Војвођанска лига – исток: Вршчани пред циљем

Јунак у меча био је Тихомир Крачуњев који је три пута савладао голмана домаћина Илију Хајровића. Прво је у 30. минуту главом изблизине затресао мрежу, потом у 40. погодио циљ са удаљености од око двадесетак метара, да би у 43. минуту након грешке одбране домаћина заобишао и голмана и просто се ушетао у мрежу.
ZAK Vrsac

ЖАК - Вршац 2:4 (0:3)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 150, судија: Мрђа (Панчево). Стрелци: Гавранов у 79. Латиновић у 82. за ЖАК, а Крачуњев у 30. 40. и 43. Белић у 66. минуту за Вршац. Жути картон: Ратко (ЖАК).

ЖАК: Хајровић 5 (Н. Ранков 6), Месарош 6, Бербаков 6 (Фејеш 6), Буцало 5, Важић 6, Латиновић 6, Бурсаћ 6 (Гавранов 6), Ратко 7, И. Фучак 6, В. Китановић 6.

ОФК ВРШАЦ: Ђулчић 7, Б. Благојевић 7, Лукић 7, Бељин (Барић 7), Ранков 7, Радосављев 7 (Радак 7), Војводић 7, Белић 7 (Тошић 7), В. Благојевић 7, Крачуњев 8, Балан 8.

У полувремену голман домаћина Хајровић одлучио да више не брани , а како тренер није имао резервног голмана, улогу голмана морао је преузети резервиста Никола Ранков. Гости су у 66. минуту голом Данила Белића повели са 4:0, да би при крају сусрета домаћин головима Гавранова и Латиновића смањио резултат. иги.

М. С.

Раднички (С) - Кикинда 2:1 (1:0)

СУТЈЕСКА: Стадион Радничког, гледалаца 100, судија: Милошевић (Банатски Брестовац). Стрелци: Кукољ у 9. и Милошевић у 85. за Раднички, а Красин у 74. минуту за Кикинду.

РАДНИЧКИ: Сучу 7, Станић 7, Вуковић 7, Кукољ 8 (Поповић), Перовић 7, Огњеновић 7, Милош 7, Зоретић 8, Милошевић 8, Дубљевић 7, Кондан 7 (Росић).

КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Бугарски 6, Кнежевић 6, Кукић 7, Утржен 7, Ћирић 7, Красин 8, Ђукић 7, Кењало 7, Црномарковић 7, Надлачки 7 (Цвијан 7).

Меч је обележио прекид од десетак минута у првом полувремену због невремена ко је захватило Сутјеску и околину. Домаћин је повео веома рано и то у 8. минуту лепим голом Кукоља. Корнер је извео Зоретић а Кукољ је био присебан и погодио мрежу гостију голман Марка Вукобрата. Гости у 74. минуту изједначили преко Красина. Међутим, пет минута пре краја Милош Милошевић ефектним поготком донео свом тиму победу.

М. С.

Козара - Јединство (НБ) 4:0 (3:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 100, судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелци: Мисић у 28. Т. Бјелановић у 40. (из пенала), Иветић у 43. и Чекић у 78. минуту.

КОЗАРА: Атлагић, И. Кнежевић 8, Т. Бјелановић 8, М. Бунић 7, Рељић 7 (Јеличић), Б. Бунић 8, Чекић 7, Мисић 8, А. Петровић 7 (Момчилов 8), Д. Кнежевић 7, Иветић 8 (Д. Бјелановић).

ЈЕДИНСТВО: Весков 7, Проданов 6, Њагрин 6, Сиђи 6, Перуничић 6, Кораћ 6 (Латиновић 6), Терзин 6, Дрљача 6, Стојков 6, Месаровски 6, Ловре 6.

Домаћин је први гол постигао у 29. минуту, а стрелац је био Милан Мисић. У 40. минуту судија је досудио пенал за домаћина,а сигуран реализатор био је Теодор Бјелановић. У финишу првог дела сусрета у листу стрелаца уписао се и Јовица Иветић, а у другом полувремену стрелац за Козару био је и Армадо Чекић.

Ђ.М. С.

Раднички (К) – Бегеј 1:4 (1:2)

КОВИН: Стадион: Радничког, гледалаца: 150. Судија: Јоцић (Книћанин). Стрелци: Јоновић у 10 за Раднички, Вукоје у 17 и 77, Грбић у 36, Шаренац у 61 минуту за Бегеј.

РАДНИЧКИ: Бранковић 6, Петрић 7, Симјоновић 6 (Рајић 6), Јоновић 7 (Вуличевић 6), Бицуљевић 7 (Миленковић 6), Поповски 6, Ђорђевић 7, Симић 7, Дивнић 7, Дробњак 7, Делиблачанин 7.

БЕГЕЈ: Миљевић – (Грбић 7), Ј. Мијатовић 7, С. Мијатовић 7, Марков 7, Бичанин 8, Вукоје 7, Шаренац 7, Јањанин 7,  Ћурчија 7, Раденковић 7, Свјетлица 6 (Радаковић 7).

Домаћи фудбалери у дестом минуту повели су голом Јоновића и приликом спречавања поготка гостујући голман Миљевић се  повредио, а његово место је заузео играч  Игор Бичаниин који је свој тим добрим интервенцијама довео до победе.

У тиму гостију из Житишта истакао се још и двоструки стрелац Вукоје.

Б. Стојковски

Будућност - Слобода 1:1 (0:1)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца 150, судија: Петровић (Вршац). Стрелци: Богић у 50. (из пенала) за Будућност, а Галић у 45. минуту за Слободу.

БУДУЋНОСТ: Арсин 7, Васиљевић 7, Грујић 7, Топић 7, Иванчевић 7 (Видић), Ранитовић 7, Не. Ковачевић 7, Стојчић 8, Јовандић 7 (Стојичев), Кораћ 7, Богић 8 (Н. Ковачевић).

СЛОБОДА: Митровић 7, Јовандић 7, О. Ћулибрк 7, Н. Галић 7, Радивојац 7, Мајкић 7, Ђурђевић 7, Ж. Попов 7, Вокић 7, Пашић 7, Ђ. Поповић 7.

Гости су у финишу првог дела игре повели са 1:0, а стрелац је био након брзог напада млади Никола Галић. На почетку другог дела игре било је неколико прилика, а потом је гостујући играч Ђурђевић непотребно у свом казненом простору оборио Кораћа и судија је оправдано показао на белу тачку, а сигуран реализатор био је Богић. Захваљујући сигурним одбранама голмана Митровића гости су однели бод.

М. С.

Младост (О) –  Полет  8:0 (5:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца 200. Судија:  Богдановић (Зрењанин). Стрелци: Јуриша у 4, 36. 56. и 61. Гиговић у 27. Пештерац у 42. и 44. и Павловић у 76. минуту.

МЛАДОСТ: Луковић -, Николић 8, Антић 8, Павловић 8, Л. Лукић 8, Јуриша 9, Додић 8 (В. Лукић 8), Пештерац 8 (Јаковљевић 8), Гиговић 8,  Петровић 8.

ПОЛЕТ: Ковач 5, Тинтар 5, Пиперски 5, Малогајски 5, Гавранчић 5, Велимиров 5, Хун 5, Јелисић 5, Драганов 5, Ћирић 5, Зорић 5.

Омољичани су били надмоћни и стварали  прилике пред  голом голмана  Ковача који је осам пута вадио лопту из мреже. До одласка на одмор домаћи фудбалери решили су питање победника добрим акцијама и головима коју је отворио четвоструки стрелац на мечу Славен Јуриша. У другом полувремену домаћи фудбалери наставили су са добром игром.

Јединство (БК) - Пролетер (БК) 3:1 (1:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион „Ђуро Будимир Баyо”, гледалаца око 200, судија: Бунчић (Панчево), стрелци: Ђорић у 30. Живков у 75. и 80. (из пенала) за Јединство, Милошевић у 77. минуту (из пенала) за Пролетер.

ЈЕДИНСТВО: Медић 7, Ковачевић 7, Дапчевић 7 (Панић 7), Грбан 7, Радишић 7, Живанов 8 (Рончевић 7), Ђорић 8 (Матић 7), Зекановић 8, Јовандић, Бабић 7.

ПРОЛЕТЕР: Живановић 7, Младеновић 6, Миковић 7, Јефтић 7, Митић 6, Милошевић 7, Мошеску 6, Томић 7, Караклић 7, Ђокић 6 (Стевановић), Настановић 7.

Мрежу гостујућег голмана начео је Ђорић у 30. минуту и са овим резултатом се отишао на одмор. Домаћин је голом Живанова су повећали на 2:0 а гости су два минута касније успели да смање резултат. Десет минута пре краја Живанов је постигао свој други погодак са беле тачке.

М. Секулић

ЖАК - Вршац 2:4, Војводина - Слога 6:1, Јединство (БК) - Пролетер 3:1, Козара - Јединство (НБ) 4:0, Будућност - Слобода (НК) 1:1, Раднички (К) - Бегеј 1:4, Раднички (С) - Кикинда 2:1, Младост (О) - Полет 8:0.