Игралиште Русанде, гледалаца 150, судија: В. Добричић (Банатски Карловац).

РУСАНДА: Мијатов 7,5, Петров 7, У. Станковић 6, Ољача 6,5, Јанковић 6 (Виновић 5, Оџин), Шаренац 6,5, Вукоје 6,5, С. Станковић 7, Радовановић 6, Стеванов 6 (Савановић 6), Ердељан 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков 7, Миркоњ 6,5, Лаништанин 7, Јанков 7, Новковић 6,5, Кнежевић 6 (Узелац), Чуданов 7, Зечевић 6, Чубрило 6 (Ковачевић), Кресоја 7, Бајић 6 (Терзин 6,5).

Било је шанси на обе стране, али је остало без голова.

В. С.

БАК - Јединство (БК) 4:0 (3:0)

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК-а, гледалаца 200, судија Н. Ранков (Кикинда), стрелци: Бекировски у 27. и 65. АНђелић у 34. Моторов у 42. минуту.

БАК: Седљак 7, Бобић 7, Т. Крачуњел 7, Страровић 7, Симић 7 (М. Крачуњел 7), Н. Пауновић 7 (Бокшан 7), Милковић 7,5 (Секуловић 7), Бекировски 7,5 (Чолак 7), Моторов 7, Анђелић 7,5, АнкаДавид 7 (Јовановић 7).

ЈЕДИНСТВО: Цвијетић 6 (Недељковић 6), Дапчевић 6, Кораћ 6 (Војновић 6), Ковачевић 6,5, Kujunyić 6, Маринац 6, Гашић 6 (Пушкаш 6), Туркуљ 6, Грујић 6, Попов 6 (Грбан 6), Мартиновић 6,5.

Победник је одлучен у првом полувремену када су домаћи играчи постигли три поготка.

А. К.

Козара - Пролетер 3:0 (1:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 200, судија: У. Радиновић (Беочин), стрелци: Спахић у 18. (из пенала), Кочиш у 60. и Рофа у 78. минуту. Жути картони: Б. Бунић, Ма. Француски (Козара), Ђорђевић (Пролетер).

КОЗАРА: Ми. Француски 7,5, Јелача 7 (Кондић), Терзин 7,5, Рофа 7,5, Б. Бунић 7 (Карановић), Јовандић 7,5, Спахић 8,5, Петровић 8,5 (Лаић), Ђаковић 7,5, Кочиш 7,5 (М. Бунић), Ма. Француски 7,5 (Латиновић).

ПРОЛЕТЕР: Лукић 7,5,Марковић 7,5, Ђорђевић 6,5, Томић 6,5, Чучак 7, Ивљанин 7,5 (Илић), Мишовић 7, Јевтић 7, Божин 6,5 (Алексић), Нешић 6,5, Лака 7,5.

Домаћин је поред три постигнуга гола имао је још три изгледне прилике, али у три наврата озбиљно су код резултат 0:0 и 1:0 за домаћина запретили и момци из Банатског карловца. Нису искористили своје шансе и затим стигле казне Кочиша и Рофе.

П. Трнић

ЖАК - Јединство (В)3:0 (1:0)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца око 200, судија: Галић Стојановић (Зрењанин), стрелци: Радивојац у 10. и 87. и Стојков у 71. минуту.

ЖАК: Живков 7,5, Кнежевић 7, Рељић 7,5, Коцкар 7 (Раду), Утржен 7, Радивојац 8, Стојков 7,5 (Фућак), Пенавски 7, Детари 7 (Атанасковић), Лакић 7 (Крнић 7), Будаи 7 (Баба).

ЈЕДИНСТВО: Доновић 5,5, Пешић 6, Којић 6, Милићевић 6, Граоре 6, Вранић 6 (Николић), Секулић 6, Ћирка 6,5 (Петровић), Мајсторовић 6,5, Нецин 6,5 (Станисављев), Јевтић 6,5 (Јанков).

Кикинђани, иако игром нису блистали, резултатски глатко су савладали момке из Влајковца који су у већем делу меча држали конце игре, али нису имали праву завршницу, мада су два пута озбиљно угрозили гол домаћина. У тим тренуцима голман Кикинђана Марко Живков је показао своје квалитете.

П. Трнић

Војводина - Слобода 0:2 (0:1)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца 200, судија: У. Шуљагић (Банатски Карловац), стрелци: Галић у 17. и Ковачевић у 52. минуту.

ВОЈВОДИНА: Савић 7, А. Шушњар 7, Јешић 6,5, Богдановић 7, Kalajyija 7, Радишић 7, Козић 6,5, Малбашки 7, Чижик 7, Павловић 6,5 (Рудић 6,5), М. Шушњар 7 (Малек 6,5).

СЛОБОДА: Атлагић 7 (Ћирић 7), Лисица 7, Богојевић 7, Марковић 7,5, Ћулибрк 7,5, Галић 8 (Радулошки), Поповић 7,5, Вокић 7, Зељковић 7, Ђорић 7 (Лабус), Ковачевић 7,5 (Благојевић).

Изненађење у Перлезу, Козарчани су успели да савладају домаћу Војводину.

Ж. М.

Будућност - Борац 2:0, ЖАК - Јединство (В) 3:0, Козара - Пролетер 3:0, Младост - Раднички (К) 3:1, Полет - Бегеј 1:1, Војводина - Слобода 0:2, Русанда - Црвена звезда 0:0, БАК - Јединство (БК) 4:0.

1. Младост        9      6      1      2      19:8  19

2. Козара  9      5      2      2      21:11        17

3. Војводина     9      5      2      2      12:6  17

4. Једин. (В)      9      5      2      2      18:16        17

5. Слобода        9      4      3      2      17:12        15

6. ЖАК      9      5      0      4      15:10        15

7. Будућност     9      4      2      3      14:13        14

8. Пролетер       9      3      3      3      15:12        12