Војвођанска лига – југ: Ердевичани славили у Темерину

Двобој имењака, окончан је победом гостију из Ердевика, мада Темеринци нису заслужили пораз, упркос чињеници да се налазе у лавиринту слабих резултата.
Momenat sa utakmice u Kisacu/P. Palik

Слога (Т) – Слога (Е) 0:1 (0:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 100, судија: Стојић (Нови Сад), стрелац: Росић у 82. минуту.

СЛОГА (Т): Слијепчевић 6, Бајић 6, Дашић 6, Зелић 6, Нем. Томић 6 (Павловић - ), Свитић 7, Ник. Томић 6, Ђорђевић 7, Миловац 6, Субашић 6 (Пролић - ), Туцаков 6.

СЛОГА (Е): Петровић 7, Ђуркић 7, Халиловић 7 (Вуковић - ), Росић 8, Ристић 7, Смиљанић 7, Грковић 7, Бајуновић 6 (Поважан - ), Грубиша 6, Докнић 7, Шарић – (Симеуновић 7).

На клупи је, уместо Немање Миљановића, дебитовао Ивица Плавшић. Промена за кормилом, мало је раздрмала црвено-беле, али поново су платили данак мршавом реализаторском учинку. Осам минута пре краја, Срђан Росић, пресудио је свом бившем клубу, тако што је из слободног ударца спаковао лопту у мрежу за велику радост гостију.

М. М.

Татра  – Хајдук (Ч)  2:1 (2:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 300, судија Петровић (Сремска Митровица), стрелци: Гаyић у 23.  и Стевановић у 26. за Татру, а Радин у 52.  минуту (из пенала) за Хајдук, жути картони : М. Марков, Дамјановић, и Стјепановић (Хајдук).

ТАТРА: Костуранов 7, Зирић 6, (Пилиповић 7), Пекић 7, Стојчић 6, Стевановић 7, Апић 7 (Сапунyић 6),Клаић 6, Гаyић 7, Барић 6, Цетковић 7, Дражић 7.

ХАЈДУК: Шарић 7, Племић 7, З. Срећков 6), М. Марков 6, Станишић 7, Убовић 7 (Кркић 7) Дањановић 6, Радин 6 (Хорњик 7), Нинковић 7, Стјевановић 6 (Вујичић 6), Д. Марков 6.

Била  је то добра и занимљива фудбалска престава, Домаћи су током целе утакмивце имали иницијативу и са два лепа поготка у првом делу су стекли предност. Гости су смањили голом из казненог ударца. У финишу утакмице гости  су били равноправан противник али прилику за изједначење нису имали. На крају победа домаћих је заслужена. Иначе, током целе утакмице играло се врло коректно

П. Палик

Хајдук (Б) - Хајдук (Д) 1:2 (0:1)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 150, судија Тодић (Врдник). Стрелци: Славко Гаври-

ловић у 49.за домаће, Скорупан у 11. (из пенала) и Кременовић у 77. минуту за госте.Жути картони: Благојевић (домаћи), Миленковић, Савићевић, Скорупан (гости).

ХАЈДУК (Б): Благојевић 6, Суботин 7, Слободан Гавриловић 6 (Орошић), Славко Гавриловић 7, М. Гавриловић 7, М. Митровић 6, Петровић 6, Живановић 6, Мачак 6, Цураковић 6, Ж. Митровић 7.

ХАЈДУК (Д): Радић 8, Пушкаш 7, Пазарски 6, Стевић 6, Лукић 6 (Бакош), Остојић 6 (Ђокић), Кременовић 7, Скорупан 8, Миленковић 7 (Симић), Савићевић 7, Сучак 7.

Дерби имењака у Бешки припао је срећнојој екипи.Гости су повели из пенала. Предходно је голман домаћих Благојевић прекшајем зауставио Миленковића. До краја полувремена домаћини су промашили чак четри зицера.Чак је Стевић скинуо домаћинима зицер са гол линије и послао лопту у корнер.

Одмах у наставку, Ж. Митровић је асистирао код изједначујећег гола Славка Гавриловића. Који је лопту само рутински послао поред голмана Радића. У 70. минуту свиран је пенал за домаћине пошто је М. Митровић, непрописно заустављен у казненом простору гостију. Али, увек, сигурни извођач, најстрожих казни за Бешчане, Цураковић, овога пута, је упутио траљав шут, па је голман Радић одбранио.

Након седам минута игре гости су казнили домаћине, због промашаја Цураковића са беле тачке, Кременовић између двојице домаћих играча шутирао прецизно и лопта је завршила иза леђа голмана Благојевића.

М. Батало

Раднички (Ш) - ЛСК 4:1 (1:0)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија Гаћиновић (Нови Сад).Стрелац: Крајновић у 12.и 72, Блашко у 61.и Васић у 70.за Раднички, Д. Бојић у 57. минуту за ЛСК.

РАДНИЧКИ: Томашевић 7, Нонковић 7 (Чавић), Ј. Сарић 7, Бошњаковић 7, Васић 8, Стојшић 7, Блашко 8 (Милеуснић), Дерајић 7, Крајновић 8, Матић 7, Н. Сарић 7.

ЛСК: Овшек 6, Давогић 6, Вулетић 7, Трубић 6, Н. Бојић 6 (Шћурк 6), Д. Бојић 6 (Дронић 6), Вукотић 6, Јошић 6 (Ђилас 6), Опарушић 6, Плавшић 6, Василић 6.

У, овом, мечу, домаћини, су били много бољи ривал, у другом полувремену.Чак су имали шест такозваних великих прилика, али прво су изједначили Лаћарци јер су искористили своју једну, једину, шансу.Д. Бојић је  матирао Томашевића са неких осам метара.

А, у наставку,  меча, Шиђани, су сваку, своју контру, претворили у гол и дошли до убедљивог резултата.Уз то су пропустили низ шанси.

Б. Р. - П. Л.

Сремац (В) - Подунавац 2:3 (2:2)

ВОЈКА: Стадион Сремца гледалаца 150, судија Тошић (Нови Сад).Стрелци: Антунов у 2.и Драгановић у 16.за Сремац, Милиновић у 9, Балешевижћ у 35.и Вујасиновић у 48. за Подунавац.

СРЕМАЦ: Узелац 6, Павловић 6, Бабић 6 (Белак 6), Радивојевић 6, Шака 6, Грујић 6, П.  Боснић 6, Спаловић 6, Антунов 7, С. Боснић 6 (Марковић 6), Драгановић 7 (Ковачевић 6).

ПОДУНАВАЦ: Адровић 7, Вујасиновић 6, Пунишић 6, Петронијевић 6, Тинтор 6, Јакшић 6, Балашевић 7, Анђелковић 6, Бртка 6 (Каназир 6), Милиновић 6, Вукмировић 6 (Петковић 6).

Фаворизовани домаћини повели су већ у 2.минуту, али борбени гости су лако поравнали седам минута касније. Потом је Драгановић поново матирао голмана гостију Адровића са неких осам метара. Али, упорни, борбени, и сретни, гости, и поред тога, што су домаћини били много бољи ривал, преко прецизних шутева Балешевића и Вујасиновића, ипак, освојили три бода.

Л. Ковачевић

Јединство (СП) - Борац (Ш) 1:1 (1:0)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 300, судија Пјевац (Темерин).Стрелци: Играч у 20.за Јединство, Попин у 77. минуту (из пенала) за Борац. Жути картони: Михајловић (Јединство), Живанов, Веселиновић, Попин (Борац).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Цветановић 8, Бојбаша 8, Живковић 7 (С. Рудић),  Зоговић 6 (Денић 7), Грубор 7, Тошић 6, Играч 8, Зарић 8, Михајловић 7, Ћуран 6 (М. Рудић).

БОРАЦ: Бузаyија 8, Јашић 6, Макивић 7, Живанов 8, Д. Зечевић 8 (Божић), Панић 6, Мијић 8, Гргић 7, Ружин 7, Веселиновић 6, Попин 7.

Веома, добра и квалитетна утакмица у Старој Пазови. У пром полувремену домаћини били бољи. А,могли су повести већ у 14. минуту када је Ђуран, заустављен непрописно у казненом простору гостију, али, пиштаљка главног судије је остала нема. Ипак, Играч, изванредним шутем, са око 20 метара довео домаћине у вођство. У наставку гости су кренули много ангажованије и опасније.Голман домаћих Јовишић био је на мукама.Одбранио је низ јаких шутева, али Попин га је ипак савладао са беле тачке.Домаћини су играли  руком у свом казненом простору.

М. Бзовски

Први мај - Подриње 0:3 (0:0)

РУМА: Стадион Подриња, гледалаца 600, судија Ранковић (Јарак).Стрелци:  Требовац у 53.и Ђурђевић у 78.и 86. минуту. Жути картони: Требовац, Брус, Живковић (Подриње).

ПРВИ МАЈ: Шегавац 6, Новаковић 7, Станивуковић 7 (Крстић), Пендо 7, Ристић 7 (Добић),  Мачвански 7, Милојевић 7, Лацковић 7 (Ђокић), Радишић 7, Чупељић 7, Зец 7.

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Теодоровић 8, А. Радовановић 7, Пршић 7, Ђурђевић 8 (Иванковић), Живковић 7, Арсеновић 7, Пантић 7, Ивић 7, Требовац 7 (Павловић), Брус 7 (Рого).

Био је то прави, дерби кола. Атмосфера, на терену узаврела, али игра спортска, уз 600, навијача оба тима и одлично суђење. Играчи Подриња, одиграли су онако, како домаћинима није одговарало.Једноставно, гости су казнили промашај Радишића са беле тачке.А, сви су очекивали вођство Првог маја. Голман гостију Релић тај ударац Радишића је одбранио. И, после, тога, домаћини,  нису могли више да се снађу и саберу, а гости то све кажњавају, са три гола, и освајају сва три бода. Сасвим заслужено.

Ј. Ђорђевић

ТЕМЕРИН: Слога - Слога (Е) 0:1, БЕШКА: Хајдук - Хајдук (Д) 1:2, ШИД: Раднички - ЛСК 4:1, ВОЈКА: Сремац - Подунавац 2:3, РУМА: Први мај -Подриње 0:3, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Борац (Ш) 1:1, КИСАЧ: Татра -Хајдук (Ч) 2:1. Југовић из Каћа је био слободан.