Војвођанска лига – југ: Гргић за славље Шајкашана

Била је то веома слаба фудбалска представа, без шанси и шутева на гол.
Tatra Borac S/P. Palik

Татра - Борац (Ш) 0:1 (0:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 300, судија  Зубац (Ср.Митровица), стрелац: Гргић 65. минуту. Жути картони :Апић и Настић (Татра ),Бузаyија, Зечевић (Борац).

ТАТРА: Муњас 6, Зирић 6, Пекић 6, Берић (Клаић 6), Петровић 6. Апић 6, Сапунyић 5 (Барић 5), Гаyић 5, Пилиповић 7, Ћетковић 5, Настић 5(Стојчић 5.

БОРАЦ: Бузаyија 7, Панић 6, Макивић 7, Живанов 7, Зечевић  Данијел 6, Зечевић Саша ((Ивановић 6),Мијић 6 (Н. Божић 6), Е. Асаани 6, (Д. Божић 7), Веселиновић 7, Попин 7.

Гости су током целе утакмице имали, ипак, више од игре.

С друге стране домићим је мало што полазило за руком , играли су неповезано , грешили су често у додавању, и нису се  много ни трудили и на крају  су скоро без борбе и изгубили и препустили бодове ипак бољем ривалу.

П  Палик

Хајдук (Ч) - Југовић 0:2 (0:2)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија: Самац (Футог), стрелци: Антунић у 10. Павловић у 40. минуту. Жути картони: Дамјановић, Вујчић, Марков (Хајдук), Николић (Југовић),

ХАЈДУК: Племић 8, Зељко 6, Срећков 6, Дамјановић 6, Убовић 6, Станишић 6, Вујчић 6 (Поповић), Николић 6 (Лазић), М. Марков 6, Д. Марков 6, Стјепановић 6.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Д. Рис 7, Бабић 7 (Ђекић), Ћеран 7, Вучковић 7, Вулетић 7, Антонић 7, М. Рис 7, Павловић 7 (Томовић), Николић 7 (Остојић), Плавшић 7.

Сусрет првог и последњег тима према очекивању протекао је у знаку лидера из Каћа који је одиграо колико треба да се забележи сигурна победа.

Домаћин је одиграо у границама своје могућности, а победник је био познат већ после дела игра када су гости головима Владимира Антонића и Лазара Павловића стекли два гола предности, што се испоставило се на крају био крајњи резултат ове утакмице.

П. Бундало

Раднички (Ш) - Слога (Т) 4:0 (2:0)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија Савић (Нови Сад).Стрелци: Мијатовић у 35, Дерајић у 45.(из пенала) и 89.и Н.Сарић у 74. минуту. Жути картон: Слијепчевић (Слога).

РАДНИЧКИ: Томашевић 7, Нонковић 7, Мијатовић 7 (Милеуснић), Ј. Сарић 7, Бошњаковић 7, Васић 7 (Блашко), Стојшић 7, Дерајић 8, Матић 7, Н. Сарић 7, Перовић 7.

СЛОГА: Слијепчевић 7, Бајић 7, Немања Томић 6 (Пролић), Дашић 7, Зелић 7, Никола Томић 7, Свитић 7, Никола Томић 7 (Лазар Томић), Ђорђевић 7, Миловац 7 (Павловић), Субашић 7.

Гости из Темерина, у првом полувремену, док, су имали снаге, добро су играли у одбрани, али нису имали ни једну повољну шансу.А, Мијатовић, је био, у првом полувремену, у главној улози у игри Шиђана.Прво је постигао мајсторски гол из шута с 25 метара. Лопта је завршила у самим рашљама.А, потом, је био срушен у казненом простору гостију.Дерајић је био сигуран извођач најстроже казне.

У наставку, млађани Шиђани крећу, још, агресивније и плод такве је прво гол Н. Сарића.Он, поред двојице противничких играча, први стигао до лопте, и прецизним шутем сместио иза леђа голмана Слијепчевића. У самом финишу меча Дерајић је био за нијансу бржи од одбране гостију.

Б. Р. - П. Л.

Сремац (В) - Хајдук (Д) 1:0 (0:0)

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 150, судија Пјевац (Темерин).Стрелац: Поповић у 87.минуту. Жути картони: Антунов (Сремац), Лукић, Мандић (Хајдук).

СРЕМАЦ: Старчевић 7, Кубуровић 7, Белак 7, Милојевић 7, Драгановић 8, Спаловић 7, Поповић 8, Шака 7 (Капуран 7), Марковић 7, Крстовић 7 (Ковачевић 7), Грујић 7 (Антунов 7).

ХАЈДУК: Радић 8, Пазарски 6, Стевић 7, Кременовић 7, Лукић 7 (Пушкаш), Мандић 7, Шућак 7 (Остојић), Скорупан 7, Миленковић 7 (Вукановић), Савићевић 7, Совиљ 7.

Домаћини, су били много бољи ривал у првом полувремену.Чак су имали  и неколико лепих прилика да угрозе одличног голмана Радића.Али, у наставку, и гости су показали свој квалитет, али нису крунисали добру игру и са головима после успешних акција.И онда су их домаћини казнили у финишу сусрета. Брза контра домаћина, убачена лопта, пред гол гостију, Шака петом вратио лопту до Поповића, који се варком тела ослободио штопера гостију, и онда изблизине матра одличног голмана гостију Радића. Уствари лопту шаље у једну страну, а голмана Радића у другу.

Л. Ковачевић

Први мај - ЛСК 2:0 (0:0)

РУМА: Игралиште Првог маја, гледалаца 200, судија С. Петровић (Сремска Митровица).Стрелци: Ђокић у 47.и Лацковић у 90. минуту. Жути картони: Радишић, Зец (Први мај), Дронић, Трубић, Д. Бојић, Леђанац, Шћурк (ЛСК).

ПРВИ МАЈ: Шегавац 8, Лазић 7, Станивуковић 7, Пендо 7, Крстић 7, Милојевић 9, Радишић 7, Чупељић 7 (Ристић), Ђокић 8 (Лошић), Стојчић 7, Добић 7 (Лацковић 7), Зец 7.

ЛСК: Овшек 8, Ђилас 6, Давогић 6, Лађевац 6, Трубић6, Н. Бојић 6 (Јошић), Босанчић 7, Шћурк 6, Д. Бојић 6 (Рибић), Милошевић 6, Дронић 6.

У првом полувремену, првомајци, су имали неколко лепих шанси да поведу, против слабих Лаћараца.Милојевић је лоптом погодио у пречку, док је Ђокићу, после ударца с 12 метара, голман гостију Овшек, шут одбранио ногама.

И у наставку, голман гостију Овшек, је капитулирао у 47.минуту. Зец идреално центрирао лопту., а Милојевић је шутира, голман гостију је добро реаговао и одбио ударац. Међутим, лопта је опет дошла до Милојевића и уследио је поново шут и поново одбрана Овшека.И тек трећу одбијениу лопту Ђокић је спровео у мрежу гостију.

Потом Овшек два пута брани опет шутеве Милојевића.Шут Лацковића с 25 метара брани једном руком, па потом брани и шут Ђокића. И на крају Ђокић са своје половине проналази усамљеног Лацковића, у казненом простору Лаћараца, овај, не оклева већ, прецизно шутира лопту, која ипак, завршава иза леђа Овшека.

Ј. Ђорђевић

Хајдук (Б) - Слога (Е) 1:1 (1:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 150, судија Граовац (Рума).Стрелци: Ж. Митровић у 2. за Хајдук, Вуковић у 49. минуту за Слогу. Жути картони: Мутић (Хајдук), Ђуркић, Грубиша (Слога).

ХАЈДУК: Благојевић 6, Грковић 6, Блануша 7, Суботин 7, С. Гавриловић 7, М. Гавриловић 7, Мутић 7 (Ђорђевић), Петровић 7, Мачак 7 Чича), Цураковић 6, Ж. Митровић 7 (Георгијев).

СЛОГА: Петровић 6, Вуковић 6, Ђуркић 7, Халиловић 6, Росић 6, Ристић 6, Смиљанић 7, Грковић 7, Бајуновић 6 (Симеуновић 6), Поважан 6, Грубиша 6 (Шарић).

Бешчани су кренули агресивно, од првог минута. И у другом минуту су повели. После велике гужве пред голом гостију најбоље се снашао Жељко Митровић и прецизним шутем погодио небрањени део мреже.

У другом полуврену  ништа ново.Бешчани још жешће нападају и у јеку њихових напада гости су извели брзу контру.Грковић је пронашао Вуковића, који, је тек из другог шута савладао голмана Благојевића.

М. Батало

Јединство (СП) - Подунавац 2:1 (0:0)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 250, судија Меничанин (Врдник).Стрелци: Вујчић у 70.и 75.за Јединство, Јакшић у 63. минуту за Подунавац. Жути картони: Михајловић, Бојбаша (Јединство), Балешевић, Тинтор, Петронијевић (Подунавац).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Цветановић 7, Живко вић 7, Зоговић 7, Тошић 6 (Грубор 7), М. Рудић 6 (Денић 6), Играчл 6 (Вујчић 8), Зар 7, Шобот 7, Михајловић 7, Бојбаша 7.

ПОДУНАВАЦ: Адровић 7, Шолаја 6, Вујасиновић 7, Пунишић 7, Тинтор 6, Јакшић 8, Балашевић 7, Анђелковић 6, Ђуричић –(Милановић 6), Бртка 6, Петронијевић 6.

М. Бзовски

БЕШКА: Хајдук - Слога 1:1, ШИД: Раднички - Слога (Т) 4:0, ВОЈКА: Сремац - Хајдук (Д) 1:0, РУМА: Први мај - ЛСК 2:0, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Подунавац 2:1, КИСАЧ: Татра - Борац (Ш) 0:1, ЧУРУГ: Хајдук -Југовић 0:2. Подриње из Мачванске Митровице је било слободно.