Војвођанска лига – исток: Разиграни Кикинђани

Мрежу гостију начео је својим првим поготком први стрелац Борис Ћирић у 5. минуту а двадесет минута касније поново је из непосредне близини савладао голмана гостију Живановића.
Fudbal

ЖАК - Пролетер (БК) 5:0 (3:0)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 400, судија: Милосављевић (Ковин), стрелци: Ћирић у 5. и 35. И. Фућак у 44. Радловић у 48. и 75. минуту. Жути картони: И. Фућак, Ма. Зечевић (ЖАК), Јованов, Миковић (Пролетер).

ЖАК: Гајинов, М. Зечевић 7, Јанков 7, Пашић 7 (Гавранов 7), Вокић 7 (Крнић), Ћирић 8, Ма. Зечевић 7 (Симин 7), Радловић 8, Китановић 8, Ратко 7, И. Фућак 7.

ПРОЛЕТЕР: Живанов 7, Атанацковић 6 (Стефановић), Јованов 6, Никовић 6, Милошевић 6 (Прокић 6, Стефановић), Ћирић 6, Воргић 6, Томић 6, Ракић 6, Настановић 6, Јевтић 6.

Минут пре краја првог дела је било 3:0 за домаћина, а у листу стрелаца се уписао и капитен „железничара” Игор Фућак.

У наставку игре било је само питање са којом разликом ће домаћин победити своје госте, а то су урадили са два поготка и низом пропуштених прилика. Двоструки стрелац у другом делу игре био је Милош Радловић.

М. Секулић

Раднички (К) – Бегеј 2:2 (2:2)

КОВИН: Стадион: Радничког, гледалаца: 150. Судија: Јоцић (Книћанин). Стрелци:Игњатовић у 30 и 32 за Раднички, С.Умићевић у 27, О.Умићевић у 34 минути за Бегеј.

РАДНИЧКИ: Алавања 7, Дивнић 7, Живић 6 (Ђорђевић 6), Рађеновић 7, Раденковић 7, Костић 7, Бицуљевић 7, Симић 6 (Миленковић 6), Игњатовић 7, Дробњак 6 (Рајић 6), Делиблачанин7.

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Д. Мијатовић 7, Ј.Мијатовић 7, Прошић 6,Новак 7, Грбић 6, О. Умићевић 7, Ћурћија 6 (Кужић 6), Николић 6 (Стојановић 6),Ђорић 6, С. Умићевић 7 (Свитлица -).

Домаћи фудбалери заслужили су више од бода и имали предност, али са на крају ипак освојили само бод. Гол за госте постигао је С. Умићевић да би неколико минута касније Игњатовић поравнао резултат, а после два минута довео свој тим у вођство. Гости су до одмора преко О.Умићевића дошли до изједначења. У последњем минуту првог полувремена гости су имали пенал, али је гостујући играч Грбић слабо шутирао.

После одмора Ковинци су створили четири изгледне прилике за гол, али су гости из Житишта успели да сачувају своју мрежу и однесу бод кући.

Б. Стојковски

Кикинда - Крајина 3:0 (1:0)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Јанићијевић (Старчево), стрелци: Радак у 40. М. Спахић у 72. и Утржен у 88. минуту. Жути картони: Грујић, Црномарковић (Кикинда), Нићетић (Крајина).

КИКИНДА: Хајровић 8, Спахић 8, Кнежевић 7, Илић 7, Утржен 7 (Станковић), Кресоја 7, Красин 7, Црномарковић 7, Радак 8 (Бугарски), Кењало 7, Г. Грујић 7 (Кукић).

КРАЈИНА: Родић 7, Ференц 6, Јухас 6, Ковачевић 7, Ољача 6 (Милетић 6), Вучковић 6, Цаврић 7, Стојић 6 (Косановић), Ивановић 6, Вукоје 6, Алексић 6 (Бероња).

Фудбалери Кикинде остварили су прву победу пред својим навијачима и то против борбене екипе Крајине из Крајишника. Гости су имали до 40. минута теренску иницијативу, неколико прилика да победу, али их је у томе спречио повратник у редовима домаћина, голман Илија Хајровић који се после више година поново вратио на Градски стадион и показао своје умеће. Ипак, мрежа Крајишника затресао се у 40. минуту а стрелац је био бонус играч Лука Радак који је из брзе акције из непослредне близине погодио мрежу.

У наставку игре домаћин је доминирао на терену, а свој други погодак постигао је преко Марка Спахића у 72. минуту. Тачку на утакмицу  ставио је млади играч Никола Утржан.

М. Се.

Војводина - Козара 0:1 (0:1)

ПЕРЛЕЗ: Стадион Војводине, гледалаца 300, сдуија: Кунчић (Панчево), стрелац: Мисић у 30. минуту.

ВОЈВОДИНА: Магда 7, Јешић 7, Гајски 7, Станојевић 7, Колунyија 7, Шемић 7 (Ранков), Кнежевић 7 (Шаранов 7), Живанов 8, Влајчић 7, Нинић 7, Малбашки 7, Кнежевић 7.

КОЗАРА: Ђакијевић 7, И. Кнежевић 7, Д. Кнежевић 7, Т. Бјелановић 7, М. Бунић 7, Рељић 7 (Д. Бјелановић 7), Б. Бунић 7, Зељковић 7, Мисић 7 (Лисица), Петровић 7 (Јеличић 7), Н. Yаковић 7.

Гости из Банатског Великог Села минималном победом од 1:0 кући су однели три велика бода. Заслуга за то припада Мисићу који је набачену лопту од Ивана Кнежевића претворио у погодак.

М. Се.

Слобода - Јединство (НБ) 1:0 (0:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 200, судија: Лунић (Житиште), стрелац: П. Цвијановић у 82. минуту.

СЛОБОДА: Ковач, Латковић 6 (Радивојац 7), О. Ћулибрк 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк 7, Галић 7, Цвијановић 8, Гавриловић 7 (Ђурђевић), Коцкар 7 (Дакић 7), Ж. Попов 7, Ђ. Поповић 7.

ЈЕДИНСТВО: Весков 5, Петровић 7, Њагрић 6, Перуничић 6, Виновић 6, Бабић 6 (Месарошки), Дражић 6 (Лалић), Дрљача 6, Мирчић 6, Ловре 6 (Матић), Кораћ 6.

Био је одличан окршај два стара спортска пријатеља са доста шанси. Једини гол постигнут је у 82. минуту на необичан начин. Резервиста млади Радивојевић који је у игру ушао уместо Латковића са своје половине је оштро шутирао лопта је у казненом простору гостију одскочила, изненадила голмана Вескова и своју путању завршила у на  стативи и одбила у поље. Натрчао је Петар Цвијановић и несметано послао лопту у небрањени део мреже екипе са обале Тисе.

М. С.

Кикинда - Крајина 3:0, Младост (О) - Будућност 1:0, Раднички (К) - Бегеј 2:2, Слобода - Јединство (НБ) 1:0, Војводина - Козара 0:1, Јединство (БК) - Слога 3:4, Раднички (С) - БАК 1:1, ЖАК - Пролетер 5:0.