ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК: Преокрет у Ботошу

Омладинац ФАМ - Војводина 5:3 (0:3)
fudbalska lopta

БОТОШ: Стадион Омладинца, гледалаца 300, судија: Б. Бјелош (Зрењанин), стрелци: Мишић у 60. Стошић у 65. и 92. Вукоје у 75. и Новаковић у 90+3. за Омладинац, а Џајски у 23. Попов у 26. и Живанов у 45. минуту.

ОМЛАДИНАЦ: Матковић 6,5, Мишић 8, Тањга 6 (Радуловић 7), Стошић 8,5, Маљукан 6 (Квргић 7,5), Новаковић 8, Голијанин 6,5 (Стојковић 7), Кубуровић 7 (Нинковић), Тркуља 7 (Делић), Кондић 8, Вукоје 8.

ВОЈВОДИНА: Младеновић 6, Рудић 6,5, Живанов 7,5, Богдановић 6,5, Јефтић 6, Калајџија 6,5, Кнежевић 7 (Бошковић), Попов 7,5, Малбашки 7,5, Михајловић 6 (Јованов 6), Yајски 7.

Перлежани су на полувремену имали три гола предности и очекивала се сигурна њихова победа.

Међутим у наставку Ботошани су заигхрали сјајно и успели да преокрену резултат и чак пет пута погоде мрежу Младеновића,а до победе су стигли у надокнади када су Стошић и Новаковић били прецизни.

М. П.

Слобода - Младост (О) 0:0

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”. Гледалаца 150. Судија: Радуловић (Елемир).

СЛОБОДА: Живков 8, Ратко 7 (Мајкић 6,5), Мијатовић 7, Поповић 7, Ђурђевић 7, Галић 6,5, Врбачки 6, Спахић 6,5, Русић 6 (Хованец 6), Козић 6,5 (Рељић 6), Латковић 7.

МЛАДОСТ: Топић 7,5, Војиновић 7, Јованов 7, Николајев 7, Савков 6,5, Радисављевић 7, Станисављевчић 7 (Павлов 6), Црномарковић 6,5 Лукић 7, Нешић 7, Живановић 6,5.

Мало је недостајало да Новокозарчани остану празних шака јер су у завршници меча момци из Омољице имали добру прилику када су погодили мрежу најбољег актера овог меча Марка Живкова.

Пре тога домаћини нису искористили своје шансе и на крају су морали да се задовоље само једним бодом који их оставља у трци за јесењи трон.

П. Трнић

Црвена звезда (ВС) - Црвена звезда (РС) 0:0

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100. Судија: Богдановић (Зрењанин).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (ВС): Ћирковић 7,5, Кубуровић 6,5, Раденковић 6 (Брајић), Вукоје 6,5 (Комненовић), Нешић 6, Прошић 6, Секереш 5,5 (Красин 6), Јефтенић 6,5 (Поповић), Утржен 6,5, Кнежевић 7, Бичанин 6 (Томин 6,5).

ЦРВЕНА ЗВЕДА (РС): Ћирић 7, Јовановић 6,5, Зечевић 6, Кнежевић 6, Јанков 6, Цвијановић 6,5 (Војводић 6), Петровић 7 (Чуданов), Кресоја 6,5, Коцкар 6,5, Чубрило 6, Вокић 6.

Имењаци су разочарали и готово да и није било прпилика.

Р. Д.

Бегеј - Нафтагас 1:0 (0:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја,  Гледалаца 200. Судија: Шуљагић (Банатски Карловцац). Стрелац: Грбић у 60. минуту. Жути картони: Ма. Новак, Мл. Новак, Кондић (Бегеј), Петров, Грбан, Грбић, Попов, Самарyић, Барањи (Нафтагас). Црвени картони: Ма. Новак (Бегеј), а Самарyић и Барањи (Нафтагас).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Лисица 6,5, Кондић 6,5 (Магда 7), Бајић 7,5, Ердељан 8, Косовић 7,5, Мл. Новак 7 (Новаков), Ма. Новак 7, Рапаић 6,5 (Мијатовић 6,5), Грбић 8, Влаучин 7,5 (Понорац).

НАФТАГАС: Мијатов 5, Петров 6, Грбић 6,5, Грбан 7, Самарyић 7, Дабић 6 (Видић), Миливојев 7, Красић 7 (Јанков), Милошевић 6,5 (Попов 6), Козловачки 7, Барањи 6.

Бегеј је поново био кобан за екипу из Елемира. У првом полувремену равноправна игра, а унаставку играчи бегеја кренули су силовито и створили неколико прилика.

Гол одлуке постигао је Слободан Грбић у 60. минуту из слободног ударца са 25 метара. Голу је кумовао и несигурни голман гостију.

Д. Милићев

Слога - Козара 1:1 (1:1)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, гледалаца 100. Судија: Росић (Панчево). Стрелци: Лазаревић у 13. за Слогу, а Мисић у 30. минуту за Козару.

СЛОГА: Познић 7,5, Бабић 7, Прица 7 (Марковић 6,5), Царан 6 (Црногорац 7), Цимеша 6, Лазаревић 7,5 (Коруга), Спремо 7 (Марјановић 6), Самарyија 7, Радић 7, Стефановски 8, Олђа 7,5.

КОЗАРА: Анушић 6,5, Кнежевић 7 (Лабус), Бјелановић 6,5, М. Бунић 7 (Б. Бунић 7), Станаћев 6,5, Ђаковић 7, Мисић 7,5, Петровић 6, Јовандић 6,5, Божић 7, Белић 6,5 (Терзин 7).

У занимљивој игри домаћини су повели у 13. минуту када је Дејан Лазаревић, из слободног ударца, са 25 метара, погодио угао.

Мисић је, у 30. минуту, шутирао, голман је одбио лопту, а Милан Мисић натрчао и из другог покушаја изједначио.

С. Р.

Борац - Јединство (БК) 0:1, Слога - Козара 1:1, Црвена звезда (ВС) - Црвена звезда (РС) 0:0, БАК - Полет 1:0, Јединство (В) - Пролетер 2:1, Оладинац ФАМ - Војводина 5:3, Слобода - Младост 0:0, Бегеј - Нафтагас 1:0.

1. Омладинац    12     9      2      1      25:8  29

2. Слобода        12     8      3      1      23:6  27

3. Нафтагас       12     8      1      3      23:16        25

4. Једин. (БК)    12     7      2      3      17:9  23

5. Једин. (В)      12     6      2      4      27:21        20

6. Војводина     12     6      1      5      21:13        19

7. Борац    12     5      4      3      18:19        19

8. Ц. звезда (РС)        12     5      2      5      18:10        17