ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА - ИСТОК: Судија све покварио

Бегеј - Омладинац ФАМ 1:1 (1:0)
fudbal

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 70. Судија: Тодоровић (Вршац). Стрелци: Грбић  у 14.за Бегеј, а Делић у 99. минуту за Омладинац. Жути картони: Мл. Новак, Мијатовић, Ма. Новак, Магда, Тривуновић и Бајић (Бегеј), а  Маљуакан, Квргић, Вукоје, Тањга, Мишић и Радуловић (Омладинац). Црвени картон: Марко Новак (Бегеј) у 80.минуту.

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Бајић 7, Бојанић 7, Ердељан 7, Косовић 7, Грбић 7,5, Мл.Новак 7 (од 67. Умићевић -), Мијатовић 6, Влаучин 7, Мада 7 (од 90. Понорац -) и Ма. Новак 7.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков 7, Квргић 5 (од 46. Голијанин 6), Радуловић 6, Мишић 5 (од 87.  Делић -), Тањга 6, Маљукан 5 (од 64. Кондић -) Новковић 6, Бојић 6, Тркуља 5 (од 60. Стојковић 5), Шемић 7 и Вукоје 5 (од 46. Бркић -).

Комшијски дерби био је у знаку слабог и недораслог овом мечу судије Тодоровића, који је залутао у фудбал.. Од самог старта грешио је на обе стране и својим одлукама иритирао и фудбалере и гледаоце. Поделио је сијасет картона као да се водио рат на терену, а играло се без оштријих стартова. Посебно је иритирао на крају када је утакмицу продужио више од девет минута. Тиме су домаћи су ускраћени за победу која би била заслужена, јер су били бољи све време. Водили су голом Грбића од 14. минута који се најбоље снашао у гужви после корнера. Ссудија  је показао седам минута надокнаде, а онда продужио још више од два минута таман да гости постигну изједначујући погодак.  Све је то прелило чашу, па је на крају било и ружних сцена уз разне погрде упућене главном судији који је и скројио коначни резултат.

Д. Милићев

Слобода - Борац (Ст) 2:0 (1:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца 150, судија: Мијатовић (Житиште), стрелци: Врбачки у 36. и Спахић у 70. минуту.

СЛОБОДА: Живков 7,5, Ратко 7,5 (Мајкић 7), Поповић 7,5, Ђурђевић 7,5, Умићевић 7, Галић 8, Врбачки 8, Спахић 8 (Шанто), Ружић 7 (Кебић), Козић 7, Латковић 7.

БОРАЦ: Томић 6,5, Вјештица (Гиговић 7), Јоковић 7 (Салић), Ивановић 6,5, Ђурђев 6,5, Адамовић 6 (Богдановић), Симоновић 6,5, Ђукић 7, Бајић 6,5, Петровић 7, Радовић 7 (Вуковић).

Новокозарчани настављају серију победа. Овога пута пружили су одличну партију и савладали  неугодне момке из Старчева. Оба гола која победници постигли били су више ефектан начин и заслужили су аплаузе на отвореној сцени.

П. Трнић

Нафтагас - Јединство (В) 2:0 (1:0)

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагаса, гледалаца 100, судија: В. Лекић (Кикинда), стрелци: Миливојев у 9. и Грбан у 90. минуту.

НАФТАГАС: Мијатов 7, Петров 7, Грбић 7,5, Грбан 7,5, Дабић 7, Миливојев 8, Красић 7 (Видић), Милошевић 6,5 (Јанков), Самарyић 7,5, Козловачки 6,5 (Панић 7), Степанов 7 (Попов 7).

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Савић 6, Миошко (Тошић 6,5), Текијашки 7, Пештерац 6,5 (Шушњар 6), Богдановић 7, Моторов 6,5, Живанов 6, Станков 6,5, Јанковић 6, Ћирка 6,5.

Елемирци су уписали осму победу и учврстили се на лидерској позицији.

С. Р.

Црвена звезда - Козара 2:0 (0:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 300, судија: Митровић (Рума), стрелци: Коцкар у 70. и Цвијановић у 89. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирић 7, Јовановић 7, Кнежевић 8, Јанков 7, Коцкар 8 (Чуданов), Цвијановић 8, Зечевић 7, Попесков 7 (Д. Узелац), Чубрило 7, Вокић 7, Војводић 7.

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Кнежевић 7 (Лабус), Т. Бјелановић 7, М. Бунић 7 (Пашић), Станаћев 8, Мисић 7, Петровић 7 (Б. Бунић), Јовановић 6, Божић 6 (Детари), Белић 7 (Терзин), Н. Ђаковић 7.

Општински дерби припао је домаћину из Руског Села. Била је то доста напета и неизвесна утакмица.  Рускоселци су питање победника решили у другом делу игре, а мрежу голмана Ђаковића начео Коцкар сјајним шутем у 70. минуту. Други гол за домаћина постигао је Цвијановић у самом финишу меча.

М. Рачић

Полет (И) - Јединство (БК) 0:2 (0:0)

ИДВОР: Стадион Полета, гледалаца 150, судија: Б. Миливојев (Алибунар), стрелци: Радишић у 69. (из пенала) и Матић у 80. минуту.

ПОЛЕТ: Н. Радивојев 7, Аћимовић 6,5, Рашић 6, Дуњић 6,5, Костадиновић 7, Ћирковић 6 (Бартош 7), Дивљачки 6,5 (М. Радивојев 6,5), Митић 6,5, (Станић), Тома 6 (Аврамовић 6,5), Скокна 6,5, Симоновић 7.

ЈЕДИНСТВО: Томић 7, Шаренац 7, Земунски 6,5, (Ђокић 7,5), Кораћ 6,5 (Нинић), Ковачевић 7, Радишић 8, Вукоје 7, Зекановић 6,5, Татић 7, Ановић 7, Матић 7,5.

У 69. минуту оборен је у шеснаестерцу Горан Радишић и са беле тачке донео је предност гостима, да би Жарко Матић у 80. из корнера поставио коначан резултат.

С. К.

Војводина - Црвена звезда (ВС)

2:0 (1:0)

ПЕРЛЕЗ: Стадион Војводине, гледалаца 150, судија: Н. Раковић (Вршац), стрелци: Попов у 45. и Малбашки у 71. минуту (из пенала).

ВОЈВОДИНА: Младеновић, Рудић 7, Живанов 7, Богдановић 7,5, Јевтић 7 (Бошковић), КалајЏија 7, Кнежевић 7, попов 8, Малбашки 7,5, Михаиловић 7 (Бошњак 7), Џајски 7,5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јовановић 7,5, Томас 6,5 (Комненовић 6,5), Кубуровић 7, Ковачевић 7, Баћанин 6 (Томин 6,5), Нешић 6,5, Прошић 6,5, Секереш 6 (Поповић 6,5), Јефтенић 6, Утржен 6, Кнежевић 6.

Слобода - Борац 2:0, Бегеј - Омладинац ДАМ 1:1, Нафтагас - Јединство (В) 2:0, Младост - БАК 1:0, Војводина - Црвена звезда (ВС) 2:0, Пролетер - Слога 4:0, Полет - Јединство (БК) 0:2, Црвена звезда (РС) - Козара 2:0.

1. Нафтагас       9      8      1      0                 23:7      25

2. Омладинац    9      7      1      1                 18:5      22

3. Слобода        9      6      2      1                         16:6      20

4. Јединс. (БК)   9      5      1      3                 14:9      16

5. Борац    9      4      3      2                         14:16     15

6. Јединство (В) 9      4      2      3                 20:16     14

7. Младост        9      4      2      3                         17:13     14

8. Војводина     9      4      1      4                 12:7      13