Војвођанска лига – исток: Ревија голова и пуне трибине

Градски дерби војовђанских лигаша ЖАК-а и Кикинде протекао је у борбеној игри, виђено је чак седам голова,а  на крају славили су фудбалери са градског стадиона.
fudbal, pixabay

ЖАК - Кикинда 2:5 (0:3)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 700, судија: Бунчић (Панчево), стрелци: Радивојац у 61. Ратко у 69. за ЖАК, Илић у 28. и 53. (из пенала), Д. Вукобрат у 34. Кресоја у 36. и 86. минуту за Кикинду. Жути картони: Ђурђевић, Ратко (ЖАК), Кнежевић, Кресоја, Утржан (Кикинда). Црвени картон: Врбаков (ЖАК).

ЖАК: Митровић 6, Лолић 5, Крнић 6, Латиновић 6, Ратко 7, Кочиш 6, Коцкар 6, Врбачки 6, Радивојац 7, Ђурђевић 6, Фућак 6 (Чубрило 6), Јанков 7.

КИКИНДА: Хајровић 7, Кнежевић 7 (Кукић), Крџалин 8, Илић 8, Рељић 7, Вокић 7, Детари 7 (Утржен), Ђукић 7, Важић 77, Лаништанин 7, Вукобрат 8.

Није се наплаћивала улазница, па су трибине биле попуњене до последњег места.  Повели су гости. Радован Илић је набачену лопту из корнера главом убацио у мрежу голмана домаћина Митровића. Шест минута касније и искусни Данило Вукобрат је погодио мрежу. Два минута касније у листу стрелаца уписао се својим првим поготком и Стефан Кресоја.

У наставку игре домаћин је желео да како-тако поправи резултат, али у 53. минуту набачену лопту ударила је у руку домаћег играча Лолића и судија је одлучио да је то био пенал. Сигуран реализатор најстроже казне био је Илић.

Тек после четвртог примљеног гола железничари су кренули нешто жустрије и успели су да смање резултат. Међутим,. у 72. минуту искључен је због другог жутог картона Врбачки и то је био крај.

М. Секулић

Пролетер – Крајина 2:1 (0:1)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Стадион Пролетра, гледалаца 250,  судија: Грујић (Вршац ), Стрелци Тимић у 47, Бобић у 76. за Пролетер, а  Алексић у 41. минуту за Крајину. Жути картони: Настановић (Пролетер), Вучковић, Б. Иванчевић (Крајина).

ПРОЛЕТЕР: Тодоровић 7, Гетејанц 8, Војновић 8, Миковић 8, Бобић 9,Томић 8, Ђорђевић 8, Тимић 8 (Побра), Ракић 8 (Караклић 8), Настановић 8, Ивановић 7 (Грбић 8) .

КРАЈИНА: Родић 8, Ковачевић 7, Јухас 7 (Ференци), Мирчетић 8, Вучковић 8 (Гаврилов), Милошевић 7, Б. Иванчевић 7, Вукоје 8, Богић 7,  М. Иванчевић 7 (Стојаковић ), Алексић 8.

Гости су били бољи у првом полувремену, нападали су, имали инцијативу  и то су валоризовали голом Алексића у 41, минуту. Он је са леве стране скоро из окрета упутио снажан шут према голу Пролетера и лопта је завршила у ракљама.

У другом делу играчи Пролетера су се тргнули, нападали и постигли два гола и освојили три драгоцена бода.

Р. Јовановић

Слобода - Слога 7:1 (3:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Игралиште  “Илија Пантелић”, гледалаца 100, судија: Бибин (Зрењанин). Стрелци: Галић у 19. и 59. Гавриловић у 26. и 33. Спахић у 55. (из пенала) Штеванов у 86. и Рељић у 90. за Слободу, а Спремо у 85. минуту за Слогу. Црвени картони: Ж. Попов (Слобода) у 43. а Олђа у 55. (Слога).

СЛОБОДА: М. Живков, Ратко 7 (Шанта), Штеванов 7, Галић 8 (Малбашић), Цвијановић 8, М. Спахић 8, Гавриловић 8 (Јовандић 7), Рељић 8, Ж. Попов 7, Богојевић 8, Ћосић 8.

СЛОГА: Стевановић 5, Прица 5, Ангеловски 5, Цветићанин 5, Црногорац 5 (Марјановић), Вукомановић 5, Спремо 6, Зоретић 6, Коруга 6, Стефановски 5, Олђа 5.

Мрежа гостујућег голмана начео је Никола Галић у 19. минуту, да би потом у 26. минуту Неђо Гавриловић повећао на 2:0, а пар минута касније постигао и други погодак. У 43. минуту непотребно је реаговао домаћи играч Жељко Попов и зарадио искључење.

У наставку игре домаћини су постигли још четири  гола.

М. С.

Будућност - Јединство (НБ) 6:1 (3:1)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца 100, судија: Тадић (Панчево). Стрелци: М. Ковачевић у 5. 64. и 66. Татић у 8. Ћулум у 30. (аутогол) и Перин у 58. за Будућност, а Балабан  у 28. минуту за Јединство.

БУДУЋНОСТ: Марић, Васиљеивћ 8, Ђукановић 8 (Лукин), Топић 8, Аранитовић 8 (Салма), Татић 8, Перин 8, М. Ковачевић 9, Јовандић 8, Прпа 8, Стојић 8 (Н. Ковачевић).

ЈЕДИНСТВО: Баркоци 5, Њагрин 5, Јосиповић 5, Лалић 5, Матић 5 (М. Пецарски 5), Месароски 6, Балабан 6 (Докман 6), Ћулум 5 (Бабић 6), Видић 6.

Фудбалери Будућности постигли су и другу победу. Серију од седам погодака започео Ковачевић у 5. минуту, резултат је повисио млади Татић, а гости су преко Балабана успели да смање на 2:1. Само два минута касније неспретно је интервенисао Ћулум и погодио сопствену мрежу, па се тако на одмор отишло са 3:1. У наставку игре прво се у листу стрелаца за домаћина Перин у 58. минуту, а потом на сцену ступа М. Ковачевић и постиже два погодка.

М. С.

Борац (Ст) -  Нафтагас 2:2 (1:1)

СТАРЧЕВО: Игралиште Борца, гледалаца: 100. Судија:Субић (Вршац)  Стрелци: Станојковић у 11, Ђукић у 90 за Борац, а Красић у 39, Дабић у 60 минуту (из пенала) за Нафтагас.

БОРАЦ: Николовски 7, Јовић 7, Јоковић 76,5 (Јањовић -)  Текијашки 7, Станојковић 7, Бајић 7, Ћирковић 7, Ђукић 7,5, Живковић 6,5 (Арсенијевић -), Вуковић 6 (Малиџан 6,5), Николајев 7.

НАФТАГАС: Баћан 7, Попов 6,5, Барањи 6,5, Марков 6,5, Дабић 7, Петров 6, Бакош 6, Јанков – (Красић 7 ), Самарџић 7, Степанов 7, Панић 7.

Домаћи фудбалери повели су голом Станојковића, али гости из Елемира  имали су свој период добре игре и Красић је изједначио резултат који је био до одмора.

У наставку досуђен је пенал за госте. а сигуран је био Дабић за вођство. У самој завршници меча Ђукић је донео бод свом тиму.

Б. Стојковски

Раднички (С) - Јединство (БК) 1:2 (0:1)

СУТЈЕСКА: Игралиште Тјентиште, гледалаца 250, судија: Свитак (Панчево). Стрелци: Росић у 74. за Раднички, а Д. Ковачевић у 32. и Вукоје у 92 минуту за Јединство.

РАДНИЧКИ: Сучу 6, Марков 7, Н. Магочевић 6, Огњеновић 7, Д. Ковачевић 7, Пурић 6 (Козић), Милош 6, Радуловић 7, Дубљевић 7, Унгур 7 (Росић 8), М. Магочевић 7.

ЈЕДИНСТВО: Јурић 7, Бјелица 7, Д. Ковачевић 8, Радишић 7, Живанов 7 (Мартиновић 7), Зекановић 7, Кораћ 7, Јаворина 7 (Матић 7), Лојпур 7, Вукоје 8, Ановић 7.

Гости из  Банатског Карађорђева  успели су да победе и у Сутјесци и чврто држе прву позицију. Јединство је повело у 32. минуту, а стрелац је био Д. Ковачевић.

У наставку ушао је искусни Бранислав Росић и то је довело до живости у екипи домаћина. Росић је у 74. минуту јаким ударцем успео да изједначи резултат. И када се очекивао крај сусрета у надокнади времена кардиналну грешку направио је домаћи голман Сучу, испустио је лопту, а овај поклон искористио искусни Вукоје и погодио мрежу.

М. С.

Црвена звезда (ВС) - Младост (О) 0:4 (0:1)

ВОЈВОДА СТЕПА: Стадион Црвене звзеде, гледалаца 200, судија: Габоров (Зрењанин), стрелци: Симоновић у 38. Пештерац у 50. Јуриша у 65. и 87. минуту за Младост.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 5, Томин 5, Ђуричин 5 (Лончарски 6), Томас 6, Кубуровић 6, Станојевић 5 (Кесер 6), Ђорђевић 6, Рибић 5 (Брајић 6), Раденковић 6, Поповић 6..

МЛАДОСТ: Луковић 7, Антић 7, С. Павловић 7, Савков 7 (Д. Павловић 7), Целина 7, Јавор 7 (Гиговић), Пештерац 8, Јуриша 8, Додић 7, Граовац 8 (Лазиница), Симоновић 8.

Гости су повели преко Симовића, а већ на почетку другог дела игре Пештарац је повећао резултат. До краја сусрета Јуриша је два пута савладао голмана домаћина Ћирковића.

М. С.

Банат - Бегеј 4:1 (1:0)

ЧЕНТА: Стадион Баната, гледалаца 200, судија: Милосављевић (Ковин), стрелци: Добрић у 45. 51. и 90. Бајкин у 77. за Банат, а Умичевић у 70. минуту за Бегеј.

БАНАТ: Савков 7, И. Ракетић 7, Милић 7, Радојчић 7, Цукић 8, Пескић 8, Бајкин 8, Добрић 9, Дивљачки 8 (Јовановић), Ковач 8 (Куштримовић), Максимовић 8 (С. Ракетић).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Мијатовић 6, Смајлагић 6, Узелац 6, Ђукић 6, Свјетлица 7, Барошчевић 7, Стојановић 7 (Вујиновић), Прошић 6, Нинић 7, Умичевиш 7.

Јунак сусрета био је троструки стрелац Драган Добрић. По истеку 45. минута Добрић из идеалне прилике савладао гостујућег голмана и са 1:0 се отишло на одмор.

У наставку игре тим из Ченте био је надмоћнији и гол гостију из Житишта стално је висио у ваздуху. У 51. минуту Добрић је поново погодио мрежу; А у 77. минуту у листу стрелаца уписао се Бајкин.

М. С.

Резултати:

Црвена звезда (ВС) - Младост (О) 0:3, Банат (Ч) - Бегеј 4:1, Слобода - Слога 7:1, Раднички (С) - Јединство (БК) 1:2,Будућност - Јединство (НБ) 6:1, Пролетер (БК) - Крајина 2:1, ЖАК - Кикинда 2:5, Борац (Ст) - Нафтагас 2:2.