ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Победа за врх табеле

Раднички (С) - Козара 1:0 (0:0) Дерби водећих тимова одигран у Сутјесци на стадиону Тјентиште, пред око 500 навијача завршен је минималном, али заслуженом победом екипе домаћина.
lopta_u_mrezi_1

Овом победом тим из Сутјеске, који је најпријатније изненађење усамио се на врху табеле. Гол одлуке је дело Милоша Милошевића у 77. минуту. Овај играч добро је искористио набачену лопту од Огњеновића, оштро је шутирао са пет метара, али је лопта погодила голмана Милана Ђаковића, да би поново дошла до Милошевића коме није било тешко да погоди мрежу. Иначе, меч је протекао у борбеној игри.

М. Секулић

СУТЈЕСКА: Стадион Тјентиште, гледалаца 500, судија: Ћировић (Вршац), стрелац: Милошевић у 77. минуту.

РАДНИЧКИ: Чанак 7, Унгуран 7 (Ераковић 7), Кукољ 7, Огњеновић 8 (Костић), Живојиновић 7 (Росић), Стојаковић 7, Зоретић 7, Томић 8, Радуловић 7, Милош 7, Милошевић 8.

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Д. Кнежевић 7 (Јеличић), Т. Бјелановић 7, М. Бунић 7, Рељић 7, Б. Бунић 7, Чекић 7, Зељковић 7, Мисић 7, А. Петровић 7 (И. Кнежевић 7), Н. Ђаковић 7.

Јединство (БК) - Јединство (НБ) 1:0 (1:0)

У дуелу два клуга са истим имедном домаћег Јединства и гостујућег из Новог Бечеја, минималну победу је остварио домаћин.

Заслуга за то припада Горану Радишићу који је у 31. минуту шутирао са неких двадесетак метара, лопта је преварила гостујућег голмана Веско-

ва и своју путању завршила у  мрежи.

М. Се.

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион „Ђуро Будимир - Ацо”, гледалаца 150, судија: Б. Бјелош (Зрењанин), стрелац: Радишић у 31. минуту.

ЈЕДИНСТВО (БК): Медић 7, Дапчевић 7, Иванчевић 7 (Бицок), Радишић 8, Зекановић 7, Шаренац 8, Ђукић 7 (Живанов), М. Бабић 7 (Ђурић), В. Бабић 7, Панић 7, Ановић 8.

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков 6, Петров 7, Њагрин 7, Виновић 7 (Вранеш), Бабић 7 (Лалић 7), Дражић 7, Дрљача 7, Марчић 7, Месарошки 7, Ловре 7 (Ћулум 7), Коварћ 7.

Слобода (НК) - Будућност 0:0

Домаћин је био надмоћнији у првом делу игре, стварао прилике које није претварао у погодак.

И у другом полувремену иницијатива је била на страни домаћина, а гости су се трудили да задрже лопту у свом поседу и кући да однес бод. Најбољи играч сусрета је био гостујући голман Марић са неколико одлићних интервенцији док је његов супарнички колега Кристијан Ковач просто могао да „спава” јер није имао интервенције.

М. Се.

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 200, судија: Бунчић (Панчево).

СЛОБОДА: Ковач, Радивојац 7, Штевин 7 (Ж. Попов 7), О. Ћулибрк 7, Јовандић 7, И. Ћулибрк 7, Галић 7, Цвијановић 7, Гавриловић 7, Коцкар 7 (Лолић, Дакић 7), Ђ. Поповић 7.

БУДУЋНОСТ: Марић 8, Васиљвић 8, Топић 7, Аранитовић 7, Вукоје 6 (Манојловић), Војводић 6, Јовандић 7, Ђукић 7, Кораћ 6 (Прпа), Богић 7 (Стојков), Стојичић 7.

ЖАК - Слога 0:0

Гости су кући однели бод добром и организованом одбраном. У привих 45. минута домаћин је имао три-четири шансе да поведе. Оодличан голман гостију Стевановић успео је да неутралише ударце. У наставку после корнера одлично је скочио Милош Зечевић, лопту ударио главом али је лопта завршила преко пречке. Имали су домаћи још неколико прилика у финишу утакмице.  Ни гости нису били без шанси али и њихових неколико контранапада завршило без резутлата.

М. Секулић

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалца око 500, судија: Богдановић (Зрењанин). Жути картони: Радловић (ЖАК), Прица (Слога).

ЖАК: Гајинов 7, М. Зечевић 7, Јанков 7, Пашић 6 (Перишић 7), Вокић 6, Ћирић 6, Ма. Зечевић 7, Радловић 6 (Гавранов), В. Китановић 7, Ратко 6 (Симин 6), И. Фућак 6.

СЛОГА: Стевановић 8, Прица 6, Ангеловски 7, Савко 6, Недимовић 6, Спремо 6 (Црногорац), Лазаревић 6, Олђа 7, Коруга 6, Цветичановић 6 (Вукмановић), Стефановски 6.

Пролетер  - БАК 0:2 (0:1)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Игралиште Пролетера, гледалаца 150, судија Богићевић (Зрењанин), стрелци: Костић у 44. и Јовановић у 85. минуту, жути  картони: Пешић, Р. Јевтић, Томић, Ракић, Савић, (Пролетер), Анђелић, Јовановић, Петковић ( БАК).

ПРОЛЕТЕР: Станић 6.5, Р. Јевтић 6,5 Пешић 6, Миковић 7, Ћирић 6, (Јовановоћ ),  Форгић 5,5 , Томић 6,5, Ракић 7, Настановић 6,5 , Савић 5, 5, ( С, Јевтић), Петковић 5,5.

БАК: Илкић, 7, Петковић 7, Тимотијевић 7,5, Митревски 7, 5 , Јованивић 7, Јарковачкин 7 (Милановић), Бобић,5.Милковић 6.5, Костић 8,Југа 7,5.

Подмлађена екипа Пролетера борила се лавовски, али нису успели у мечу с Белцркванима.

Р.  Јовановић

Раднички (К) – Кикинда 1:1 (1:1)

Домаћи фудбалери су већ у 3. минуту дошли у вођство, када је Марниковић одиграо пас до Делиблачанина који је упутио центаршут, а Игњатовић је био на правом месту. Домаћи фудбалери заслужили су више од бода и имали прилике за други погодак, али је Кресоја из слободног ударца са неких двадесет метара поравнао резултат.

После одмора фудбалери из Ковина имали су инцијативу и прилике, али је Хајровић успео да сачува своју мрежу и донесе бод својој екипи.

Б. Стојковски

КОВИН: Стадион: Радничког, гледалаца: 150. Судија: Јаничијевић  (Старчево). Стрелци: Игњатовић у 3. за Раднички, а Кресоја у 33. минуту за Кикинду.

РАДНИЧКИ: Алавања 7, Дивнић 7, Рајић 6,5 (Рађеновић 6,5),Маринковић 7,  Раденковић 7, Костић 6,5 (Гавриловић -), Бицуљевић 7, Ђорђевић 6,5 (Живић -), Симић 7,5, Игњатовић 7,5, Делиблачанин 7.

КИКИНДА: Хајровић 7,5, Бугарски 6, Кнежевић 7, Илић 6, Утржен 7, Кресоја 7,5, Красин 7, Црномарковић 7, Кијурски 6 (Радак 6), Кењало 7, Важић 6.

Младост (О) – Крајина 2:3 (2:1)

Гости су однели три веклика бода и нанели први пораз Омољичана. Током целог  меча домаћи били су надмоћни и стварали  прилике пред  голом голмана Родић који је био на висини задатка. Гости су повели голом Алексића, али су фудбалери из Омољице головима Каранфиловског и Ђукановића преокренули резултат.

У другом полувремену домаћи фудбалери настављају са добром игром, али после аутогола Јаковљевића  нису успели да се опораве од шока и пет минута  касније Ковачевић је послао лопту у мрежу Лапића.

ОМОЉИЦА: Стадион: Младости, гледалаца: 150. Судија: Субић (Вршац). Стрелци:Каранфиловски у 14, Ђукановић у 37. за Младост, Алексић у 6, Јковљевић (аутогол) у 63. и Ковачевић у 85. минуту за Крајину.

МЛАДОСТ: Лапић 6,  Каранфиловски 7, Антић 6. Лазиница 6 (Вукајловић 6), Пештерац 6, Терзић 6, Ђукановић 7, Јаковљевић 6, Петровић 6 (Николић 6).

КРАЈИНА: Родић 7, Ференц 6, Јухас 6, Ковачевић 6, Вучковић7, Цаврић 7, Стојић 7 (Косановић -), Иванчевић 7, Вукоје 7, Мирчетић 6 (Ољача 6), Алексић 6.

Младост (О) - Крајина 2:3, Раднички (К) - Кикинда 1:1, Слобода - Будућност 0:0, Војводина - Бегеј 0:0, Јединство (БК) - Једиснтво (НБ) 1:0, Раднички (С) - Козара 1:0, ЖАК - Слога 0:0, Пролетер - БАК 0:2.

1. Раднич. (С)    5      4      1      0      12:4  13

2. Будућност      5      3      1      1      9:4    10

3. ЖАК              5      3      1      1      9:5    10

4. Козара           5      3      1      1      9:6    10

5. Слобода         5      2      2      1      8:3    8

6. Младост (О)   5      2      2      1      6:5    8

7. Војводина      5      2      1      2      6:4    7

8. Јединст. (БК)  5      2      1      2      8:7    7