Војвођанска лига – Југ: Дивошани разиграни у дербију

Слобода - Хајдук (Д) 2:7 (1:4)
jarak

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, судија Штрумпф (Нови Сад). Стрелци: Вукотић у 5. и 73. за Слободу, Дерајић у 8. и 22, Цвијић у 16. и 41, Совиљ у 54, Живковић у 73. и Михајловић у 84. минуту за Хајдук. Жути картони: Радошевић, Јовичић (Слобода), тренер Ђорђевић, Совиљ, Тривуновић, Радуловић

СЛОБОДА: Шивољицки 6, Стевић 6, А. Симић 6, М. Симић 6, Лазаревић 6, Салкунић 7 (Радошевић),  Вукотић 7 (Јовичић), Јакшић 6 (Штулић), Нинић 7, Шобот 6 (Драгојевић), Ђорић 5 (Ђорђевић).

ХАЈДУК: Лековић 9, Симић 9, Цветановић 9, Халиловић 9, Ђ. Симикић 9, Цвијић 9, Балиновић 9 (Савићевић 8), Дерајић 9, Р. Ивковић 9 (Михајловић 8), Совиљ 9 (Живковић 8), Тривуновић 9 (Радуловић 8).

Када је Вукотић, у 5. минуту затресао гостујућу мрежу, сви су одмах помислили да ће и Дивошани оставити бодове у Доњем Товарнику. Погодак је госте само пробудио  и за само  десетак минута постигли су три поготка. У финишу првог полувремена још једном су погодили мрежу Шивољицког.

У наставку Дивошани су играли сјајно и постигли још још три гола и свима доказали да су најбољи тим у досадашњем делу првенства. С. Сарић

Сремац (В) - Индекс 1:0 (0:0)

ВОЈКА: Стадион Сремца, судија Кампић (Нови Сад). Стрелац: Карна у 62. минуту. Жути картони: Грујин, Ковачевић, Карна, Боснић, Кнежевић (Сремац), Секицки, Гаћеша, Нађ, Бараћ (Индекс).Црвени картон: Карна (Сремац).

СРЕМАЦ: Мартиновић -, Кубуровић 8, Турчиновић 8, Ковачевић 8, Шашић 8, Грујин 8, Божиновић 8, Спаловић 8, Кнежевић 8 (Карна 8), Боснић 9, Бојић 8 (Станишљевић).

ИНДЕКС: Субашић 8, Бараћ 7, Вуковић 7, Вучковић 7, Недић 7, Бањац 7, Ј. Ћук 6, Нађ 6, Вучковић 6, Недић 7 (Вукашиновић), Бањац 7 (Секицки), Стојановић 7 (Беложаски), Гаћеша 6.

Домаћин је био много бољи ривал у току целе утакмице, а славио је за гол који је постигао Карна.Најбољи појединац на утакмици Стефан Боснић изврсно је центрирао лопту пред гол гостију. Лопта је прво пала на главу Кнежевића, који је лопту скрену на главу Карни, који је само наставио акцију, и главом ћушнуо лопту у мрежу гостију.

М. Инђић

Подунавац - Слога (Е) 2:0 (1:0) (прекинуто у 74. минуту)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, судија Граовац (Рума). Стрелци: Лабовић у 40. и Мирчетић у 66. минуту. Црвени картони: Јован Ђурић (Слога).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 8, Павловић 7, Марко А. Живковић 8, Пауновић 8, Солдатовић 7 (Хаска 7), Цветојевић 7, Љубевић 7 (Марко С. Живковић), Зоговић 8, Јовановић 8, Мирчетић 8, Лабовић 8,5.

СЛОГА: Тојагић 8, Дробац 6, Ђуркић 7, Воларевић 7, Џибрић 6, Угљешић 7, Бојанић 6, Херцег 6, Матић 7, Стојчић 6, Ристић 6.

Домаћини били бољи у току целе утакмице и искористили две своје повољне шансе,а бриљирао је Марко Лабовић, стрелац једног гола.У 74. минути досуђен је оправдано пенал за домаћине. Истог момента, гостујући играчи су напустили терен, без икаквог разлога. Сви су били изненађени овим неспортским гестом гостију. Иначе, до прекида утакмице, играо се добар фудбал, у фер и коректној игри.

М. Градић

Младост (БЈ) – Црвена звезда 1:0 (1:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, судија: Вукмановић (Нови Сад), Стрелац: Вучковић у 22. минуту, жути картони: Кнежевић, Зукић (Младост).

МЛАДОСТ (БЈ): Лолић 7, Вејин 7,5, Стојисављевић 7, Кнежевић 7, Ђукић 7, Милош Ковачевић 7,5, Стојановић 7 (од 79. Јовановић - ), Милан Ковачевић 7, Вучковић 8 (од 90. Антонић - ), Зукић 7,5 (од 70. Ивановић - ), Ерак 7,5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 7,5, Кисић 6,5, Јокић 6, Апић 7, Ненезић 7, Хајризи 7 (од 76. Адамек - ), Звекан 6 (од 56. Миловановић 6,5), Поштић 7 (од 82. Попов - ), Марић 6 (од 46. Тубић 6,5), Попадић 7,5 (од 82. Бабић -), Станковић 7.

Јарачани су заплесали по киши, срушивши неугодну традицију, јер претходних пет мечева на Ливадици, нису победили Новосађане, а загонетку је решио Андреј Вучковић, пожртвованим уклизавањем на другој стативи, уз изврстан центаршут Димитрија Вејина. После дуела штопера Ненезића и запаженог Вучковића, судија Вукмановић је досудио пенал, али брзо се предомислио, променивши одлуку. Пречку је нациљао Поштић, ударцем са 30 метара, а у 33. минуту, због офсајда, поништен је гол Стојановића. Усамљен испред голмана Лолића, био је бонус Марић, могао је да бира угао, али лопту је послао небу под облаке, па је у ветар бачена асистенција Попадића. Друго полувреме је, са пар одличних интервенција, обележио голман Душан Војводић, а круна је била у 76. минуту, када је у истом нападу, одбранио ударце Александра Ерака и Милана Ковачевића.

М. Менићанин

Раднички (НП) - Јадран 2:0 (0:0)

НОВА ПАЗОВА: Стадион Радничког, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Ивановић у 70. и Балешевић у 95. минуту (из пенала). Жути картони: Иванчевић, Вучковић (Јадран)

РАДНИЧКИ: Танасић 8, Бјелобрк 8 (Играч), Ивановић 8 (Чортановачки), Цвјетиновић 8, Богдан 8, Цветковић 8, Балешевић 8, Шавија 8, Зорић 8 (Ранитовић), Девић 8, Кубуровић 8.

ЈАДРАН: Антић 7, Грубор 7, Тривић 7, Вуколић 7, Вучковић 7, шестовић 7, Иванчевић 7, Кошутић 7,  Вукасовић 7 (Димић 7), Пекић 7, Пуљиз 7.

У Новој Пазови се играо само борбен фудбал. Гости су ипак, када се све узме у обзир заслужили барбод.У првом полувремену су пропустили неколико повољних шанси.

У наставку домаћини су били бољи ривал, само за два гола. Како и гласи коначан резултат.

И. Маленчић

Подриње - Јединство (Р) 1:2 (0:1)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, судија Инђић (Инђија). Стрелци: Мијајловић у 35. за Подриње, а Скоко у 45. и Заов у 70. минуту за Јединство. Жути картони: Арсеновић (Подриње), Тепић (Јединство).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодровић 7, Пршић 7 (Лукић 6), Делић 7 (Ераковић 6), Јанковић 6 (Кабашај 6),  Мијаиловић 7 (Ђурђевић 6), Лацковић 6, Арсеновић 7, Томић 6 (Ивић 6), Пантић 7, Петровић 7.

ЈЕДИНСТВО: Глишић 8, Ђекић 7 (Стојановић 7), Гаџић 7, Митровић 7 (Илијин 7), Моравац 7, Рајак 7, Скоко 7, Тришић 7, Тепић 7 (Берић), Заов 7, Ђанковић 7 (Зирић).

Била је то лепа утакмица, у којој су домаћини доминирали у првом полувремену, повели заслужено, могли и увећати вођство и то неколико пута. Онда су гости извели контру, последњем минуту, првог полувремена. Изврсно центрирану лопту дочекао је Скоко и тако поравнао резултат.

У наставку, гости су били нешто бољи ривал и плод такве игре је још један гол у домаћој мрежи. И опет су гости извели одличну контру, и опет је и Заов постигао гол после центриране лопте.

Л. Крсмановић

ЈуговићСлога (Т) 0:0

КАЋ: Спортски центар Сигет, судија: Грмуша (Петроварадин), жути картони: Гвозденовић, Милојевић (Југовић), Ергарац, Пролић (Слога).

ЈУГОВИЋ: Н. Срдић 7, Гвозденовић 6,5 (од 80. Бабић - ), Вулетић 6,5 (од 60. Јакшић - ), Чупић 7, Вучковић 7, Боровница 7, Поповић 6,5, Шепа 6,5 (од 70. Милојевић - ), Рис 7, Д. Срдић 7, Пекез 6,5.

СЛОГА (Т): Боројевић 7, Обрадовић 6,5 (од 78. Ђурђевић - ), Пастор 7, Ергарац 7, Зелић 7, Туцаков 7, Ковачевић 7, Марковић 6,5 (од 60. Пролић - ), Грујић 6,5 (од 85. Теофиловић - ), Пожарев 7, Свитић 6,5.

Стрелцима је недостајало барута на Сигету. У борбеном ремију, најбољу шансу за домаће, имао је Вулетић, када је из слободњака проверио рефлексе голмана Боројевића, док Темеринци могу да жале, због промашаја Пожарева и Ковачевића.

М. Мен.

Нови СадБудућност  3:0 (2:0)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари. Судија: Секулић (Нови Сад). Стрелци: Пекић у 1. Полић у 15. и Лешков у 70. минуту. Жути картони: Зекић (Нови Сад), Станивуковић, Добо, Ђукић (Будућност).

НОВИ САД:  Ромић 7, Бранковић 7, Качавенда 7 (Лепојевић -), Полић 7,5 (Велковски 7),Игњић 7 (Зекић -), Пекић 7,5, Вујовић 7,5, Леђанац 8, Петровић 8, Кантарџић 7,5,Лешков 8,5.

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Грујић 6,5, Станивуковић 6,5, Радосављевић 7, Ђукић 6,5, Рого 6 (Симовљевић -), М. Павловић 6 (Д. Павловић 7), Владисављевић 6, Петровић 6,5 (Тришић -) Станић 6 (Ђорђић 7), Добо 6,5.

И поред изостанака неколико стандардних првотимаца у знатно подмлађеном саставу фудбалери Новог Сада пропустили су лепу прилику да дођу до убедљивије победе. Готово из првог напада  после продора и шута Лешкова на одбијену лопту од  голмана  МилорадаЛекића натрчао је Јован Пекић и погодио мрежу. И код другог гола  расположени Стеван Лешков асистирао је Николи Полићу. До полувремена центарфор „канаринаца“ Пекић бимао је неколико прилика; али није погодио мрежу; затресла се и пречка;.

У наставку је на центаршут млађаног Петровића Пекић лопту захватио главом уз одбрану солидног Јокића. Покушавали су гости да барем смање резултат, али су се све акције завршавале испред стамене одбране. Најбољу игру ове јесени  на пас Немање Кантарџића  ударцем под пречку крунисао је Стеван Лешков. Једину праву прилику имали су гости у надокнади времена. Душан Павловић идеално је упослио  Славка Симовљевића, али је голман Ромић правовременим истрчавањем спречио погодак.

М. По.

Цемент - Борац (Ш) 3:0 (0:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, судија: Ранковић (Сремска Митровица), стрелци: Јелић у 47. Зоговић у 52. Зељковић у 66. минуту. Жути картони: Томић, Унгар (Цемент), Топић (Борац).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Пековић 7, Томић 7 (Бајић), Јелић 8, Унгар 8, Буквић 7 (Маријановић 6), Балетић 7, Секулић 7 (Миликић 6), Зељковић 8 (Лаковић), Вилотијевић 7, Зоговић 8.

БОРАЦ: Студен 7, Ђаковић 6 (Грковић), Краговић 7, Ђурић 7 (Станчетић 6), Топић 7, Мијић 6 (Ђурић), Гркић 6 (Станковић), Миловац 6, Зечевић 6, Милетић 6, Кованушић 6 (Варга).

Фудбалери Цемента одиграли су сјајну утакмицу, најбољу у овом првенству и стигли су до вредне победе. Гости из Шајкаша покушали су све, желели су бодове, међутим Беочинци су били бољи. У првом делу гости су се још и држали, али у наставку Беочинци су доминуирали и постигли три поготка. Голови су се ређали као на траци. Серију лепих погодак отпочео је у 47. минуту Јелић, само неколико минута касније у листу стрелаца се уписао и капитен Зоговић. Тачку на лепу фудбалску представу ставио је млади Зељковић, који је постигао изузетно леп погодак.

Б. Старчевић

БЕЛЕГИШ: Подунавац - Слога (Е) 2:0 (прекинуто у 74. минуту), , ВОЈКА: Сремац - Индекс 1:0, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Јединство (Р) 1:2, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Црвена звезда 1:0, БЕОЧИН: Цемент - Борац (Ш) 3:0, КАЋ: Југовић - Слога (Т) 0:0, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Хајдук (Д) 2:7, НОВИ САД: Нови Сад - Будућност 3:0, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Јадран 2:0.

1. Хајдук (Д)      12     10     0      2      32:11        30

2. Јединство (Р) 12     8      2      2      19:9  26

3. Слобода 12     8      2      2      19:10        26

4. Младост (БЈ)  12     7      1      4      25:17        22

5. Нови Сад       12     6      4      1      22:14        22

6. Борац (Ш)      12     6      3      3      17:11        21

7. Слога (Е)       12     7      0      5      17:11        21

8. Индекс  12     5      4      3      24:15        19