ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Празне мреже у Руском Селу

Одиграли су фудбалери Црвене звезде и Војводине из Перлеза добру и борбену утакмицу.
fudbal lopta pix

Црвена звезда - Војводина 0:0

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 200, судија: Д. Мијатовић (Житиште). Црвени картон: Мишић (Војводина).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков, Миркоњ, Лаништанин, Ми. Зечевић (Терзин), Цвијановић, Новаковић, Чуданов, Ма. Зечевић, Чубрило (Узелац), Кресоја, Бајић (Кнежевић).

ВОЈВОДИНА: Савић, Рудић (Антић), Јешић, Богдановић, Калајџија, Радишић, Козић, Чижик, (Малек), Мишић, Павловић (А. Шушњар), М. Шушњар.

Меч је завршен без победника, мреже су мировале, што је и најправеднији исход ове уткамице. Истина било је много изгледних прилика са обе стране, али су голмани обе екипе били ефикасни.

Гости су играли са играчем мање када је Мишић добио оправдан црвени картон.

М. Рачић

Борац (С) - БАК 0:2 (0:1)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, гледалаца 150, судија: С. Радуловић (Елемир), стрелац: Симић у 14. и 47. минуту.

БОРАЦ: Лапић 6,5, Стевовић 6 (Гиговић 6,5), Ђуричић 6,5, Бајић 6 (Вуковић 6), Ивановић 7, Адамовић 6,5, Јанкулов 7, Ђурковић 7, Мачкић 6 (Вукосављевић 6), Петковић 7, Граовац 6,5 (Димитријески).

БАК: Седљак 7, Бобић 7, Т. Крачуњел 7, Старовић 7, Симић 7,5 (Филип), Пауновић 6,5 (Бокшан 6,5), Милковић 7, Бекировски 6,5 (Секуловић), Моторов 7, Анђелић 7, Анка Давид 7.

Гости из Беле Цркве остварили су прву првенствену победу у Старчеву. Домаћини нису пружили очекивану игру пред својим навијачима и на крају су остали без бодова.

У тиму гостију најбољи појединац био је двоструки стрелац Саша Симић који је одлучио победника.

Б. Ст.

Јединство (БК) - Русанда 1:0 (0:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Јединства, гледалаца 150, судија: Џафић (Панчево), стрелац: Дучић у 86. минуту.

ЈЕДИНСТВО (БК): Цвијетић, Дапчевић 7, Кораћ 7, Ковачевић 7, Кујунџић 7 (Бабић), Сучевић 7 (Грујић 7), Јефтић 7 (Пушкаш), Маринац 7, (Зекановић 7), Гашић 7, Туркуљ 8, Дучић 8.

РУСАНДА: Мијатов 7,5, Петров 7, Станколвић 7, Ољача 6, Козловачки 6 (Оџин 6,5), Шаренац 7 (Виновић 6), Вукоје 6,5, Станковић 7, Стеванов 6,5 (Савановић 6), Квргић 7, Ердељан 7.

Козловачки је захватио лопту унутрашњеим длеом стопала и погодио пречку. Потом су Кујунџић у 25. и Маринац у 31. минуту пропустили прилике, голман Мијатов је укротио њихове шутеве.

Грујић је уздрмао пречку Меленчана да би у 86. минуту Огњен Дучић решио питање победника. Из слободног ударца, са око 25 метара, пребацио је зид и евро поготком крунисао надмоћност своје екипе и донео први тријумф.

М. Д.

Слобода - Полет 3:0 (0:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 150, судија: Милићев (Панчево), стрелци: Ковачевић у 52. (из пенала) и 65. и Благојевић у 90. минуту.

СЛОБОДА: Атлагић 7, Богојевић 7,5 (Благојевић 7,5), Д. Марковић 7,5 (Б. Ћосић), Ћулибрк 8, Галић 7 (Лабус), Поповић 7,5, Лисица 7, Зељковић 7,5, Ђорић 7 (Б. Марковић), Ковачевић 8 (Радуласки), Вокић 7.

ПОЛЕТ: Томић 7, Санадер 6,5, Алавања 6,5, Брајковић 6, Јаћимовски 6,5 (Симоновић), Ковачевић 6, Не. Младеновић 6, Петровић 6 (Туркаљ 6), Павловски 6,5 (Новаков 6), Скокна 7, Ђуканолвић 6,5.

Новоказачарни су  без икаквих проблема савладали момке из Идвора. Домаћин једноставно није дозволио гостима да се размахну и „тројка” реалан исход односа снага на травнатом тепиху стадиона који носи име легендарног голмана.

П. Трнић

Раднички (К) - Козара 0:3 (0:2)

КОВИН: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија: Пјевач (Зрењанин), стрелци: Рофа у 6. и 22. Кочиш у 76. минуту.

РАДНИЧКИ (К): Раденковић 6, Милутинов 6, Пејић 6, Тајдић 6,5, Дивнић 6, Ђорђевић 6 (Вујасиновић 6), Лазиница 6 (Бицуљевић, Малешевић), Китић 6, Омега 6,5, Секулић 6 (Мађаров 6), Ћирић 6 (Јаковљевић 6,5).

КОЗАРА: Ми. Француски 7, Јелача 7, Терзин 7, Лисица 7 (Латиновић), Рофа 7,5 (Ма. Француски), Б. Бунић 7,5, Јовандић 7 (Карановић), Спахић 7, Петровић 7 (М. Бунић), Ђаковић 7, Кочиш 7,5.

У првом полувремену гостујући играч Драган Рофа постигао је два поготка и донео предност гостима који су зналачки чували вођство. У другом полувремену осле добре акције гостију Кочиш је савладао голмана Раденковића за убедљиву победу свог тима.

Б. Ст.

Бегеј - Младост 0:4 (0:2)

ЖИТИШТЕ: Стадион Бегеја, гледалаца 150, судија: Ковач (Мокрин), стрелци: Вукајловић у 18. и Радисављевић у 34. 77. и 83. минуту.

БЕГЕЈ: Тривуновић 6,5, Милин 6, Мијатовић 6, Зекић 6 (Чабрило), грбић 7, Голијанин 5, Николикћ 6, Мирчетић 5 (Новаковић), Рапаић 5 (Куч 6), Бранков (Обренић), Новак 6,5.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Станојевић 6 (Точиловац 7), Стошић 6,5, Максимовић 7, Лукић 7 (Ковачевић 6), Вукајловић 7,5, Радисављевић 8 (Поткоњак), Станковић 7,5, Војновић 7, Стефановић 7 (Мићић), Старчевић 7.

Лопту је изгубио Голијанин, а у контри гости су преко Вукајловића зналачки искористили брзину. Радисављевић је прошао као брзи воз поред Рапаића и повисио вођство. Омољичани из контранапада преко Радисављевића постижу још два поготка који је пролазио домаћу одбрану како је хтео, па голман Тривуновић није имао шанси да спасе своју мрежу.

Д. М.

Пролетер - ЖАК 3:0 (1:0)

БАНАТСКИ КАРЛОВЦИ: Стадион Пролетера, гледалаца 200, судија: Марковић (Панчево). Стрелци: Мишовић у 16. и 68. Томић у 75. минуту.

ПРОЛЕТЕР: Луки 7,5, Лака 7,5, Ђ. Миковић 8, Ђорђевић 8 (Маљрковић 7,5), Томић 7,5, Чучак 7,5, Ивљанин 7,5 (Илић 7,5), Мишовић 8, Јовић 7,5 (Нешић 7,5), Богојевић 7,5, Божин 7,5.

ЖАК: Живков 5,5, Крнић 6, Рељић 6, Коцкар 6, Радивојац 6, Стојков 6, Пенавски 6, Детари 6, Фучак 6 (Кодик 6), Лакић 6 (Боба 6).

Прву шансу је искористио Мишовић у 16. минуту, а потом су и остали помагали, додавали, стварали прилике, али до 68.минуту није више било погодака. Томић је у 75. минуту запечатио судбину Кикинђана.

Б. Ст.

Јединство (В) - Будућност 4:3 (1:1)

ВЛАЈКОВАЦ: Стадион Јединства, гледалаца 100, судија: Марков (Зрењанин). Стрелци: Ћирка у 18. Јанков у 72. и 81. Вранић у 78. за Јединство, а Кондић у 43. Влаучин у 50. и Перин у 86. минуту за Будућност.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Тешић 6,5, Којић 7, Милићевић 7, Секулић 7, Ћирка 7, Мајсторовић 6 (Цигановић), Нецин 6 (Јанков 7,5), Петровић 6,5 (Вранић 7), Станисављев 6,5 ( Јевтић 6,5), Николић 6,5 (Грауре 7).

БУДУЋНОСТ: Куручев 6,5, Станић 6,5 (Палибрк 6,5), Клаић 6,5, Ковачевић, Влаучин 7, Мастило 7 (М. Томин 6,5), Кондић 7, Савин 6,5, Ј. Томин 6,5 (Стричевић 6,5), Хованец 6,5 (Ајдарић 6,5), Радојичић 6,5 (Перин 7).

Јединство је повело голом Ћирке у 18. минуту после добро огранизованог контранапада. После грешке одбране Јединство, у петерцу је најспретнији био Кондић - 1:1. На почетку другог полувремена Влаучин је одлично реаговао на једну повратну лопту и прецизним ударцем довео Будућност у вођство. У 72. минуту судија марков оправдано је досудио пенал за Јединство., После прекршаја над Вранићем сигуран извођач био је Јанков - 2:2.

Дефанзивци Будућности оклевали су са избацивањем лопте испред свог гола, Вранић је искористио њихову смушеност и довео Јединство у вођство -  3:2. После одличног продора и центаршута Врнаића, Јанков је прецизним ударцем повећао предност Влајковчаха - 4:2. У финишу су гости ублажили пораз - 4:3.

Р. Д.

Резултати и табела;

Борац - БАК 0:2; Јединство (БК) - Русанда 1:0, Црвена звезда - Војводина 0:0, Слобода - Полет 2:0, Бегеј - Младост 0:4, Раднички (К) - Козара 0:3, Пролетер - ЖАК 3:0, Јединство (В) - Будућност 4:3.