Војвођанска лига – исток: Великоселци прославили титулу

​​​​​​​Козара - Кикинда 2:1 (1:1)
kozara

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 400, судија: Рунић (Житиште). Стрелци: Лисица у 25. и Чекић у 84. (из пенала) за Козару, а Д. Вукобрат у 15. минуту за Кикинду.  Жути картони: Зељковић и Чекић (Козара), а В. Китановић, Кењало, Кресоја, Утржен, Кнежевић, Д. Вукобрат (Кикинда). Црвени картон: резервни голман Козаре Атлагић у 84. минуту. Одстрањен са клупе тренер Кикиндем Александар Кресоја у 84. минуту.

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Лисица 7 (Д. Бјелановић 7), Д. Ивановић 7, Т. Бјелановић 7, Рељић 7 (Мирчета), Н. Ђаковић 7, Чекић 8, Зељковић 7, А. Петровић 7, Ма. Зечевић 7, Чуданов 7.

КИКИНДА: М. Вукобрат 8, Д. Кнежевић 7, Савић 6 (Нешић 6), Утржен 6, В. Китановић 7, Кресоја 6, Красин (Важић 6), Рељић 7, Стоисављевић 6, Кењало 7 (Кукић), Д. Вукобрат 7.

Пре почетка меча  екипи Козаре за освојено прво место у Војвођанској лиги, Исток уручио је секретар ФС Војводине Миодраг Цвијић.а меч је почео уз звуке труба и бубњева . Резултатније био у првом плану имајући у виду да је домаћин још пре кола обезбедио титулу првака.,а Кикинђани опстанак.

Мрежу голмана домаћина Милана Ђаковића начео је у 15. минуту искусни гостујући играч Данило Вукобрат који је из близине погодио циљ. У 25. минуту бонус играч новог српсколигаша Миодраг Лисица погодио је за изједначење. У 50. минуту у казненом простору Кикинђана Кењало је оборио у налету првог стрелца Великоселаца Дејана Ивановића и судија је показао на белу тачку. Оштро је шутирао Теодор Бјелановић, али је голман Марко Вукобрат прочитао његову намеру. У 84. минуту судија је поново показао на белу тачку. Овог пута шутирао је пенал Армадо Чекић и погодио циљ. Гости из Кикинде били су незадовољни, протествовали су па је меч био прекинут.

М. С.

БАКРаднички (К) 4:1 (4:0)

БЕЛА ЦРКВА: Стадион: БАК, гледалаца: 100. Судија: Субић (Вршац). Стрелци: Анђелић у 9, Јовановић у 12. Јарковачки у 16. и 43. за БАК, а Голубовић у 70. минуту за Раднички.

БАК: Ировић 7, Шинзар7, Марковић 7,Петковић 7,  Митревски 7, Анђелић 7,5, Милковић 7, Ђуркин 7, Деспотовић 7, Јарковачки 8,  Јовановић 7.

РАДНИЧКИ:  Алавања 7, Рађеновић 6, Секулић 6, Ћеха 6, Дробњак 6,5, Симић 6, Драгић 6,5, Бицуљевић 6,5, Ђорђевић 6,5, Дивнић 6, Костић 7, Шарановић 6,5.

У тврдој и отвореној игри  домаћи фудбалери остварили су вредну победу и са читири поготка у првом полувремену решили питање победника.

Добром игром истакао се двоструки стрелац Јарковачки.

Б. Стојковски

Раднички (С) - Јединство (БК) 1:0 (0:0)

СУТЈЕСКА: Игралиште Тјентиште, гледалаца око 200, судија: Јанићијевић (Старчево). Стрелац: Ковачевић у 67. минуту.

РАДНИЧКИ: Загорац 7, Марков 7, Лојпур 7, Ковачевић 8, Н. Магочевић 7, Огњеновић 8, Станић 7 (Б. Росић), Грмуша 7 (Козић 7), Милош 7, Дубљевић 8, М. Магочевић 7 (Радуловић).

ЈЕДИНСТВО: Томић 7, Дапчевић 7, Грбан 6, Иванчевић 6 (Јаворина), Живанов 7, Радишић 7, Ђокић 6, Кораћ 7, Зекановић 7, Ђорић 6, Ановић 7.

Једини погодак постигнут је у 67. минуту, када је Немања Ковачевић набачену лопту од стране Огњеновића главом сместио у мрежи голмана гостију Томића. Имали су домаћини још две-три прилике да увећају резултат, али Козић и Лојпур нису искористили прилику да савладају гостујућег голмана. Мора се истаћи да су и гости могли да освоје  бод, да је Зекановић савладао голмана одмаћина Загорца који је био на висини задатка.

М. С.

Јединство - Будућност 3:0 (3:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца: 200. Судија: Милосављевић (Ковин). Стрелци: Перуничић у 32. и 39. Петров у 45. минуту. Жути картони: Н. Пецарски (Јединство), Стојичић (Будућност).

ЈЕДИНСТВО: Весков 7, Петров 8, Њагрин 7, Матић 7 (Врањеш 7), Ненад Пецарски 7 (Месарошки 7), Перуничић 8, Бабић 7, Дражић 7 (Латиновић -), Дрљача 8, Перендић 7, Ћулум 8

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 6, Зоретић 6 (Стојићев 6), Лаништанин 7, Аранитовић 6, Вукоје 6, Перин 6, Јовандић 7, Ђукић 6, Прпа 6 (Ковачевић 6), Стојичић 6

Новобечејци су заиграли добро тек када је је било најтеже. У дуелу са борбеним саставом из Српске Црње домаћи су све решили у првом полувремену. У 32. минуту Бабић је упутио идеалан центаршут, а Никола Перуничић лопту главом послао поред Марића у мрежу. Неколико минута касније Никола Ћулум је упутио центаршут, Марић неспретно интервенисао, што је искористио Перуничић да са неколико метара, по други пут затресе мрежу.

У последњем минуту првог полувремена, на одбијену лопту најбоље је реаговао Александар Петров, који са ивице казненог простора постигао свој првенац у овој сезони и поставио коначан резултат.

Ст. Давидовић

Слога - Младост 1:2 (1:1)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија: Бибин (Зрењанин). Стрелци: Недимовић у 5. за Слогу, а Антић у 29. и Пештерац у 69. минуту за Младост. Црвени картон: Недимовић (Слога).

СЛОГА: Стевановић 5, Прица 6, Ангеловски 7, Радић 7, Недимовић 7, Цветићанин 7 (Коруга 6), Црногорац 7, Вукомановић 7, Алберт 7 (Спремо 6), Стефановски 7. Олђа 6.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Сакић 6, Антић 7, Лазиница 7, Целин 6, Савков 7 (Михајловић), Гиговић 7, Пештерац 8, Тодић 7, Вукајловић 6 (Живановић), Петровић 7.

Домаћин је повео већ у 5. минуту лепим погодком Недимовића, а заслуга за овај погодак припада и његовом суиграчу Вукомановићу који му је одлично набацио лопту. У 29. минуту гости су преко Антића који је ушао у шеснаестерац и шутирао и изједначио резултат.  Погодак вредан три бода за екипу Младости постигао је Пештерац у 69. минуту. Домаћини сматрају да им судија није досудио два пенала.

М. С.

ЖАК - Војводина 3:2 (1:2)

КИКИНДА: Стадион Вашаришта, гледалаца око 200, судија: Домазетовски (Панчево). Стрелци: Гавранов у 45. и 75. и Ћирић у 89. за ЖАК, а Кнежевић у 1. и Нинић у 29. минуту за Војводину.

ЖАК: Томашевић 7, Латковић 7, Бербаков 6 (Срнић), Јанков 7, Кочиш 6 (Надлачки 7), Вокић 7, Ћирић 7, Чубрило 7, Гавранов 8 (Јаношевски), Ђурђевић 7, Ратко 6.

ВОЈВОДИНА: Магда 7, Јешић 7, Богдановић 6, Нинић 7 (Гинић), Малбашки 7, Џајски 7, Јефтић 7, Влаучин 7, Кнежевић 7 (Шемић), Пешић 6 (Калајџија 6), Живанов 7.

М. С.

Бегеј - Крајина 5:2, Јединство (НБ) - Будућност 3:0, Козара - Кикинда 2:1, Слога - Младост (О) 1:2, БАК - Раднички (К) 4:1, Пролетер - Слобода 3:2, ЖАК - Војводина 3:2, Раднички (С) - Јединство (БК) 1:0

1. Козара                29     23     4      2      61:18        73

2. Војводина           29     19     5      5      62:20        62

3. Младост (О)       29     15     3      11     50:38        48

4. Јединст. (БК)      29     13     6      10     56:43        45

5. Слобода             29     12     8      9      44:25        44

6. Будућност          29     12     6      11     48:42        42

7. Раднички (С)      29     12     3      14     47:52        39

8. Бегеј                   29     10     8      11     38:32        38