Војвођанска лига Југ: Босанчић успешно заменио голмана

Кабел – ЛСК  1:1  (1:0)
topolic postize vodeci gol za kabel, d.ivanic

НОВИ САД: Игралиште Кабела, гледалаца 100. Судија: Панчић (Каравуково) Стрелци: Тополић у 45. за Кабел, а Берић у 70. минуту за ЛСК. Жути картон: Радуновић (ЛСК).

КАБЕЛ: Сакић 7, Радиновић 6, Ђурић 7 (Зорић 6), Остојић 7 (Петровић) 6, Вучковић 7, Тополић 8, Тривуновић 6, Богавац 7 (Богданић) 6, Попадић 6, Граховац 6, Ђулић 7.

ЛСК: Васиљевић 7 (Босанчић 7), Милошевић 7, Лађевац 7, Сремац 8, Опарушић 7, Радуловић 7, Ђилас 7 (Вуколић), Берић 7, Јеликић 6, (Савић 7), Ђукић 6, Стојчић 6.

Пропустила је екипа Кабела да и против солидне екипе из Лаћарка настави са победама. Нападали су у првом полувремену у таласима, створили неколико прилика које нису искористили Ђурић, Вучковић и Граховац.

Када се чинило да ће се на паузу отићи без голова на центаршут Ђулића и асистенцију Граховца капитен Тополић савладао је Васиљевића.

У наставку уместо да повећају резултат домаћи су несхватљиво стали што су гости искористили и после продора Радуловића Берић је био неумољив. Сви напори Кабела да до краја поново пронађу пут ка мрежи осујетила је чврста одбрана на челу са резервним играчем  Босанчићем који је на  полувремену на голу заменио Васиљевића коме је позлило, успели су да однесу вредан бод.

М. По.

СлавијаЈуговић 2:4 (0:3)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100. Судија: Грмуша (Петроварадин). Стрелци: Кузмановић у 50 и Вукосављевић у 54.за Славију, а Веселиновић у 18. и 92. Чича у 20. (аутогол) и Николић у 22. минуту за Југовић. Жути картони. Вулетић и Срдић (Југовић).

СЛАВИЈА: Вукић 6, Грубовић 6 (Прљић7), Радојичић 6, Степановић 6, Марков 6 (Радовановић) 7, Чича 6, Кузмановић 7, Јашовић 6, Стојчић 7, Јовановић 7, Вукосављевић 7 (Стојановић 6)

ЈУГОВИЋ: Мартиновић 7, Станковић 7, Пејаковић 6 (Срдић) 6, Дубраја 7, Лакић 7, Вулетић 7, Рис 7, Вучић 8, (Бабић) 6, Веселиновић 9, Јосимовић 7 (Сукара) 7, Николић 8

И трећи узастопни пораз доживела је Славија на свом терену. Гости предвођени расположеним Стеваном Веселиновићем  који је казнио слабу интервенцију Вукића су повели. Два минута касније на центаршут Вучића неспретно је стартовао Чича. Код трећег гола асистирао је Веселиновић, а Николићу није било тешко да погоди празну мрежу.

У наставку је Кузмановић смањио резултат, Вукосављевић голом донео резултатску неизвесност и надање домаћина да до краја могу стићи барем до бода. Међутим на сцену је поново ступио најбољи актер меча Стеван Веселиновић и другим погодком обезбедио Југовићу вредну победу.

М. По.

Купиново - Слога (Е) 1:2 (1:2)

КУПИНОВО: Игралиште Купинова, гледалаца 100, судија Арсић (Нови Сад). Стрелци: Вујчић у 4. за Купиново, Б. Поважан у 5. и Вуковић у 38. минуту за Слогу. Жути картони: Недељковић, Вујчић, Ђуричић (Купиново), Микић, Вуковић, Халиловић, Матић (Слога).

КУПИНОВО: Старчевић 7, Боснић 7,  Недељковић 7, Ђуричић 7, Миљуш 7, Вујичић 7, Јеремић 7, Видаков 7, Паштар 7, Карна 7 (Красић), Јанковић 7.

СЛОГА: Илић 7, Џибрић 7, Матић 7, Микић 7, Халиловић 8, Б. Поважан 8 (Д. Поважан), Цвијић 8 (Смиљанић), Симеуновић 8, Теофиловић 8, Вуковић 8, Докнић  (Пендо).

Ердевичани, су, били бољи ривал, али, не толико колико су домаћини предпостављали, али су заслужено славили. На другој страни, домаћини су пружили, добар отпор. И чак су први и повели. Јеремић је набацио лопту пред гол гостију, а Вујчић, је са око осам метара лако савладао Илића.Радост домаћина трајала је само минуту. Б. Поважан, је изјеначио такође после одличног набацивање лопте пред гол домаћина. А, Вуковић је био стрелац, после, велике гужве пред голом Старчевића.

Н. Радановић

Подунавац - Хајдук (Ч) 0:1 (0:0)

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 200, судија Калафат (Нови Сад). Стрелац: Кобиљски у 82. минуту. Жути картони: Јуришић, Мандић, Пушкаш, Вирић (Подунавац), Марић, Сувајџић, Зелић, Томић, М. Марков (Хајдук).

ПОДУНАВАЦ: Петковић 7, Пауновић 7 (Вујасиновић), Шолаја 7, Калаба 6, Пунишић 6, Вирић 6, Јерковић 7, Јуришић 7, Балешевић 7, Лапчевић 7, Мандић 6.

ХАЈДУК: Доведан 8, Паповић 7, Зелић 7 (Кезија 7), Сувајџић 7, Марић 7, Калајџић 7, Степановић 7 (М. Марков 7), Чичак 8, Кобиљски 8, Шарић 7, Томић 7 (Каурин 7).

Белегишани су били бољи ривал, у заиста, добром мечу.Пропустили су заисте низ правих шанси.На другој страни, гости, су се организовано бранили, и на крају и одбранили.Уз то су постигли и гол за победу.Кобиљски је искористио, једну, једину, грешку домаће одбране.Домаћа одбрана је закаснила са избацивањем лопте испред своје мреже.

М. Радаковић

Хајдук (Б) - Борац (Ш) 3:1 (2:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Димитрјевић (Нови Сад). Стрелци: Митровић у 32., Цураковић у 42. (из пенала) и Јањуз у 82.за Хајдук, Попин у 75. (из пенала) за Борац. Жути картони: Суботин, Мутић (Хајдук), Макивић, Скоко (Борац).

ХАЈДУК: Благојевић 7, Суботин 8, Панић 7, Митровић 7 (Ђорђевић), Мутић 7 (Звекан), М. Гавриловић 8, Живановић 8, Мачак 7, Орошић 7, Цураковић 8, С. Гавриловић 8 (Јањуз 7).

БОРАЦ: Субашић 7, Драгић 6, Макивић 6, Јањанин 7, Скоко 6, Зечевић 6, Крстевски 7 (Ђурић), Мијић 6 (Божић),  Јанков 7, Гргић 6, Попин 7.

Домаћини, су, од првог минута кренули у нападе, а гости се орјентисали на одбрану и на  контре.А, домаћини, су већ у првим минутима погодили лоптом у пречку.Живановићу је само фалила срећа, да начне, гостујућу мрежу.

Ипак, домаћи су повели  преко Митровића, после сјајне акције С. Гавриловића и М. Гавриловића, а увећали су вођство са пенала.Живановић је заустављен непрописним стартом у казненом простору гостију. Сигуран са беле тачке био је Цураковић. И у наставку, домаћини су играли нападачки фубал.У 70. минуту Мутић је лоптом погодио само стативу.Неколико минута касније Цураковић је скривио најстрожу казну.

Попин је лако матирао Благојевића.И после овога, домаћи, нису одустајали од сталних напада.Тако је из једне течне акције Јањуз изненадио Субашића прецизним шутем за коначних 3:1.

М. Батало

Хајдук (Д) - Сремац (В) 3:2 (1:1)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 300, судија Пјевац (Темерин).Стрелци: Шућак у 20, Савићевић у 54. и Совиљ у 73. за Хајдук, а Коларов у 25. и Гаћеша у 78. минуту за Сремац. Жути картони: Ристић, Јевтић, Малиновић (Хајдук),.Црвени картон: Аксентијевић (Сремац).

ХАЈДУК: Д. Петровић 7, А. Симић 7, Муса 7,  Марковић 7, Мандић 7, Павловић 8,Ристић 7, Шућак 7, Савићевић 8, Совиљ 7 (Зељковић), Јетић 7 (Малиновић).

СРЕМАЦ: Травица 7, Кубуровић 7 (Вигњевић), Жежељ 7 (Влаисављевић ), Драгановић 7, Грујин 7, Гаћеша 6, Џикнић 7, Рачић 7, Коларов 7 (Аксентијевић 7), Ђурчин 7, Лошић 7.

Доста, добра и садржајна утакмица, а домаћини су били бољи ривал. Шућак, је донео вођство, домаћину. Изједначили су Војчани из доста течне и брзе контре. У наставку, домаћини су своју прву и праву шансу претвориули у гол. Савићевић је матирао Травицу са око осам метара. Пре тога Муса је изванредно послао лопту пред гол гостију.другом делу, другог полувремена, виђена су још два гола. Муса је, одлично заврнуо лопту пред гол гостију) и Гаћеша су само завршили акције головима.

Р. Маричић

Јединство (СП) - Индекс 2:1 (2:1)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 200, судија Ранисавић (Сремска Митровица).Стрелци: Рајић у 20. и Димитрић у 34. за Јединство,а  Бањац у 9. минутту за Индекс. Жути картони: Миленковић (Јединство), Божић, Бањац (Индекс).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Живковић 6, Бошковић 6, Зарић 6, Миленковић 7, Галић 7 (Ивковић), Кнежевић 7, Димитрић 6, Бајић 7, Милаковић 7, Рајић 6.

ИНДЕКС: Бузаџија 7, Косец 7, Ђекић 7, Барић 7, Божић 6, Покрајац 6, Вукадиновић 7, Варга 6, Бањац 6 (Кнежевић), Клаић 6, Сендерак 6 (Кисић).

Домаћини су се поигравали са нервима својих верних навијача.Кренули су домаћини траљаво, што је искористио Бањац, и после, брзе контре довео је свој тим у вођство. До поравњања резултата дошло је у 20. минуту када је Миленковић пронашао слободног Рајића.У 34.домаћини су извели праву акцију, течну и повезану, а нико, од гостију није могао да сустигне Димитрића, који је елегантно послао лопту изблизине у небрањени део мреже.

М. Бзовски

Слога (Т) – Борац (НС) 1:0 (1:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 400, судија: Гњатовић (Нови Сад), стрелац: Росић (из пенала) у 38. Минуту, жути картони: Шаренац, Никола Томић (Слога), Симовић (Борац), црвени картон: Симовић (Борац) у 43. минуту.

СЛОГА: Ивић 7, Вукаљевић 7, Пастор 7, Немања Томић 8, Шаренац 7, Масалушић 7, Секулић 6 (Никола Томић 6), Мијаиловић 7, Ђорђевић 7 (Берић - ), Росић 8, Павловић 7 (Туцаков - ).

БОРАЦ: Ћирић 7, Гаћеша 6 (Томић - ), Симовић 6, Кочиш 6, Јашовић 7, Вујовић 6, Стојшић 7, Гојковић 7, Салић 6 (Плавшић 6), Бичкеји 7, Нинковић 7 (Добрињац - ).

Утакмицу је одлучио новопечени младожења Срђан Росић који је био сигуран извођач најстроже казне: лопту је послао у једну, а голмана Николу Ћирића у другу страну. Пре самог гола, гости су дуго протествовали јер су сматрали да у дуелу Немање Ђорђевића и Бобана Јашовића није било елемената за казнени ударац.

Изненађујуће добар одзив навијача, имајући у виду неуобичајен термин одигравања (понедељак), представљао је стимуланс за младу екипу гостију, пошто су прописно намучили фаворизованог домаћина у чијим редовима је најбољи утисак оставио Немања Томић (16). Судија Гњатовић није имао свој дан, у 73. минуту, могао је мирне душе да досуди нови пенал за Слогу, пошто је Иван Кочиш непрописно зауставио Борка Павловића, док је у надокнади времена виђена спорна ситуација у казненом простору домаћина, када је оборен капитен гостију Зарије Гојковић.

М. Менићанин

ТЕМЕРИН: Слога - Борац (НС) 1:0 , ДИВОШ: Хајдук - Сремац (В) 3:2, КУПИНОВО: Купиново - Слога (Е) 1:2, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Индекс 2:1, БЕШКА: Хајдук - Борац (Ш) 3:1, НОВИ САД: Кабел - ЛСК 1:1, Славија - Југовић 2:4, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Хајдук (Ч) 0:1.

1. Слога (Е)        4      4      0      0      12:2  12

2. Једин. (СП)    4      3      1      0      13:5  10

3. Хајдук (Ч)       4      3      0      1      5:2   9

4. Хајдук (Д)       4      3      0      1      5:4   9

5. Кабел              4      2      2      0      7:5   8

6. Подунавац      4      2      1      1      7:4   7

7. Слога (Т)         4      2      1      1      4:6   7

8. Хајдук (Б)        4      2      0      2      7:7   6