Војвођанска лига – југ: Дивошани зауставили Мачване

Била је то одлична утакмица, у првом делу играчи Подриња, су имали инцијативу, али су домаћи фудбалери добро парирали и заустављали на време све покушаје играча гостију.
D. Ivanić/ Momenat sa utakmice između Crvene zvezde i Cementa

Хајдук (Д) - Подриње 1:0 (0:0)

ДИВОШ: Игралиште  Хајдука, гледалаца 400, судија Граовац (Рума).Стрелац: Савићевић у 53. минуту. Жути картон: Мандић, Совиљ, Атић (Хајдук), Савиновић, Требовац, Ђурђевић (Подриње).Црвени картон: Радовановић (Подриње).

ХАЈДУК: Петровић 7, Давогић 7, Пендо 7, Мандић 7, Михајловић 7, Радман 7, Стојановић 7, Халиловић 7, Симић 7 (Совиљ 7), Трнинић 7 (Ристић 7), Савићевић 8 (Атић 7).

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Теодоровић 7, Савиновић 7, Радовановић 7, Ђурђевић 7, Вукотић 7 (Пршић 7), Мијаиловић 7 (Требовац 7), Томић 7 (Рого 7), Џибрић 7, Станић 7.

У другом полувремену Дивошани много бољи и плод такве игре је и гол Савићевића.Лопту је Радман идеално убацио пред гол гостију, а, лукави Савићевић је лопту дочекао главом и погодио мрежу. Потом се развила велика борба за сваку лопту. И у последњим секундама игре умало да гости поравнају резултат. Али, се Требовац спетљао и са пет метара није матирао голмана Петровића.

Р. Маричић

Сремац (В) - Подунавац 1:0 (0:0)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца 300, судија С. Петровић (Сремска Митровица).Стрелац: Драгановић у 70. минуту. Жути картони: Драгановић, Морача, Богојевић, Шака, Грујин (Сремац), Тинтор (Подунавац).

СРЕМАЦ: Старчевић 8, Бабић 8, Богојевић 8, Драгановић  9, Спаловић 8 (Рудић), Давидовић 8 (Грујин 7), Петрић 7, Шака 8 (Штетић 7), Кубуровић 8, Морача 9.

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7, Добријевић 7, Јовановић 7 (Гавриловић), Вујасиновић 7, Тинтор 8, Пејчиновић 8, Ђурић 7 (Анђелковић 7), Зоговић 8, Ђуричић 8 (Марко А. Живковић 7), Марко М. Живковић 8, Мандић 7.

Војчани су играли одличан фудбал и још у првом полувремену пропустили су неколико добрих прилика, али и гости су имали своје шансе. У наставку домаћини бољи ривал, и плод такве игре је победа са голом разлике, уз још две добре прилике.

Победносни гол постигао је Драгановић.Дочекао је лопту главом испред голмана гостију Младеновић, после идеалног набацивња Шаке из слободног ударца, и послео је испод сама пречке.

Уз одличну игру домаћина, и велику борбеност гостију, занимљиво је да је суђење било најслабије.

М. Инђић

Црвена звезда - Цемент 1:2 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 150, судија: Самац (Футог), стрелци: Матић у 54. за Црвену звезду, а Балетић у 72. и Секулић у 87. минуту за Цемент.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митровић 6, Караћ 7 (Черњак), Радаковић 6, Томић 7, Берић 7, Сапунџић 6 (Костић 6), Матић 7,5, Милић 7, Пурић 6, Вуковић 6,5, Кисић 7.

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Пековић 7, Унгар 7, Томић 6,5 (Павлов 7), Зоговић 8, Скоко 7, Бајић 6,5 (Васић), Вујошевић 8, Балетић 8, Секулић 8 (Хорњик), Јовишић 7.

Фудбалери Цемента након боље и ефикасније игре у другом полувремену однели су у Беочин цео плен. Након првог дела у коме су мреже мировале неочекивано је домаћин дошао до предности након ударца из угла Милића, Матић је прихватио лопту између задње линије и савладао Ђурикина. Покренули су се након примљеног гола момци тренера Мирослава Горданића, кренули су са нападима и већ у 72. минуту бивши играч Црвене звезде Феђа Балетић прецизним ударцем успео је да савлада Митровића.

У финишу меча Страхиња Секулић је из слободног ударца био прецизан за победу гостију.

М. По.

Слога (Е) - Слобода 4:0 (0:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија Радић (Ириг). Стрелци: Поважа ну 50, Цвијић у 79, Стојшић у 81.и Мишчевић у 90.минуту. Жути картон: М. Радошевић (Слобода).

СЛОГА: Тојагић -, Стојчић 7, Бојанић 7, Стојшић 7, Томчић 7, Цвијић 8, Поважан 7 (Писаревић), Грубиша 7, Дробац 7 (Бојанић), Мачвански 7 (Мишчевић 7), Барић 7.

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Кубуровић 6, Митровић 6 (Зељко 6), Кордолуп 6, Гаћеша 6, Јеж 6 (С. Радошевић), Пазарски 6, Босиљков 6, Ристић 6 (Мркајић), Драгојевић 6, М. Радошевић 6.

Ердевичани су тек у другом полувремену показали све шта знају и умеју. Да су Мачвански два пута, Поважан, Стојшић и Цвијић постигли голове код изразитих шанси резултат је могао бити и двоструко већи. Уз то је Дробац лоптом уздрмао стативу. Изванредан гол постигао је Стојшић из шута са око 20 метара. Стојшић је учестовао и код четвртог гола. Убацио је лопту пред гол гостију, она је дошла на другу стативу, где је био сам Мишчевић. Уследио је прецизан шут и лопта је завршила иза леђа голмана Радосављевића.

А. Кузмић

Слога (Т) – Јединство (СП) 3:1 (2:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 150, судија: Димоски (Нови Сад),  стрелци: Туцаков у 13, Л. Томић у 30. и Бановић у 54. за Слогу, Играч (из пенала) у 77. за Јединство, жути картони: Пролић, Туцаков (Слога), Миловчевић, М. Митровић, Гавриловић, Тошић, Играч (Јединство).

СЛОГА (Т): Пушкић 7, Пастор 7,5, Нем. Томић 7, Зелић 7,5, Бановић 8, Икрашев 7,5, Л. Томић 8 (Вукаљевић - ), Ђекић 7, Ник. Томић 7,5 (Ергарац - ), Пролић 7,5 (Марковић - ), Туцаков 8.

ЈЕДИНСТВО (СП): Јовишић 6, Пањак 6, Тошић 6 (Богдановић - ), Миловчевић 6,5, Делић 7, Цвијановић 6 (Бртка 6), М. Митровић 7, Играч 7,5, Цветановић 7, Гавриловић 7, Милановић 6.

Победом против гостију из Старе Пазове, фудбалери Слоге приредили су рођендански поклон тренеру Мирку Давидовићу. Узбуђења су се ређала, као на траци. После слободног ударца Николе Томића, утрчао је штопер Бранислав Туцаков, променио смер лопти, довољно да постане неухватљива за 202 центиметра високог голмана Лазара Јовишића. Један од најмлађих на терену, Лазар Томић, режирао је најлепши гол, скинувши паучину из угла. Претходно су акцију креирали капитен Роберт Пастор и асистент Боро Пролић.  У 38. минуту, офанзивац Никола Играч, принудно прекомандован на штопера, извео је слободњак, а Милан Митровић је постигао гол, који је поништен, на интервенцију помоћног судије Гаћиновића. Четири минута касније, Никола Томић је мајсторски гађао из слободног ударца, искоса са 20 метара, али пречка је била савезник Пазовчана. За асистенције надахнут Боро Пролић, у 54. минуту, проиграо је Стефана Бановића, а везиста Слоге се одужио ефектним поготком, као потврдом сјајне форме. Никола Играч је, у 77. минуту, био сигуран реализатор најстроже казне, пошто је Васо Зелић непрописно зауставио Милана Митровића.

М. Менићанин

Борац (Ш) - Младост (БЈ) 4:2 (0:1)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија: Тошић (Нови Сад), стрелци: Тодоровић у 46. (аутогол), Миловац у 53. и 55. и Варга у 84. за Борац, а Милан Ковачевић у 28. и Тодоровић у 90. минуту (из пенала) за Младост.

БОРАЦ: Бурзаџија 7, Краговић 7, Ћук 7, Зечевић 7, Цвијић 7, Станојев 7, Јовић 7, Лазић 7 (Веселиновић 8), Рахић 7 (Варга 7), Грковић 7, Васин 7, Миловац 8,5.

МЛАДОСТ: Лолић 6,5, Апић 7 (Стојисављевић 6,5), Мрђеновић 6,5, Леђанац 7 (Кнежевић 6,5), Тодоровић 7, Милош Ковачевић 7, Стојановић 6,5, Стојаковић 6,5, Антонић 7, Нинковић 8, Милан Ковачевић 7 (Бајић 6,5).

Победом над екипом из Бачког Јарка фудбалери Борца засели су на прво место војвођанског југа. Није све добро почело за домаћина јер је у 28. минуту Милан Ковачевић одузео лопту и из класичне контре погодио ближи угао.

Најбољи актер утакмице Миловац одлично је у 34. минуту извео слободан ударац, али је лопта само уздрмала стативу.

Готово из првог напада у наставку Ћук је након соло продора упутио оштар ударац, лопта је погодила Тодоровића, променила смер и завршила у мрежи за изједначење. Од тог тренутка играо је само један тим предвођен Миловцем који је најпре у 53. минуту донео предност, а два минута касније другим голом је увећао. За убедљиву победу побринуо се Варга, а Тодоровић је само у последњем минуту из пенала ублажио пораз.

М. По.

Резултати:

КАЋ: Југовић - Раднички (НП) 3:1, ТЕМЕРИН: Слога - Јединство (СП) 3:1, ДИВОШ: Хајдук - Подриње 1:0, ЕРДЕВИК: Слога - Слобода 4:0, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Младост (НС) 1:8, НОВИ САД: Црвена звезда - Цемент 1:2, ВОЈКА: Сремац - Подунавац 1:0, ШАЈКАШ: Борац - Младост (БЈ) 4:2.